Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességetek alatt mit...

A terhességetek alatt mit vettetek a babátoknak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok például, hogy mikor vettetek kisruhákat, kiságyat. Mi az amit muszáj terhesség előtt/alatt megvenni? Melyek a fontos dolgok? Mit vittetek be a kórházba szüléskor?
2013. okt. 7. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiságy,babakocsi,autós hordozó,kisruhák kb 3 hónapos korig,cumisüvegek,légzésfigyelő,fürdető,popsikenőcs,csomag pelus (1 kisebb csomag,mert nem biztos hogy jó lesz), popsitörlő,kiskád.

Ezek voltak,amiket mindenképp be akartam szerezni.(bár tuti kihatym most valami fontosat,csak igy fejből irtam)

Deezen kivül rengeteg mindent megvettem mire született,szoptatós párna,nagyobbacska ruhák,terpeszpelus,hordozható kiságy (nagyszülőkhöz,szállodába),stb,stb.

2013. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bútort (szekrény, ágy, pelenkázó), ágyneműt, huzatot, textil és eldobható pelenkát, ruhát 3-4 hónapos korig minden félét, autós hordozót, hordozókendőt (babakocsit nem veszünk), cumisüvegeket, légzésfigyelőt, törölközőt, alap tisztálkodási eszközöket (fültisztító pálcika, alkohol, vattapamacs, stb.) 30. hétre minden meg volt. Szüléskor (csak egy hónap múlva lesz) ez a listám, ezt viszem be:


Kórházi felvételhez:

- terhes kiskönyv

- leletek

- TB kártya

- személyi és lakcím kártya

- házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi)


Szülőszobára:

- 1 hálóing

- köntös

- papucs

- meleg zokni

- törölköző

- eldobható és sima bugyi

- ásványvíz, szőlőcukor, csoki

- wc papír

- szappan vagy tusfürdő


Szülőszobára apának:

- papucs

- póló

- szendvics és innivaló

- telefon, telefontöltő


Kórházba anyának:

- 4 elöl gombos hálóing

- törölközők

- tusfürdő, fogkefe, fogkrém

- Tena eldobható bugyi

- Tena extra vagy szuper betét

- szoptatós melltartók

- melltartóbetét

- szendvics (szülés utánra), sós keksz (ha császár lenne, csak ezt szabad)

- műanyag edény vagy tányér

- evőeszközök (minden féle)

- szalvéta vagy konyharuha

- pohár/bögre

- szilvalekvár vagy aszalt szilva

- Normaflore – beöntés utáni bélflóra miatt

- ásványvíz

- papír wc ülőke és Domestos törlőkendő

- mellbimbókrém (Dm-es)

- mellszívó

- folyékony fertőtlenítő

- aranyér elleni krém (recept nélkül: HemoClin/ reparon

- papír zsebkendő

- Algopyrin

- olvasnivaló

- toll, papír

- szennyesnek zacskó

- kényelmes szabadidő ruha


Kórházba babának:

- pelenka (min. napi 5db)

- body

- rugdalózó

- sapka

- kesztyű

- takaró

- overall

- autós hordozó

- 5db textilpelenka

- popsitörlő

- 1 csomag gézlap

- alkohol

- hintőpor

- játszócumi vészhelyzetre

2013. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindent.

A 16. hét környékén kezdtük a hordozóval, mert 50%-os kedvezménnyel vehettük meg.

A kiságyat a 28. héten vettük meg, annak minden tartozékával. Matrac, lepedők, ágynemű, fejvédő stb.

Bútorok, hogy legyen hová pakolni a kicsi holmijait.

A 32. hét környékén vettük meg a kezdő ruhatárat, bár már addig is vateráztam, vásárolgattam néhány darabot. (Bodyk, rugik, plédek...). 36. héten a babakocsi.

Fürdetéshez a kellékek, állvány, kád, törölközők, kifogó, kozmetikumok.

A listám nagyjából az volt, mint amit az előttem válaszoló írt.

2013. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit muszáj szülés előtt megvenni azok a babaruhák és amiben hazaviszitek a picit (autós hordozó vagy ami kell). Kiságy nem fontos mert veled is alhat, cumisüveg nem kell ha szoptatod, babakocsi sem fontos (az első pár hétben meg főleg mivel hidegben úgysem viheted ki).

Átlagos esetben a szülés után még 3-5 napig tuti bent lesztek a kórházba, addig eldől, hogy kell-e cumisüveg és az idő alatt meg lehet venni a megfelelő méretű pelusokat, köldök ápolót, fürdető és popsi krémet stb...

2013. okt. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!