Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a babának székeléskor...

Árthat a babának székeléskor az erős erőlködés?

Figyelt kérdés

Sajnos a székrekedés nálam nem újkeletű probléma. Gyerekkorom óta ez a helyzet, de a terhességem alatt még súlyosabb lett. Amióta pedig vasat kell szednem van, hogy akár két hétig nincs székletem. De ingerem sincs. Általában az utolsó két napban szoktam ingert érezni, de akkor már erőlködnöm kell, hogy minimálisat is mozduljon.

Most 32 hetes terhes vagyok, néha már félek, hogy az erőlködés közepette kinyomom a babát is, vagy esetleg megreped bent valami. Nagyon félek, de sajnos a helyzeten könnyíteni nem tudok. Már mindent próbáltam, és tényleg mindent kivéve a hashajtó gyógyszereket (ami annak idején az egyetlen megoldást jelentette, de baromi erős görcsöket okozott :( )


2013. okt. 5. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Glicerines kup hasznalhato es nem okoz gorcsot. Amugy en azt javasolnam, hogy hanyagold most a vasat.... Majd szeded szules utan.
2013. okt. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A glicerines kúpot is használtam. Sajnos nem ért semmit. Volt hogy baromi sokáig tartottam bent, mégis egyben kiesett.

A vasat nem merem abbahagyni, mert így is vérszegény vagyok. És anno anyu is az volt, én meg szintén vérszegényen születtem. Addig nem szedtem a tablettát, amíg nem volt gáz a vérképemmel, de most már nem merem abbahagyni.

2013. okt. 5. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnalom. Akkor viszont kerdezd meg a dokit, mit javasol.
2013. okt. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben van, zárt a méhszáj, akkor nem okoz gondot. Nekem a 30. héten kinyílt és a dokim többek között azt is mondta h ne erőlködjek a wc-n, laevolac-ot javasolt, ha kéne. Recept nélkül kapható.
2013. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizony, nem kene erolkodni! Erre nekem a vedono is kulon felhivta a figyelmet. Nekem sincs tuti receptem (szinten peoblemas vagyok...), vagyis nem terhesen a szuz-kapszula, de azt most nem lehet. Igy arra jutottam, hogy amikor magatol jon, jon, kivarom erolkodes nelkul. Van, h ez 4-5 napot is jelent. A laevolac szirupot megprobalhatod, nekem sajnos csikarast okoz (tomeny tejcukor), ami a gyerekre ugyan nem veszelyes, de nekem szenvedes. 30-36 het kozt sok magneziumot kellett szednem (napi 3 majd 6), az jo volt, mert hashajto, ezt neked is ajanlom, mert meg a joslokat is megelozi, kettos haszon. Viszont en mar 37.-et toltom, egy hete abba kellett hagynom. Most epp activia joghurt+lenmag reggelit alkalmazom. Ez most epp mukodik, de nalam "minden csoda 3 napig tart", valami bevalik, aztan megszokja a szervezetem es hatastalan lesz. Ekkor felre szoktam rakni, "pihentetem", alkalmazok mast, valtogatom oket. Igy idonkent hasznal meg a fekete presszo ehgyomorra, citromos langyos viz, szilva (nyers/aszalt/lekvar). Amikor nem vagyok terhes, es mar nagyon nem tudok mit kezdeni magammal, elszivok egy szal cigit... Szoval, a lenyeg, h most ne erolkodj, inkabb varj! Osszessegeben pedig figyelj a rostdus taplalkozasra es a megfelelo mennyisegu folyadek fogyasztasara! Kitartas!
2013. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos a szilva+tej kombót javasolta. Na,attól nem kell 2 hetet várnod.
2013. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!