Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki sima influenza miatt vagy...

Aki sima influenza miatt vagy egy másik vírus miatt kerül be a kórházba egyéb szövődmény miatt azt miért nem közvetíti a média minden vírusos szezonban?

Figyelt kérdés

Nem fura hogy a szövődmények (tüdőgyulladás és egyéb) miatt kerülnek kórházba az emberek, és mellékesen hozzáteszik hogy a H1N1 miatt?


Bocsi, lehet nem jó kategóriába írom csak gondoltam megosztom veletek ezt a nézetemet, és kíváncsi vagyok a véleményetekre ezzel kapcsolatban.

Én nem oltatok, de persze mindenki tájékozódjon az orvosától, és az alapján döntsön, nem is az oltsak-ne oltsak a kérdésem.

Én úgy érzem a média nagyon felfújja ezt a vírust, mert mást nem hallani mint tüdőgyulladás, szívbetegség stb... de ez más vírusoktól is előjöhet, a szívbetegségnek meg nem hiszem hogy köze van a h1n1-hez.


Mi sok vitamint szedünk, rengeteg C-vitamin, elevit, immunerősítő, oscillococcinum, és ha nem muszáj nem megyünk zsúfolt helyre.


Sok egészséget Mindenkinek!


2009. nov. 10. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez az én fejemben is megfordult. Még az is nagyon furcsa, hogy miért titkolóznak ennyire erről az egész esetről? Ha annyira egyértelmű lenne a h1n1, akkor egyértelműen megmondanák + azt is, hogy mivel kezelik... Nem beszélnének össze-vissza. Ez az, ami elbizonytalanít az oltással kapcsolatban.
2009. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Én nekem 1 vmi nem világos. kicsit idetartozik. Ha a kismama az óvodás gyerekétől kapta el, akkor a gyermeket hol kezelik??

2009. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na igen, nekem sem világos. Remélem hamar meggyógyul a kismama, és a gyermeke is.


Köszi, hogy nem dorgáltatok le a kérdésem miatt, kicsit féltem megkérdezni a véleményeket.

2009. nov. 10. 10:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, vannak itt olyan kérdések hogy az ember haja égnek áll tőlük. Értelmesen válaszolsz, kicsit odapörkölsz azért, erre jön 20 "értelmiségi" és jól megmondja a frankót, közbe meg rég nem a kérdésről van szó. Egyébként tök logikus a kérdésed, csak az emberek ezen az oldalon nemigen szeretnek gondolkodni...
2009. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én most hallottam reggel,h 40 éves a kismama!És, h altatják!Más is hallotta ezt?

Nekem is furcsa ez az egész,meg azt sem mondják,h volt-e vmi egyéb terhességi baja(magas vérnyomás...)meg, h mennyi idős terhes!

Engem ezek is érdekelnének.

2009. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ja, 40 éves... asszem 5 és fél hónapos terhes. Azzal vannak elfoglalva hogy "mélyaltatásban" tartják. De hogy a baba hogy van? Meg ha elkapta a gyerekétől, az hogy van, meg ha esetleg van férje, az hogy van??
2009. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem ha a gyereke egeszseges es nincsenek immunrendszeri gondjai akkor gondolom siman atesik a viruson mint barki mas. Olyan a lefolyasa mint egy sima influenza. Szerintem ez jellemzo a fejere is, na persze ha elkaptak. Szeritnem a nonek sem lenne semmi baja csak mivel kismama es a kismamak immunrendszere terherbeeseskor legyengiti sajat magat, hogy kihordhassa a magzatot ezert veszelyes rajuk nezve. Szerintem a gyerkoc es a ferj jol vannak vagy gond nelkul legyuzik a virust ha nem szenvednek valami betegsegbe ami megterheli az immunrendszeruket. Gondolom ezert nem foglakoznak veluk. A masik amire tudok meg gondolni, hogy szerintem mas influeza virusnak nem volt ennyi kismama aldozata es ezert vannak vele nagyon elfoglalva a sajtok, hiradok. Termeszetesen minden influezna veszeljes gyenge immunrendszerre ezert is oltjak az idoseket, betegeket minden evbe, de gondolom nem volt enny halalos vagy sulyos aldozat mert tobbsege az embereknek beoltatta magat idoben mert nem volt ekkora panik az oltas korul. Ferjem sajnos gyenge immuinrendszeru es ezert minden evben szeptemberben automatikusan kapja az influenza oltast. Ha nem kapna es lakapna akkor sulyos kovetkezmenye lenne. Igy tobbsegben minden evben megelozik a bajt.
2009. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a kérdéseddel, és az alatta leírt véleményeddel. Nekem is nagyon bűzlik a történet...

Én a Szegeden ápolt kismamáról viszonylag közelről tudok. Sajnos az van, hogy ha az anya élete forog kockán, akkor a pocakjában lévő babával nem foglalkoznak. Majd ha az anyuka túl lesz az életveszélyen (reméljük, így lesz), akkor jöhet ő, ha még élni fog (reméljük a legjobbakat). Igen, tényleg 40 éves, és úgy tudom, 28 hetes terhes. Ami nekem furcsa a hírekből (rádió), hogy vasárnap még azt mondták, kapott oltást, hétfőn már azt, hogy nem...

Én is vitamin párti vagyok, és ha a vírus tényleg beindul, kiveszem a gyerekeket az oviból. De az oltást azt nem merném beadatni egyikünknek sem!

Én is jó egészséget kívánok minden kismamának és családjának!

2009. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy erre a válaszra vártál, de leírom a véleményemet. Tudom, hogy személyiségi jogok, meg belső családi ügy a betegség, de szerintem egy ilyen hisztérikus időszakban igencsak becsülendő lenne, ha valaki a családból kiállna és elmondaná az igazságot. Az se baj, ha nem akar szerepelni a médiában, akkor esetleg kiadhatna egy írásos közleményt. Az összes többi csak a rémhír kategóriába tartozik. Senki nem hisz sem az orvosoknak, sem a szenzációhajhász híradásoknak. Őszintén sajnálom a kismamát, nagyon drukkolok a felépüléséért!
2009. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Örülök hogy ennyien megosztottátok a véleményeteket a kérdésemmel kapcsolatban.


Igen, a média hatalmas dolgokra képes, amiről azt akarja hogy tudjunk, azt közli (ha igaz ha nem), amit nem kell tudnunk, arról egy szó sem esik. Szerintem ha nem erről a vírusról lenne szó a kismamánál sem, hanem mondjuk sima influenza nem kezelése miatt lett szövődménye, benne sem lenne a híradóban/hírekben.

2009. nov. 10. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!