Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első terhességgel nem...

Ha az első terhességgel nem lett csíkos a has akkor a másodikkal sem lesz? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első terhességemmel nem lett csíkos a hasam, na jó a popsimon, lett pár csík, akkor lehet a másodiknál sem lenne?

Néztem itt egy fórumot, valakinek nagyon durván lett csíkos a hasa első babával és többen írták, hogy genetika. Tényleg genetika, vagy függ hogy fekszik, mennyire mozog nagyokat a baba?


2013. okt. 7. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt egy csík sem az első terhességem alatt, és a másodiknál sem lett. Szerintem is genetika, nem babafüggő.
2013. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem a gyerek fekvesetol, plane nem a mozgasatol fugg.... A sulygyarapodastol es annak utemetol. Hirtelen sokat hizik valaki, akkor nagy esellyel lesznek csikjai. Ha neked az elso terhesseg elohozott valamennyit, akkor eselyes, hogy a masodik is fog. Hogy mennyit, az attol fugg, mennyit hizol es milyen utemben.
2013. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alkattól függ. Nekem 3 baba után sem lett csíkos, anyukámnak sem, szintèn 3 után. Mindegyik nagy baba volt, de nem ezen múlik csak.
2013. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sem lett csíkos egyikkel sem a hasam. Igaz, nem voltak nagy babák. A fiam 2600g, a lányom 3200g volt. Nem tudom, ha nagyok lettek volna, milyen lenne a hasam, de anyumnak sem csíkos. Lehet genetika, mert nem nagyon kenegettem, max néha testápolóval.
2013. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. babával, csak a piercingemnél (a két luk között) lett csíkos cikk-cakkban a 2. babával szintén u.ott csak ellentétesen és a köldököm alatt megnyúlt a bőr, de csík nem lett, így szerintem rendeződött volna, de nem volt ideje, mert 6 hós volt a kicsi, mikor 3x-ra is terhes lettem. Most 29 hetes vagyok és a köldököm körül van 1-2 halvány és vékony csík még nem vészes, de azért sajnálom, hogy most nem úsztam meg...

1. babával 30 kilót híztam-40 hétre 3530g lett

2. babával 24 kilót híztam-42 hétre 4020g-al született

most 16 kiló+-nál járok...


Így a hízás szerintem kilőve, inkább a bőrödön múlik és azon mennyire erőlteted meg magad; mennyire húzódik a hasad...

2013. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ, hogy mikor születik a baba. Akikkel beszéltem, mindenkinek csa a vége fele lett csíkos a hasa. Én pl túlhordtam 2 héttel az első kisfiamat, nah az a két hét tette rá a nyomot a hasamra. Ha pl 38. hétre született volna, nem lenne egy sem.
2013. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kötőszövetek állapotától függ, hogy lesznek-e csíkok, vagy nem. De a kor előrehaladtával változhat a szövetek állapota. Szóval főleg genetika a dolog. Talán az E vitamin, meg a kenegetés, és sok folyadék segít megelőzni a zebrásodást.
2013. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a legkézenfekvőre nem is gondoltam, a súlygyarapodás. hát attól is tuti függ, bár én keveset híztam, kb 4kg-t mégis lett azért ici pici csík a köldöknél, meg a popsimon is lett pár, pedig szülés után a régi farmerom simán rámjött :)
2013. okt. 7. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!