Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik terhességi héten...

Melyik terhességi héten véglegesítik, hogy hány hetes terhes valaki?

Figyelt kérdés

Nekem UH alapján folyamatosan vátoztatták a szülés várható időpontját a 12. hétig.

A 6. héten pont annyi idősnek írták a babát a mérete alapján, amennyinek én is gondoltam (hőgörbe, ovulációs fájdalom). Aztán ahány UH, annyi adat, folyton fiatalabbnak írták, ahogy telt az idő.

Nekem a 6. heti tűnt valósnak.


2013. szept. 26. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy, hogy az uh mit mutat, mert a terhességet az utolsó menstruációtól számolják. Én pl. 20 hetes vagyok, mert 20 hete volt az ultolsó menzeszem. Az uh adatok néha nekem is eltérnek, de a leleteimre mindig a vérzéskimaradás idejét írják rá :-)
2013. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk viszont változtattak. Az első uh (5. hét) óta mindig pontosan egy héttel tűnt idősebbnek, ezért véglegesen megváltoztatták a szülés időpontját, egy héttel korábbra. A mensi alapján számított időpont végig ott van a papírokon és mellett megjegyzésként a korrigált kor.
2013. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A mérete a lényeg és nem a menstruáció szerinti számítás nekem mindig ezt mondta a dokim. A terhesség végéig két terminusom volt egy uh és egy menzesz szerinti, amik közt 16 nap volt az eltérés.Végül a kettő közt szültem.:)
2013. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves 1. A vége felé még változhat még az a kiírt időpont..;)
2013. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Köszönöm! :) Nekem eddig nem problémáztak ezen az orvosok. Már a terhesség elején beleírták a kiskönyvembe, hogy mikor várható a szülés, napra pontosan. Utána is mindig ehhez viszonyítottak. De most utánanéztem és állítólag azért túl nagy különbség nem lehet, maximum is csak egy vagy két hét a menzesz és az uh szerint mért adatok között:) Nálam mondjuk szerencsésebb a helyzet, mert tudom a napját, amikor a kisfiam fogant, így viszonylag azért pontosan tudunk számolni. :)
2013. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Én is tudtam az ovuláció napját, de nem veszik figyelembe. A mensi időpontját sem.

Amikor pedig 41+3-nál még mindig hazajöttem az nst-ről, mert sokan voltak aznap a szülőszobán, szerintem nem volt mindegy, hogy netán már 42 hétnél tartok.

Ahogy az orvos is mondta, 40 hétre van tervezve a méhlepény. Ezzel szerencsére nem volt baj, nagyon jó állapotban volt, kislányomat viszont hónapokig hordtam masszírozásra/tornára, mert a túlhordás miatt letapadtak az izmai a felsőtestén.

2013. szept. 26. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!