Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikorra várható a babám? Mit...

NyuszNyusz21 kérdése:

Mikorra várható a babám? Mit kell nézni? A védőnő és az orvos is mást mond, és nem tudom hogy most melyiket nézzem!?

Figyelt kérdés

Január 13-án volt az utolsó menstruációm első napja,jelenleg 35hetes terhes vagyok,csak nem tudom hogy mikorra várható a baba.

A védőnő október20-at számolt,míg az orvos október 29-et.

Most akkor melyik időpontot vegyem figyelembe és ha nem indul be a szülés akkor mikor kell bemennem a korházba?


2013. szept. 24. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy mikor volt az utolsó menzeszed. Az ovuláció a mérvadóbb. De a terhesség végén már az sem annyira lényeges, hanem a baba méretéből, fekvéséből következtetnek a szülés időpontjára.

Az orvos uh alapján azért csak jobban tudja, mint a védőnő, aki -gondolom- csak a menzeszt veszi alapul.


De még van durván egy hónapod, úgyis mész még vizsgálatra. Beszéld meg az orvosoddal. Ez eszedbe sem jutott, hogy az illetékes orvost kérdezd meg?


Ha bemész a kelleténél másfél héttel előbb, akkor majd a GYK-s kommentekkel indoklod?

2013. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó menstruációd első napját figyelembe véve a védőnő számolt jól!Október 20ra vagy ez alapján kiírva.Lehet ,hogy a doki ultrahang alapján számolt,meg kellene kérdezned az orvost szerintem.
2013. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A védőnőé tűnik pontosnak, de az utolsó négy héten egy-egy alkalommal úgyis menned kell ctg-re, ha nem indul a szülés, akkor a betöltött 40 héttől naponta nst-re. A doki mondja majd meg, ha menned kell mindenképp. (Nálam legalábbis így volt)
2013. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
(Mármint kórházba :))
2013. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy az orvos UH alapján számolt,de mindenki azt mondja hogy nem onnan kell számolni,ezért gondoltam kérdezősködök még,mert a doki csak azt hajtogatja..


Nem azért tettem fel a kérdést hogy ez alapján menjek,csak véleményre vagyok kíváncsi!

2013. szept. 24. 12:00
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyerek a kiírt időponhoz képest +/- 2 héttel születik... És észre fogod venni :) ha meg mégis túlhordanád vagy más okból indítanák vagy programcsászár lenne, akkor meg inkább az orvosra hallgass.
2013. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az nst az micsoda?
2013. szept. 24. 12:03
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

Hogy az micsoda?

35 hét alatt egyszer sem hallottál róla?

Mondd te hány éves vagy?

2013. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Képzeld,nem hallottam róla,éppen ezért kérdezem!
2013. szept. 24. 12:07
 10/18 A kérdező kommentje:
CTG-n is múlthéten voltam előszőr,eddig azt se tudtam hogy micsoda.Mivel ez az első terhességem nemtudom milyen vizsgálatok vrnak rám és csak akkor tudom meg amikor éppen mondják hogy következő alkalommal mi lesz.
2013. szept. 24. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!