Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most fogok végezni májusba...

Most fogok végezni májusba suliba de teherbe estem valószinüleg (ami nem baj) Kb 2 hónapos leszek mikor kezdek majd munkát keresni igy is alkalmaznak majd?

Figyelt kérdés
Ruházati-t végeztem de félek h nem fognak igy alkalmazni.Megmondjam h terhes vagyok vagy ne mondjak semmit és majd közbe ha látszik akkor elmondom.Ha elmondom akkor elmehetek táppénzre ugy h kb 2-3 hpot dolgoztam vagy sem?

2013. ápr. 23. 10:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Ez most komoly?Nem értem az ilyen embereknek minek gyerek!Hány éves vagy?
2013. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Semmiképp ne mond el. Takargasd amég csak tudod,legalább próbaidő alatt. Nehéz helyzet ez biztos,de lenge ruha stb és egy darabig titkolni tudod
2013. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem mondod meg, hogy terhes vagy, akkor jó eséllyel sikerül elhelyezkedned. Viszont 3 hónap próbaidő szokott lenni, ezalatt mindenképp kiderülne, hogy terhes vagy, és próbaidő alatt el is bocsáthatnak sajnos. De minimum 180 napot kellene dolgoznod, hogy tgyás-t és gyedet kapj, ha ez nem jön össze, csak a gyest fogod kapni, és a családit. Ha felvennének s elmondod, és nem rúg ki, akkor elvileg elmehetnél táppénzre, de ahhoz viszont alapos indok kell a dokinak, csak a terhesség miatt nem fognak kiírni.
2013. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbaidő alatt tuti észre fogják venni:( Ráadásul ha kicsit érzékenyebben viseled, nehéz lesz végigállnod eladóként a napi 8 órát, ha közben hányingered van stb... Meg ugye ott a plusz pályakezdői stressz, hisz első munkahelyed lesz. Esetleg valami ülőmunkát keress inkább, vagy ha van a családban valakinek cége, ott próbálj meg segíteni, és akkor elnézőbbek ha gyakrabban kell mosdóba menned stb...
2013. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Kb. 8 hetesen kezdesz munkát keresni... Ez nem azt jelenti, hogy egyből találsz is... És minél később találsz, egyre nyilvánvalóbb lesz az állapotod.

2-3 hónap a próbaidőt sem teszi ki, és csak gyest fogsz kapni + csp-t. Ez nagyjából nulla. Ráadásul "hazugsággal" indítasz ha eltitkolod a terhességet, ami nem túl jó kezdés. Meg lesz rólad a véleményük, és a gyes lejárta után közel sem biztos, hogy tárt karokkal fogadnak vissza.

2013. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Miért ne mondhatnád el, attól mert kismama vagy még ha nincs gond a nyolcadik hónapig simán dolgozhatsz, és utána is ha lejár a gyes. Valakit csak azért nem alkalmazni mert terhes elég nagy bunkóság és diszkrimináció. Utána meg jön a sok hozzá szóló azzal hogy a nők a pénzért meg a segélyre szülnek. De ha a munkáltatók így állnak a dologhoz akkor mit lehet tenni. Az első meg nem bírta ki hogy ne szóljon be, biztos ő is egy két műszakos szuper anyuci. Mondd el nekik az igazad ha felvesznek jó ha nem akkor dolgozol miután lejárt a gyes. Sokan vannak így hid el, az előítéletekkel meg nem kell foglalkozni.
2013. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj kedves utolsó,hogy a munkáltatót baromira nem érdekli hogy mi van veled. Egy ismerősömet azért rúgták ki táppénz alatt mert veszélyeztetett terhes és nem tudott dolgozni. De ha nem lenne veszélyeztetett akkor is kirúgták volna és sajnos pár hónapja ezt megteheti.
2013. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

GYED-et semmiképpen sem fogsz kapni, mert a szülést megelőző két évben nincs 365 munkanapod. (a tanulmányokból pedig úgy tudom, hogy csak a felsőfokú tanulmányokból számítható be 180 nap a biztosítási időbe)Csak GYES-re leszel jogosult.

Ha fel is vesznek dolgozni, mindenképpen van próbaidő, az alatt nem hiszem, hogy el tudod titkolni a terhességet. Akkor pedig bármikor kirúghatnak, nincs védettséged.Táppénzre is csak akkor mehetsz, ha van munkaviszonyod, ha kirúgnak nem vagy jogosult rá. Egyébként csak azért mert terhes vagy, nem írnak ki, ha nincs problémád, hiszen fiatal vagy.

Egyszerűbb lenne valami alkalmi munkában gondolkodni, ha dolgozni szeretnél. Nem lesz egyszerű, az biztos, de azért sok sikert.

2013. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges eltitkolni, mert úgy is kiderül a próbaidő alatt. Ha a próbaidő lejár, akkor meg minden ok nélkül kirúghat, ha próbaidő alatt mész el táppénzre, akkor is kirúghat. Próbaidő alatt nem vagy védett. Ha elmondod, hogy terhes vagy és úgy is felvesznek és meghosszabbítják a szerződésed próbaidő után, akkor írásban jelentsd be, hogy terhes vagy és akkor leszel védve. Ha határozott idős lesz a szerződésed, akkor a szerződés lejártakor szintén kirúghat, akkor is, ha terhes vagy. A védelem határozatlan szerződés esetén érvényes, ha a munkáltatót írásban értesíted arról, hogy babát vársz.

Táppénzre elmehetsz, de annyit lehetsz táppénzen, amennyit előtte dolgoztál, tehát ha 2 hónapot dolgozol, akkor 2 hónapot lehetsz táppénzen és neked még csak 50% lenne a táppénz, mivel nincs 2 év munkaviszonyod.

Tgyást és gyedet nem fogsz kapni, ahhoz legalább 1 évet kell dolgozz a szülést megelőzően. Gyesre és családira leszel jogosult, ami azt jelenti, hogy a havi bevételed kb. 38 ezer Ft lesz mindössze. Illetve egyszeri anyasági támogatást tudsz majd a gyerek születése előtt igényelni, ha eljársz rendesen terhesgondozásra és meglesz a 4 orvosi pecsét, ez most kb. 64 ezer Ft.

2013. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%
Elég szemét volt az ismerősöd főnöke. Egyébként most itt egy lány aki dolgozni szeretne de nem tud mert kismama és ez gond a főnökének. Akkor most hogy is van ez? Ki a hibás ilyes esetekben?
2013. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!