Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg van olyan, hogy...

Tényleg van olyan, hogy valakinek full negatív tesztjei vannak, az ultrahang nem lát semmit, vérzése is van és mégis azt hiszi, hogy terhes, mert érzi a baba mozgását?

Figyelt kérdés
Már minden hónapban előjön egy ilyen kérdés és nagyon idegesítő. Nem egy álterhes nőről lehet szó?
2013. szept. 26. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugord át az ilyen kérdéseket.

Sajnos a biológiát nagyon nem tudják sokan, pedig már aktívan élnek nemi életet...

2013. szept. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én kutakodtam kicsit, de egy ilyen lejegyzett esetet sem találtam. Az álterhességre pedig illenek a tünetek. Az egyik ilyen kérdező arra hivatkozott, hogy ő már volt terhes, ezért tudja, hogy most is az. A szakirodalom szerint az álterhesek közül azok hitetik el legjobban a környezetükkel sőt saját magukkal is, hogy valóban gyereket várnak, akik már voltak terhesek és pontosan tudják mit kell produkálni.
2013. szept. 26. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy van, aki ennyire vágyik babára, igen. Szerintem lelki síkon is kezelni kell ezt, nem csak a testi dolgokat ellenőrizni.
2013. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem értettem ezeket a nőket, míg egyszer közéjük nem tartoztam. Bár én a másik oldal vagyok, aki retteg attól, hogy mégegyszer teherbe essen.


Hányingerem volt. A terhesség alatt annyira tipikus hányingerem volt, hogy hasonlítani sem lehet a sima hányingerhez. Az egész testemben éreztem ugyanazt a rosszullétet, mint akkor. Persze amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is múlt (mint terhesen).


Terhesen megutáltam a narancslevet, úgy éreztem, hogy penész íze van. Erre mi történt? Nagyban szürcsölném a szülés óta újra ízlő narancslevet, és ugyanúgy penészes íze van...


Bár volt menstruációm, de feltűnően kevesebb, mint szokott, és nem piros élénk vér, inkább csak barnázás.


Elsírtam magam mindenen, ahogy terhesen. Akár egy szép kép láttán is. Pedig amúg nem vagyok egy érezlmes ember.


A tesztjeim persze negatívak voltak, de hallottunk már sok esetet, ahol a teszt nem mutatta kia terhességet. Hozzátenném én tényleg semmilyen csíkot nem képzeltem oda, nem is volt.


És akkor mindezek mellett teljesen ugyanolyan mozgásokat éreztem a hasamban, mint amikor baba volt benne. Ugyanazok a rúgások, néha gyengébb, néha erősebb, mocorgások... persze ha oda tettem a kezem, mint terhesen, hogy érezzem, akkor nem éreztem semmit.


Gondoltam, hogy nem vagyok terhes, de mégis féltem tőle. Szóval tényleg be tudja csapni az emberi szervezet az embert. Nem vagyok terhes.Viszont azóta egyáltalán nem ítélem el ezeket a nőket.

2013. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen az emberi agy. Be tudunk magunknak olyan dolgokat kepzelni, ami valojaban nincs is ugy. Ez egy betegseg, de most nem tudom megmondani a nevet. Ha valaki attol fel, hogy szivbeteg lesz, az agy elo tudja idezni a tuneteket, megha szervileg semmi baja sincs. Ugyan ez vonatkozik a terhessegre is!
2013. szept. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt terhes lettem, én is görcsösen akartam babát. Voltak negatív tesztek, amik után még reménykedtem, ráfogtam, hogy rossz a teszt, vagy korán csináltam. Tüneteket is produkáltam, mindenki azt hitte körülöttem, hogy terhes vagyok. De amikor megjött, akkor már nem ringattam magam illúziókba. Volt olyan is, hogy nem jött meg több mint egy hétig, de a teszt akkor is negatív volt. Én akkor már tisztában voltam vele, hogy a tesztnek ki kéne mutatnia annyi idő után. Felfogtam, hogy pszichések a tünetek, a mensi elmaradás. És amikor elfogadtam, hogy nincs baba, akkor meg is jött.

Ha valaki minden cáfoló tényező ellenére sem néz szembe vele, hogy nem jött össze, akkor szerintem is betegségről van szó és pszichésen kell kezelni.

2013. szept. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!