Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehetnék csinos kismama?

Hogyan lehetnék csinos kismama?

Figyelt kérdés

Remélem, senki nem fog megvetni, hogy ez a központi problémám...


Szóval eddig minden ismerősöm kivirult amikor babát várt, és meg úgy nézek ki, mint akit a kutya szájából rángattak ki. Az a legkevesebb, hogy nem várandósnak tűnök, hanem egyszerűen kövérnek, ez a 16. hét, tudom, még változni fog. De sápadt vagyok, zsíros a hajam, tinikoromban sem volt ennyi pattanásom, a szemem alatt hatalmas karikák, akármennyit alszom... Riasztó. A lelki részével semmi baj, nagy szeretettel várjuk a jövevényt.


Ti hogyan őriztétek meg várandósság alatt a nőiességeteket?


2009. nov. 5. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem amikor elkezdtem napi rendszerességgel sportolni, mozogni, egyből mondták hogy milyen szép kismama vagyok :), hogy az arcom hogy kisimult, és a kontúrok kiélesedtek. én ezenkívül szolizni is elmegyek heti egyszer 5 percre, utána jártam és ennyi nem árthat... bár itt többen ellenzik, de nem kell vele foglalkozni. ezenkívül nem eszem zsírosat, és csoki féléket, hanem sok zöldséget, gyümölcsöt. nem mondom hogy a saját véleményem is az hogy csinos kismama vagyok, mert én is állandóan daginak érzem magam, estére izzadtnak,... stb... de mások dicsérnek :) nem lehet hogy te is csinos kismama vagy, csak te nem érzed úgy?!
2009. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha tükörbe néztem volna,de komolyan.Nem győzök hajat mosni,és a nyakam,az állam, a homlokom tele van ragyákkal.De nem ám kis szolid pattik,hanem jó kövér ragyák.

Próbálom úgy felfogni,hogy szülés után kb 4-6 hónappal el fognak múlni,addig is kamillával kezelem.A testalkatodról nem tehetsz,lehet jobban gyarapodsz szélességben mint előre felé.Nekem meg eddig csak a pocakom nőtt.-20 hetes vagyok-

Szerintem ha ez megnyugtat menj el egy kozmetikushoz.Nem azt mondom,hogy orrvérzésig járjál,kicsit megterhelő lenne anyagilag.

De kérhetsz tőle pár tippet,amit otthon is el tudsz készíteni,pakolások élesztőből,vagy natúr joghurt,zúzott kivi magokkal.Egy kicsit dörzsi,de a legfelső hámréteget ha ledörzsölöd vele,akkor talán tisztulnak a pórusaid.

Ez csak egy tipp,kérdezz rá kozmetikustól.

Hajjal kapcsolatban:fodrász mondta nekem,hogy kevesebb cukorral,kevesebb fehér kenyérrel talán nem zsírosodik annyira,vagy olyan hamar a hajam.Ez a bőrre is igaz lehet.

2009. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, várom még a válaszokat! Első, mit mozogsz? Én eddig aerobicoztam, de kezd elég fárasztó lenni, és nem is szeretném túlterhelni magam. A szoli nem lenne rossz, de sok az anyajegyem, nem járhatok. :(
2009. nov. 5. 18:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj meg kicsit sminkelni.Használj korrektort a karikák ellen,Én is azt használok.Az alakod meg még sokat változik,de vannak csini kismama rucik,amikkel segíthetsz ezen a problémán.
2009. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is túlsúllyal indultam a terhességnek, és bár igen "öreg" vagyok már ehhez, engem is foglalkoztatott, hogy milyen leszek. Nekem a terhességi cukorbetegség megoldotta a problémát, diétáznom kell, így 25 hét alatt csak 4 kilót híztam. Erre szokták mondani, hogy minden ürömben van öröm. Sápadság, sötét karikák ellen egy kis smink, a zsíros haj ellen speciális sampon, illetve sűrű hajmosás, én legtöbbször 3 naponta mosom, a pattanások ellen is van arctonik, meg ilyesmi. Egyébként felbuzdulva azon, hogy nem is leszek akkora mint a nagy Alföld, jobban figyelek magamra, és többen is megdicsérnek érte. Szóval kitartást és egy kicsit többet foglalkozz magaddal! Tudod, mert megérdemled:-)))
2009. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rengeteg ragyám lett, erre minden második nap rázókeveréket használok. Olcsó és gyorsan leszárítja a ragyákat (nem muszáj éjszakára, lehet napközben is használni, vagy amikor egyedül vagy. a lényeg, hogy csak a pattanásokat kend be). Mivel nagyon szárít ezért a másik napokon meg vastagon hidratálókrémet kenek rá. ezzel egy kicsit bejavult a ronda bőröm. A nyakam tele van barna kis bőrkinövésekkel, azzal nem tudsz mit csinálni, meg az anyajegyekkel sem (nekem kb 10-szerese lett), a doki azt mondta, hogy nem terhesség, hanem szoptatás után múlnak el. A szolizást több szempontból sem javasolja a dokim (anyajegyek, fertőzésveszély, magzatvíz felmelegedés stb. ... de ez a Te döntésed). a hajaddal nem tudsz mást csinálni, mint sűrűn mosni és valami tápláló hajpakolást rárakni. Ha igénytelennek érzed és hosszabb hajad van, akkor vegyél egy pár szőrös hajcsavarót és tekerd be vele a félig száraz hajadat, előtte rakj rá habot. Nekem nagyon jót tesz, mert csinál egy kis frizurát, nem zsírosodik olyan gyorsan, mert lazább a hajam és jobban érzem magam (kb 1 óra az egész, ha nem teljesen vizes hajra teszed). A tornáról meg annyit, hogy ha eddig nem sportoltál, akkor ne most kezd el, csak kismamatornát csinálj. Ha nincs kedved eljárni, nagyon jó otthoni dvd-ket lehet venni, 2-3 naponta jól átmozgat. Nem fogyaszt, de jobban érzed magad tőle, Ami még fontos, a sok vitamin, kevés nasi... (-: Sok sikert és fel a fejjel!
2009. nov. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. ezt találtam neked. [link]
2009. nov. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is az elején elég pattanásos lettem,zsírosodott a hajam...megis ilyedtem,hogy így marad,de nem...a 6-7 hónap után a bőröm rendbejött és a hajam is dúsabb és fényesebb mint valaha.

Én minden héten arcradírozok,manikűr,pedikűr,turkálóban még az elején vettem dögös kismami cuccokat(mellmutogatos...mert ugye most az a legszebb legnőiesebb... rajtam legalábbis)és sminkelem magam.

Hogy őszinte legyek szerintem az a fontos,hogy otthon is úgy tudj a tükörbe nézni,hogy igen én nem hagytam el magam...és akkor mások is csinos kismaminak látnak majd!

2009. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és most vagyok a 39. hétben,de még mindig dögösnek látom (akarom látni) magam ... a lényeg,hogy a te fejedben dől el az egész- szerintem! Utolsó voltam.
2009. nov. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. a kérdésedre válaszolva, úszok. először úgy kezdtem, hogy heti 2x megyek, utána megkedveltem, heti 3 lett belőle, aztán 4 és most ezen a héten 5x megyek :) soha nem szerettem úszni, de most imádom. felfrissít, megmozgat, a vízben könnyűnek érzem magam, érzem hogy a babámnak is jó. úszok 750-1000métert, szép komótosan, utána a medence szélébe kapaszkodva még 5-10 percet biciklizek a lábammal a víz alatt. ez nagyon jó!!! komolyan mondom, vékonyabb a lábam mint 25 hete volt :) pedig nem vagyok egy nádszál alkat. 68kg-val kezdtem a terhességet. a szoli a magzatvízet nem melegíti fel, ettől ne aggódj, ez butaság. a magazvíz hőmérsékletét a tested szabályozza... ezért is lehet beülni a kádba is és lehet napozni is mértékkel. nyilván 2-3 óra alatt felmelegedne, de 5 perc alatt??? na neeee. az anyajegyeknek nem túl jó, bár én pedig szeplős vagyok és nekem a szolitól nem gyarapodott, ellentétben a naptól egy-egy leégéstől. egybként tényleg a fejedben dől el....
2009. nov. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!