Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szezonális influenza elleni...

A szezonális influenza elleni védőoltással lehet oltani a kismamikat bármelyik trimeszterben?

Figyelt kérdés
Azért izgat a kérdés, mert állítólag ua., mint a H1N1 elleni védőoltás, annyi a küldönbség, hogy az új vakcina az új, elölt vírust tartalmazza, a szezonális meg a "régi" vírust. Nem tudom, hogy oltassak-e, mit csináljak. 2 gyerekem van, nem szeretném őket idő előtt itthagyni, de a pociban lévő babának sem szeretnék ártani az oltással, vagy az influenza által produkált magas lázzal. Hozzáteszem, nem tudom mikor voltam, voltam-e egyáltalán influenzás vala, és 37,5-nél magasabb testhőm sem mostanában volt.
2009. nov. 8. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Az egyik barátnőm ment genetikushoz megbeszélésre,mert tavaly az oltás után tudta meg,hogy terhes,de szerencsére nem lett gond.Most az új oltásról azt mondta 1 doki a tv-ben,hogy az oltás mellékhatása pl a láz lehet veszélyes,főleg az első trimeszterben,mert fejlődési rendellenességet okozhat.
2009. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
22 hetes terhes vagyok és be vagyok oltva mindkettővel.Nm volt sem láz sem más gond utána.
2009. nov. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!