Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikorra várható a babám? Mit...

NyuszNyusz21 kérdése:

Mikorra várható a babám? Mit kell nézni? A védőnő és az orvos is mást mond, és nem tudom hogy most melyiket nézzem!?

Figyelt kérdés

Január 13-án volt az utolsó menstruációm első napja,jelenleg 35hetes terhes vagyok,csak nem tudom hogy mikorra várható a baba.

A védőnő október20-at számolt,míg az orvos október 29-et.

Most akkor melyik időpontot vegyem figyelembe és ha nem indul be a szülés akkor mikor kell bemennem a korházba?


2013. szept. 24. 11:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

NST – non-stressz teszt



Az NST egy nyugalmi állapotban végzett CTG vizsgálat, mely során a magzat mozgásait is rögzítjük. Ezt a kismama egy nyomógomb segítségével jelzi a készüléknek. Az eredmény háromféle lehet:

Reaktív : a görbe jó, a magzat aktív és a magzatmozgásokra a görbe rövid ideig tartó emelkedéseket mutat (akcelerál)

Suspect : azaz gyanús. Kisebb eltérések láthatók a görbén, melyek nem egyértelműen kórosak. Néha csak az a magyarázat, hogy a magzat alszik, inaktív. Ilyenkor 30-60 perc múlva ismétlés szükséges.

Nem reaktív : a görbe kóros jeleket mutat (120/perc alatti tartós szívfrekvencia, beszűkült görbe, süllyedések -decelerációk stb.). További vizsgálat szükséges, mivel oxigénhiányos állapot fenyeget.

2013. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. szept. 24. 12:15
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne akkor elkapnod egyszer a dokit vagy a védőnőt egy jegyzetpapírral a kezedben, hogy még mikor milyen vizsgálatok várhatóak.
2013. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beszélgetni más kismamákkal, anyukákkal. Olyan, mintha a Holdról csöppentél volna ide.
2013. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Miert kell bantani? Eppen azt teszi, amit kedves utolso, tanacsolsz, vagyis megbeszeli mas kismamakkal, anyukakkal. Mindenki kezdi valahol...
2013. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%

Ja... a 35. héten.

Már szobatiszta lesz a gyerek, amikor utánanéz, hogy hogyan kell pelenkázni.

2013. szept. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
36.hétig én sem hallottam az nst-ről a ctg-ről pedig csak 40 hetesen.
2013. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél hiába olvastam minden nap órákon át, nagyon sok mindent nem tudtam! de senki nem úgy esik teherbe hogy rögtön tud mindent...Ha valamit nem tudsz, nem értesz, és nem égetően fontos, vagy írd be google-re, vagy ide erre az oldalra, ha pedig el szeretnéd kerülni a "beszólós" kommenteket, privátban bárkinek tudsz esetleg írni, aki erre a kérdésedre normális választ adott! :)
2013. szept. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!