Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valószínűleg elkaptam egy...

Valószínűleg elkaptam egy gombás fertőzést az uszodában, ami bő sárgás folyással társul. Mi bajom lehet ettől?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete vettem észre, hívtam a nőgyógyászt, mert ultrahangra is kellett volna mennem, azt mondta, ne zavarjam, ő most szabadságon van, majd 3 hét múlva hívjam időpontért. SZTKba meg csak egy hónap múlva lesz időpont. Nagyon izgulok, mert nem akarom, hogy bármi baj legyen, de egyszerűen képtelenség bárhova bejutni.
2008. júl. 5. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a fertőzés feljut a méhedbe, az gondot okozhat. Hány hetes terhes vagy? Én a helyedben elmennék a legközelebbi nőgyógyászati ambulanciára (én kiütésekkel voltam anno a Máv-ban). A baba is károsodhat. A nődokid lecserélésén pedig elgondolkodnék a helyedben.
2008. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vársz babát, akkor azzal nem ártasz ha veszel a gyógyszertárban Canesten kombit. Az tartalmaz hüvelykúpot és krémet. Addig amíg doki nem lát használhatod, recept nélkül kapható a gyógyszertárban.
2008. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudod pontosan, hogy gombád van-e, vagy vmi más súlyosabb fertőzés, ne kísérletezz (pl. Canestennel)! A Canesten tényleg jó hüvelygombára, én is azt kaptam még a terhesség elején, de az orvos megvizsgált és úgy írta fel a receptet! (megjegyzem: amit az orvos írt fel, az kb. 5-6 db hüvelytablettát tartalmazott - normál kúra; de amit a gyógyszertárban veszel az 2 db - ez nem elég).

Mindenképp keress fel egy orvost és minél előbb! Hogy a babára milyen hatással lehetnek a fertőzések, és mit okozhatnak, erre pontosan csak orvos tud válaszolni - ez függ a bacitól; hogy hányadik hétben vagy; és a betegség meddig nincs kezelve! (mindannyian tudjuk, hogy egy sima náthából is lehet arcüreggyulladás, ha nincs kikezelve).

Érdeklődj ismerős körben, hogy tudnak-e ajánlani egy jó nőgyógyászt, mert ezek után én a helyedben ott hagynám az eddigit! Ha nincs senki, akkor pedig keményen mondd meg az sztk-ban, hogy hány hetes terhes vagy és problémád van, sürgős! VAgy egyszerűen ülj le a váróban,és ne hagyd hogy elküldjenek. Ha tudsz beszélni az orvossal, nem hiszem, hogy ő el fog zavarni (ne azzal törődj, aki az időpontot adja)!!! Ne hagyd magad, tényleg a babáról és az egészségedről van szó!

2008. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most fogom betöltenei a 14. hetet, canesten krémet próbáltam, de kúpot még nem mertem használni. a krém ideiglenesen segít, de nem sokáig... Egyébként szinte biztos vagyok a gombás fertőzésben, mert már volt egyszer, és ugyanilyen volt... Nem vagyok túl nyugodt, de akkor hétfőn beülök és addig nem megyek el, amíg valaki meg nem vizsgál!
2008. júl. 5. 23:07
 5/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok

Mikor az orvosom felírta a Canesten hüvelytablettát, ajánlotta a krémet is (azt is használtam, külsőleg kenegettem); de valóban így van, ahogy írtad, csak a krém önmagában ilyenkor nem elég.

Ügyes légy hétfőn, és ne hagyd magad! Egyből menj a váróba, és szólj az asszisztensnek vagy orvosnak, ők nem hiszem, hogy elküldenek! Ne felejtsd vinni a kiskönyvedet és az eddigi leleteket! És próbálj meg nem idegeskedni!

2008. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha mész a dokidhoz, úgyis megvizsgál, de a legjobb terhesség alatt a Pimafucin kúp és krém, abszolút megengedett terhességben, az én dokim pl. nem szereti a Canestent, nem is ért vele egyet, hogy mindenkinek ezt adják!Persze nem hiszem, hogy bajt csinálna, már régen kiderült volna, de a Pimafucint kifejezetten terheseknek is ajánlják, akkor mért ne azt!Sajna ez receptre megy csak!
2008. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az sem tuti biztos, hogy gombas fertozesed van. Nekem allandoan van egy kis sargas folyasom, neha meg viszket is. Szamtalan vizsgalatot csinalt nekem a dokim, de nincs sem gombas, sem bakterialis fertozesem. Egyszeruen csak megvaltoztak lent a babo miatt a dolgaim. Igy vegul a doki azt javasolta, hogy ne hasznaljak szappant, meg intim lemosot sem, csak es kizarolag vizet. Mert ha tulsagosan tisztogatod magad mindenfele szerekkel, akkor a termeszetes vedelmedet rombolod le, de teljesen. Minsenkepp menj el dokihoz, mielott barmi kupot vagy tablettat veszel.
2008. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!