Ti dolgoznatok igy?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, hogy ilyen buta kerdesem van, de tanacstalan vagyok.A lenyeg, hogy egeszsegugyben dolgoztam, de most nincs munkam, mivel probaido alatt kiderult a terhessegem.24 hetes kismama vagyok es most kaptam egy lehetoseget, hogy 3 hetet dolgozhatok egyidos holgynel kell laknom 3 hetet./mosni, vasarolni, takaritani es ot ellatni/ A parommal elunk egyutt hetvegen 1 napra haza johetek, de a neni allando ellatast igenyel es persze 200 km-re a lakhelyunktol. Persze a penzre szukseg van, de nem minden aron. Ti belemennetek? Olyan tanacstalan vagyok.
2013. okt. 4. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Azért olyan kérdések felmerülnek, hogy hány kg a néni és neked kell-e mosdatni is, mert azért az nagyon nem mindegy, hogy 24 hetesen emelgeted ki-be a kádba, vagy viszed be neki a lavórt, pelenkázol, stb. Én is eü-ben voltam, ez fizikailag megterhelő, és ennél csak nehezebb lesz a mozgásod. Ráadásul az otthonodtól 200km-re lennél 3 hétig, hogy jársz kontrollra, hol szülsz, ha ott beindul a szülés ne adja Isten előbb, és ki lesz ott veled? Én nem merném megkockáztatni, csak ha a mindennapi élet múlna rajta anyagilag. 34hkm
2013. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Emelgetni kell a nénit?A házi munka még szerintem belefér,otthon is gondolom megcsinálod,de ha bármi komolyabb fizikai megterhelésre szükség van,vagy esetleg a néninek olyan betegsége van,ami fertőző akkor én nem vállalnám el.Persze akkor sem,ha veszélyeztetett terhes lennék.Egészséges terhesség esetén 3 hét könnyű fizikai munka szerintem belefér,nem olyan hosszú idő és jól jön a pénz a baba születése előtt.
2013. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én is bentlakásos ápoló vagyok , csak én 2000 km-re Angliában.

a második babával terhesen csináltam a 30. hétig. Én 4-5 heteket voltam kint egybe és 2 heteket itthon. Nekünk is kellett a pénz, most is kint vagyok... nekem mondjuk 1 szabadnapom sincs amikor itt vagyok...szóval meg lehet csinálni, persze tudom sokan elítélnek érte ... de fingjuk sincs a helyzetünkről, nem luxus nyaralásra és nem millás kocsikra gyűjtünk. 3 hét meg nem nagy idő, csak egy valamire figyelj, hogy semmit ne emelj meg! és hirtelen mozdulat se legyen! szép lassan a TE tempódban csináld a dolgokat!

2013. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Én ezt a munkát nem vállalnám.Nem tudom hol laksz, de bitos találsz a közelben valami munkát, ha nem lehet másképp megoldanod.Hogy derült ki próbaidő alatt a terhességed?
2013. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben pontosítanám a részleteket. Először is, miért szorul ellátásra a néni? Esetleg egy műtét utáni lábadozásról van szó vagy totálisan magatehetetlen? Kell-e pelenkázni, emelgetni?

Ha egy műtét miatt lábadozik, biztos vállalnám, mert a házimunka nem olyan megterhelő és mellette a néninek ágyba vinni az ételt, kisegíteni a mosdóba stb. megoldható.

Viszont, ha a néni magatehetetlen, emelgetni kell, esetleg szellemileg sem teljesen épp (ön és közveszélyes), akkor hagynám a csudába.

2013. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!