Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti fogadtatok orvost, szülészn...

Ti fogadtatok orvost, szülésznőt? Véleményeket is kérnék, hogy miért igen vagy miért nem.

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Magandokihoz jartam terhesgondozasra, de szuleshez nem fogadtam meg, mert:


1. 100 ezret kert volna...

2. Ugy gondolom, h az osszes orvos tudja a dolgat.


Szulesznot sem fogadtam, mert anyukam volt bent velem, es o mindenkinel tobbet ert, h vegig mellettem volt.


Osszessegeben nagyon elegedett voltam az ugyeletesekkel, csak pozitiv velemenyem van a szuloszoban tortentekrol :)

2013. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én orvost fogadtam, szülésznőt nem (ettől függetlenül kifogtam egy szuper kedves, rendes nőt, így neki is adtunk a végén).

Ügyeleti időben indult be a szülés, felhívtam, bementem, mire előkészítettek már ő is bent volt és végig velem volt. Láttam az ügyeletes orvost hogy viselkedett a saját betegével, ill. az azzal egy időben vajúdú "csak úgy" beesett anyukával... Inkább fizetek és akkor tudom, hogy foglalkoznak velem.


Sajnos akár tetszik-akár nem, én azt tapasztalom, hogy ma ez megy, ha fizetsz tiéd a világ, ha nem (tisztelet a kivételnek) - épp hogy ellátnak, kedvességre ne nagyon számíts.

Szülésnél szerintem meg is van ijedve az ember, fél, így nem nagyon hiányzik egy bunkó, lekezelő orvos.

2013. okt. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nekem még van pár hónapom hátra szülésig, de tervezem az orvos fogadást,mert nálunk sajnos van olyan orvos aki nem törődik a kismama egészségével! Sajnos az anyukám járt úgy, hogy abortuszt kellett csinálni mivel olyan gyógyszert szedett amit terhesség alatt nem lehet, így nem lett volna egészséges baba! Az orvos aki csinálta az abortuszt szó szerint benne hagyta a baba felét, rá pár napra anyum olyan rosszul lett, hogy ha nem viszem akkor kórházba akkor meghal.! szóval nem szeretnék így járni szülésnél, hogy pont az az orvos legyen bent aki ezt művelte anyummal.! éppen ezért én orvost fogadok mihelyt lehet.!

15khm

2013. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

A terhesgondozás alatt végig fogadott orvosom volt, a szülést is ő vezette. Nekem bizalmi dolog a nőgyógyászat, és a szülés is. Elhiszem, hogy a többiek is tudják a dolgukat, nem is nagyon szokott panasz lenni rájuk, de nekem nem mindegy, hogy egy vadidegen matat-e órákat a két lábam között, vagy egy olyan, akit már ismerek, megbízom benne, tudom mire számíthatok tőle. Nem vagyok egy könnyen bizalmaskodó, és barátkozó típus, úgyhogy engem megnyugtatott az ismeretség, jobban el tudtam magam engedni, mint egy vadidegen kezei között. Szülésznőt nem fogadtam. Ő is ellátta ugyan a dolgát, de barátságosnak nem nevezném. Jobban esett volna néhány kedves szó, vagy csak pár elterelésnek szánt mondat. Ha még egyszer babavállalásra kerül sor, szülésznőt is tervezek fogadni az orvos mellé.

Addig nem vállalunk újabb babát, amíg ezeket a "luxus" szolgáltatásokat meg nem tudjuk fizetni.

2013. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én orvost azért nem fogadok, mert számomra iszonyat sok amit elkérnek egy szülésért, és ha nincs komplikáció, akkor ő csak a szülés legvégén van ott. Erre nekem megfelel az ügyeletes orvos is, és bízom benne, hogy ha komplikáció lépne fel, akkor is odatenné magát..

Szülésznőt szerintem sokkal érdemesebb felfogadni (mondjuk én szülésznőt sem fogadtam), mert ő végig ott van veled, segít, stb. És nem mellesleg jóval kevesebbet kér, mint egy orvos.

Ezeket úgy mondom, hogy még nem szültem, hamarosan fogok majd. Sokat utána jártam a témának és sok tapasztalatot hallottam, azok alapján lett ez a véleményem. Aztán persze lehet, hogy szülés után majd másképp gondolom, de addig is bízom az ügyeletesekben. :)

2013. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Fogadott orvosom van, mert nagyon összetett eset vagyok, nagyon fontos nekem, hogy egy lelkiismeretes, motivált, állandó orvosom legyen. Meg is találtam a megfelelőt, aki névről tudja fejből az adataim, előzményeim. Szülésznőt nem fogadtam, a szülésemet szeretném én irányítani, a minimális segítséghez, amit nyújtani hagyok, az ügyeletes is megfelelő lesz.
2013. okt. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem dokim lesz, szülésznő nem. Egyrészt nem vagyok egyszerű eset, vannak mindenféle egyéb betegségek, ami miatt szeretnem, hogy olyan orvos legyen mellettem, aki ismeri az előzményeket.


Szülésznő nem lesz, a párom ott lesz es segít, remelem ez is elég lesz :)

2013. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én szülésznőt és orvost is fogadtam, 3 hónap múlva szülök. Nekem a szülésznő volt a fontosabb, de abban a kórházban, ahol szülni fogok nem lehet csak szülésznőt fogadni, azt csak akkor lehet, ha orvost is fogad az ember, így ez lett. Szerintem is túl sok, amit az orvos elkér, de a szülésznő "ára" szerintem megéri. Első babánkat várjuk, így megnyugtat a tudat, hogy ismerős arcok lesznek ott és a felfogásuk a szülésről hasonlít az enyémre.
2013. okt. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Magánrendelésen történik a terhesgondozásom, természetesen ő fog a szülés során is jelen lenni. Szülésznőt kezdetben egyáltalán nem akartam fogadni, majd sikerült rábeszélni magamat, de úgy néz ki, még sem lesz rá szükségem, mert császárom lesz.


Az orvost azért választottam, mert nekem az a véleményem, hogy egy betegnek, vagy egy kismamának szükséges, hogy egy személy kísérje végig az állapotát, mert az előzményekből is következtetéseket vonhat le, ha probléma adódna, ill. kialakul egyfajta bizalom, több információt ad az orvos mintha csak életében először látna, és általában sokkal több türelemre számíthatok, mint egy tb rendelésen.Lehet, hogy sokan úgy vélik, hogy probléma mentes terhesség esetén nincs szükség magánorvosra, de sosem tudni, hogy végig probléma mentes-e egy terhesség.

2013. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, orvosom volt. Hozzá járok 18 éves korom óta. Én így éreztem magunkat biztonságba. Magánra jártam hozzá. Az UH-at kórházi keretek között csinálta, mert neki nincs a magánján. Ez ugye rendes rendelési időben, amikor ő volt az UH-ás doki, ezért nem kellett fizetni. Havi 4000 volt a magán majdnem 8 hón keresztül. Utolsó hónapba a kórházba vizsgált mindég. A szülésért szánt pénzt nem fogadta el, pedig nem tudta, hogy mennyi van benne. Ő nem mondja meg előre.
2013. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!