Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a Rota...

Mi a véleményetek a Rota vírus elleni injekcióról? Beadattátok? Mennyibe került? Itt 27 ezer forint a 3 injekció.

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi nem adattuk be, nálunk 2 kellett volna, darabja volt 18 ezer Ft. (tehát 36 ezer). Védőnővel átbeszéltük anno, azt mondta, h ránk bízza a döntést, de mivel nincs kisebb (se nagyobb) testvér, aki hazahozná a bacikat az oviból... tiszta, rendezett körülmények között élünk, stb. stb.. ő nem adatná be. Most 3 éves a gyerekünk, egész életében kétszer volt taknyos, sosem volt eddig baja hálistennek.


A húgoméké 2 hónaposan elkapott egy vírust, 2 hétig ment a hasa, kórházban voltak, nagyon kikészültek, a gyerek nagyon lefogyott.. Na ők beadatták.


Mérlegelned kell!

2011. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A rota oltóanyag ha jól tudom nem injekció, szájon át adják az oltóanyagot.

Egyébként főleg az ára dönti el szerintem. Ha ki tudjátok fizetni adassátok be, én 3 gyerekre számolva több mint 100ezer forintot csak erre szánni nem tudtam, nem is akartam.

2011. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi sem adattuk be, pedig a doktor bácsink nagyon erőltette.

Van orvos a családunkban, vele beszéltük át a dolgot.

2011. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokat gondolkodtam rajta, utánaolvastam, stb. Végül nem adattuk be. Nem azért, mert iszonyatosan drága, hanem azért mert a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy a rengeteg hasmenéssel járó vírus közül ez csak egy. Ezen az alapon minden ellen be kellene oltani. Eddig elkerült minket, testvér nincs, rendezett körülmények között élünk, odafigyelek a higiéniára. Persze, még így is elkaphatja simán.
2011. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ismerősi körben két helyen is előfordult a rotavírus, mindkettő nagyon odafigyel a higiéniára, egyiknek se volt testvére, szóval ez nem mérvadó, csak rizikó. Vannak olyan gyerekek (többek között az enyémek is ilyenek), akiknek egyszerűen nem tudsz annyi folyadékot beadni, mint amennyit kiadnak.

Mi mindkét csemeténknek beadattuk. Van a férjemnek eü. pénztárija, a munkáltató cafeteriában utal rá pénzt, arról ment mindkettő. Ha nem lett volna, akkor is csináltunk volna eü. pénztárit, hiszen az arra befizetett összeg 30%-át (évenként max. 100eFt-ot) állambácsi visszautalja. Mi gyakorlatilag arról veszünk mindent a gyerekeknek: pelus, törlőkendő, vitaminok, gyógyszerek.

2011. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

beadattam. 2 szájon át beadandó injekció. darabja 18 ezer + 2 ezer a beadása, így összesen 40 volt.


én vidéken lakom, ha ő elkap egy ilyen vírust, a kórházba rohangálással elmegy ugyan ennyi pénz, ha nem több.

2011. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is 2 x 18000 volt és nekünk egy ismerős dokibácsi (akinek 6 gyereke van!) azt mondta, hogy ha megtehetjük mindenképpen adassuk be mert nagyon csúnya dolgokat tud művelni ez a vírus. Beadattuk. Lehet, hogy van még 100másik hasonló ilyen vírus de ha akár egytől is meg tudom óvni a gyermekemet akkor megteszem.
2011. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk a kisfiamnak és 2x18000 volt.

Később 14 hósan elkapott egy hányás-hasmenés vírust és kórházban voltunk vele.

Leginkább azért kellett, mert több volt a hányás-hasmenés mint az ivás és elkezdődött a kiszáradás.

Az egésznek az a lényege, hogy egy teszt által kimutatott Rotás kisfiúval kerültünk egy kórterembe, mert akkora volt a járvány, hogy már nem volt lehetőség elkülönítésre.

A kisfiú naponta többször nyakig kakis volt és a harmadik nap után már nem evett, mert félt a hányástól.

Egyébkét a barátnőm kislánya 3 éves kora körül lett Rotás és 2 hét fosás után teljesen legyengült és zöldet kakilt, mert nem volt mit kikakilnia.

Nem riogatni akarok, mert nekünk is azt mondta a dokink, hogy kevés volt a körzetében a bizonyított Rotás eset, de azért adassuk be, mert nagyon durva hasmenéssel jár ha elkapja.

2011. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!! Szerintem mi is beadatjuk.
2011. júl. 18. 18:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sajnos egy nagyon szélsőséges eset miatt adattam be a kisfiamnak - a csajnak, akivel szültem, a (volt koraszülött, de amúgy egészséges) kisbabája megkapta a rotát, és már napok óta kórházban volt, mire rájöttek, hogy rotája van. Ki is száradt és emellé még öt napig kómában is volt. Ebbe a betegségbe csak a harmadik világban szoktak meghalni, hogy idézzem egy gyermekorvos barátnőmet, akivel szintén együtt szültem, és aki nem adatta be a kisfiának, de én beadattam, és nekünk is kétszer 18 ezer volt. Megérte, mert eddig nem kapta még el, és soha többet nem szeretném látni szenvedni a kisfiamat (mi születése után két hónappal mehettünk haza)


Mindenképpen adasd be neki.

2011. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!