Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes genetikai ultrahang...

12 hetes genetikai ultrahang után mi következik?

Figyelt kérdés
Védőnő és a háziorvos nem mondott semmit. A terheléses cukormérésre hogy veszik le a vért? Interneten már olyat is olvastam hogy újból. A baba nemét mikor tudhatom meg? Ti mikor tudtátok meg? Nekem az orvos azt mondta hogy majd a 18 héten fog látszani. Szerintetek ha látni fogja hamarabb akkor sem fogja megmondani?
2013. szept. 25. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Afp :) aztan 18. Heto uh ahol talan meg tudjak mondani a nemet:-)


39+5

2013. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legközelebb csak a 18. héten lesz uh.

A terheléses cukor általában a 24.-28. hét között van.

először vesznek vért majd innod kell cukros vizet, aztán óránként vesznek vért. Nekem az elsővel együtt négyszer vettek. Én a 28. héten tudtam meg hogy kislány, és azóta azt is mondtak mindig.

Boldog babavárást.

39+4 hkm

2013. szept. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ultrahang legközelebb 19 hetesen lesz, legalábbis nálunk akkor csinálják a genetikait és ha szerencsés vagy, már látszódik a neme. Korábban nem érdemes kérdezgetni, mert nem biztos, hogy pontosan meg tudják mondani. Nekem a 12-19. hét között két látogatásom volt a védőnőnél és egy a terhesgondozóba :-)16 hetesen volt az AFP vérvétel. Terheléses cukor mérés 24 hetesen van. Jó babavárást! 20 hkm.
2013. szept. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :)
2013. szept. 25. 10:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia :) ha elso terhesseg es nincs cukrod vagy ilyen akkor majd a 24het korul csinaljak a cukorterhelest az ugy megy hogy ehgyomorral mesz levesznek vert es utanna meg kell innod azt a lottyot :) glulozt amit kikevernek 2dl vizbe es egy ora elteltevel megint levesznek vert .a baba neme kb a 16heten is lehet latni de nem mondanak biztosat ,a 18heten megint egy genetikai uh lesz es ott rendessen lehet latni ha a baba megmutatja magat ,nem tudom voltal fogorvosnal e mert oda is elkell menmi.barmi kerdesed van ha tudok segitek :) 10hkm vagyok masodik baba.
2013. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15. héten AFP (vérvétel). A következő uh a 18-22. hét között aktuális, itt már jó esetben megtudhatod a nemét. Cukorterhelésre engem a 24.héten küldött a dokim.
2013. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, én 13 hetesen voltam a genetikai ultrahangon, meg levették az integrált teszthez az első adag vért. Tegnap voltam a saját orvosomnál, vinnem kellett a leleteket, és olyankor ő tájékoztat a további vizsgálatokról, és megbeszéljük, hogy mikor menjek hozzá legközelebb. Ma vagyok 15 hetes, és ma voltam a védőnőnél, mert nekem azt mondta, hogy havonta egyszer menjek le hozzá, mert minden adatot ő vezet bele a terheskönyvembe, meg ilyenkor megméri a vérnyomásomat, a súlyomat, a cukromat, nehogy legyen valami kiugró érték, meg ő is elmondja, hogy mikor mi jön. Én úgy tudom, hogy a terheléses cukor vizsgálat 24. hét körül van, de még ott nem tartok. Jövő héten megyek a második vérvételre 16 hetesen, és akkor veszik le az AFP-hez, meg a Hepatitis-hez a vért. Utána pedig a 18. héten lesz genetikai ultrahang megint, ahol már talán megmondják a nemét is :-D Szerintem kérdezz rá mindenképp a védőnőnél, hogyan tovább? Nincs orvosod?
2013. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs magánorvosom. A kórházba járok. Köszönöm mindenkinek
2013. szept. 26. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!