Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes Uh-n minden rendben...

12 hetes Uh-n minden rendben volt, a tarkóredő 3 mm alatti volt, az orrcsont is látható. A 16 hetes vérvétel eredménye most jött meg, és a Down szűrés eredménye 1:95 lett, az afp is még jónak mondható. Nem értem miért lehet ez ilyen kevés. Valaki?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 18:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Elképzelhető, hogy a korod miatt lett kevés.
2013. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
28 vagyok még, úgyhogy valószínű hogy nem, De akkor mi miatt lehet?
2013. szept. 20. 18:28
 3/22 anonim ***** válasza:
Hát akkor sajnos nem tudom. Tudom, hogy ez nem nyugtat meg, engem sem nyugtatna meg, de ha amúgy az uh-n minden rendben volt, az Afp jó lett akkor nincsen okod aggodalomra. Kérd ki az orvosod véleményét, esetleg menj el az isten hegyi géndiagnosztikába egy genetikai uh-ra (Lintner Balázshoz, de máshoz is mehetsz, én őt ajánlom) vagy más magán intézménybe egy genetikai uh-ra és akkor ha ott is megállapítják, hogy nincsen baj akkor megnyugszol. Amúgy nekem 18. hetes uh-n látták a kis ujja középső új percét ilyen egy Down szindrómás babának nincsen, ez is egy tünet. Így ha azt megmutatja a baba akkor szinte 100% ban megnyugodhatsz.
2013. szept. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
ki csinlat a 12. heti genetikát, specilaista? Valszeg mindenképpen kell csináltatni amniot. Az afp nem mérvadó.
2013. szept. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
12 hetes Uh-n a z orvosomnál voltam, és azt mondta tökéletes... Azóta nem kellett mennem, csak a 16 hetes vérvételre aminek most lett meg az eredménye. Most 18 hetes leszek.
2013. szept. 20. 18:54
 6/22 anonim ***** válasza:

Akkor egyébként is most következik a legrészletesebb genetikai UH, az eredmény ismeretében biztos, hogy nagyon részletesen meg fogják vizsgálni a babádat.


Ettől függetlenül én is elmennék géndiagnosztikára a helyedben, a teljes nyugalom érdekében!

2013. szept. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk, hogy az kombinált tesztről beszélünk amikor a 1:95 ös eredményt mondod ugye? (ezt a vizsgálatot 11-14 hét között végzik, csak most lett eredménye?) Csak azért kérdezem, mert ha pl. rossz időben csinálták az integrált tesztet az okozhatja az alacsony értéket. Ez a vizsgálat sehol sem ingyenes, tehát ha nem fizettél a vizsgálatért biztosan nem ezt csinálták meg.
2013. szept. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Mielőtt azért a magzatvíz vétel mellett döntesz fontold meg más vizsgálatok elvégeztetését is.

- kombinált teszt 11-14 hét, quartett teszt 15-20 hét, integrált teszt (előző két vizsgálat eredménye)

- Nifty (elég drága)

- Prena teszt (drága)

- genetikai uh valamelyik magán klinikán

- genetikai tanácsadás

- 4D uh genetikai tanácsadónál

2013. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem fizettem. A 16. héten elvégzett vérvétel eredménye lett ez ahol az afp-t is nézik.
2013. szept. 20. 19:32
 10/22 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni akkor mi a vizsgálat neve ahhoz, hogy értékelni tudd. Lehet ebben a vizsgálatban a 1:95 teljesen jónak számít. Mondta valaki egyáltalán neked, hogy rossz ez az eredmény? Vagy csak te jutottál erre a következtetésre?
2013. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!