Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már olyan valakinek,...

Volt már olyan valakinek, hogy az első terhessége normális volt és csak a másodiknál jelentkezett a toxémia és utána harmadjára is szült?

Figyelt kérdés
Harmadjára előjött a toxémia újra vagy nem?

2013. szept. 23. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen így,de azt hiszem a kérdésed lényegében arra irányul,hogy toxémia miatt bevállalna e az ember lánya egy következőt.

1. terhességem 35, héten emiatt császározni kellett

Jelenleg másodikat várom és sokkal jobban figyelnek rám.Szintén vannak jelek,csak nem annyira durvák.20. héttől nagyon vizesedek,vérnyomásomra egy hete kell gyógyszert szednem de csak egyenlőre elővigyázatosságból,doxiumot viszont 20.héttől.Vizelet rendben.Baba viszont két héttel nagyobb és most kezdtem 36. hetet.És ha ennek bár így vigyázva rendes lefolyása lesz,vállalunk még harmadikat is.pedig első életveszélyes volt tényleg.

2013. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi.:) De a két eset kicsit más. Az a gyakoribb, hogy valakinek az első terhessége toxémiával végződik, a következő meg vagy igen vagy nem. De nekem csak a másodiknál alakult ki... Azért is kérdezem, mert van elsődleges és másodlagos toxémia is és nem tudom nekem melyik lehetett. Az elsődleges toxémia az első terhességnél szokott kialakulni. Ez nekem nem volt. Másodlagos( ez a veszélyesebb)toxémia úgy alakulhat ki, ha már eleve magas a várnyomás vagy a cukor. Nekem ez sem volt. Ezért nem tudom, hogy én melyik kategóriába tartozom. Bocsánat, ha hosszú voltam. :)
2013. szept. 23. 11:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért az én esetem is kicsit más...Ez a második baba,olyan orvosi szemmel nézve,mintha első volna,mert más az apa(dokim mondta).

Szerintem te abba a kategóriába tartozol,minta elsőre fordulna elő,mintha első terhességed lenne,hacsak nem volt probléma előtte vérnyomásoddal,cukroddal,mindenesetre kérdezz rá orvosodnál.

2013. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgyhogy szerintem elődleges kategória vagy.Harmadikat várod vagy tervezitek?
2013. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem első kettő normál,harmadiknál lett toxémiám.
2013. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Harmadikat tervezzük.:) Nem is gondoltam volna, hogy olyan is előfordul, hogy csak harmadjára alakul ki. Akinek harmadik terhességénél alakult ki, volt valami problémád előtte vérnyomással, cukorral, esetleg túlsúly? Ugyanattól az apukától van az első kettő, mint a harmadik?

Köszi

2013. szept. 23. 13:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, egy apától mind a három,semmi előjele nem volt,3 kg -ot híztam a harmadik terhességnél,35. hétig majdnem inkább alacsony volt a vérnyomásom,és hirtelen felment 200/100-ra a 36. héten, az orvosok is folyamatosan azt kérdezték a terhesség előtt magas volt e a vérnyomásom,de nem.Túl súly sem volt,végül is semmi kockázati tényező,csak annyival volt más a terhesség,hogy két fiú után kislány lett.
2013. szept. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elsődleges toxémia abban különbözik a másodlagostól, hogy az elsődleges esetében attól az apától, akitől a toxémiás terhességed lett, nem lehet már gyereked. Nem csak azért, mert nem szabad, hanem a tested védekezik és ugyan attól az apától nem tudsz teherbe esni, míg egy másiktól igen és akkor lehet, hogy nem is lesz toxémiád. A másodlagos toxémia általában valami korábban is az anyánál fennálló vagy hajlamosító betegségből alakult ki. Pl. cukros vagy magas vérnyomásos az anya. De ha nem konkrétan beteg az anya, de a családjában volt cukros vagy magas vérnyomásos, akkor ő hajléamos rá, tehát akár terhesség alatt is kijöhet nála a betegség toxémia formájában.
2013. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hajlamom tényleg lehet rá, mert anyukám is toxémiás lett velem és magas a vérnyomása is.
2013. szept. 23. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!