Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hónapos terhes vagyok....

7 hónapos terhes vagyok. Mostanában nagyon feszültnek érzem magamat, főleg lelkileg nem vagyok jól. Van, hogy sokat sírok, mintha depis lennék. Ez normális, árthat a baba további fejlődésének? Vagy nála is lelki eredetű lesz a probléma emiatt?

Figyelt kérdés
2007. okt. 1. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs minden rendben a családban(férjeddel)mindenképpen beszéljetek róla.Terhesség alatt előfordulhat a depi,de el is fog múlni mert hamarosan egész mással leszel elfoglalva!A babádnak annyiban árthat,hogy ő is érzi a feszültséget ami benned dúl és neki pont olyan rossz mint neked.Próbáld meg őmiatta mésképp látni a világot és gondolj arra hogy hamarosan találkoztok!Sok sikert!
2007. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam hogy akinek a terhesség folyamán megmagyarázhatatlan (tehát nincs mögötte konkrét ok) lelki problémái vannak annál nagyobb valószínűséggel alakul ki a szülés utáni depresszió. Szerintem beszélj erről a védőnőddel mert ő nem csak a testi hanem a lelki problémáiddal is kell hogy foglalkozzon és lehet hogy van valami jó ötlete a leküzdésére. Én csak annyit javasolnék hogy pihenj sokat, sétálj nagyokat és csinálj olyan dolgokat amiket szívesen teszel. Mellette persze gondolatban foglalkozz sokat a picivel és jó ötlet lehet még a vásárolgatás is (a babádnak vagy esetleg magadnak is) mert hát a 7. hónapban már azt is szabad!:)
2007. okt. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez az első három hónap után rendszerint elmúlik. Én is tiszta ideg voltam az elején, igaz, hogy nekem a párom is rátett egy lapáttal, nem nagyon tolerálta, hogy érzékenyebb vagyok mindenre, szerintem direkt provokált is mellé, de az is tény, hogy másokkal is sokkal türlemetlenebb voltam.
2007. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!