Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a tehendő ha negatív lett...

Mi a tehendő ha negatív lett a toxoplazmózis vizsgálat?

Figyelt kérdés

Két macskánk van akik bent vannak de a dolgukat kint végzik.Plusz van két kutyánk is kint elkerítve.

Előre is köszi a válaszokat.9 hetes kismami


2007. okt. 2. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Én nem tudom mi az a toxoplazmózis, de általában a negatív jót jelent.
2007. okt. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont tudom, hogy a negatív ebben az esetben nem jó. Szerintem nem nagyon tudsz mást tenni, minthogy nagyon vigyázol. A kutyák kevésbé veszélyesek a toxoplazmózis szempontjából, és mivel a macskák is kint végzik a dolgukat, én nem hiszem, hogy tudsz egyéb "biztonsági intézkedéseket" tenni. De mindenképpen kérdezd meg az orvosodat, tudsz-e még valamit tenni a baba biztonsága érdekében. (Még egy gondolat: régen van macskád? Mert ha hosszú ideje élnek melletted és mégis negatív az eredményed, lehet, hogy valamiért nem vagy fogékony rá, és így esetleg a terhességed alatt sem kell tartanod tőle)
2007. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
ha a toxoplazmozi sNegatív akkor az 100% hogy jo... (tapasztalat)... de a macskákat jo lenne kint tartani mert igy nagyobb az esélye hogy elkaphatod de az elso 3szemeszterben a legveszélyesebb..Szoval neizgulj,csak neengedd a cicáknak hogy nyalogassanak a hasidra fekudjenek...stb..sok szerencsét...1kismami
2007. okt. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Csak hogy mindenki értse:

A toxoplazmozis vizsgálat egy kismamának akkor jó, ha pozitív. Miért?

Mert a vizsgálattal azt mutatják ki, hogy a szervezetében van-e ellenanyag a betegséggel szemben. Ha van (tehát pozitív), az azt jelenti, hogy már átesett a fertőzésen, így 100%, hogy nem kapja el a terhessége alatt. Tehát a babát sem kell félteni.

(A negatív eredmény sajnos nem biztosítja, hogy nem fertőződik, így komolyabb biztonsági intézkedések kellenek, mert a fertőzést egy felnőtt észre sem veszi, de a magzatra veszélyes lehet.)

2007. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
akkor az utolso beiro biztos noi orvos, es megcáfolja a Pesti orvosokat a toxopl.tesztrol...épp hogy azt mérik ebben a tesztben hogy meg-e kaptad ezt a fertozest vagy nem...nem az ellen anyagokat...
2007. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Akkor nem voltam érthető. Az ellenanyagok jelenléte azt mutatja, hogy már megkaptad a fertőzést. (nem most, hanem régebben) Ha egyszer megkapod, akkor onnantól jelen van a szervezetedben az ellene termelt védőanyag. Tehát többet nem kapod el. (mint a bárányhimlő, vagy több egyszer elkapható betegség). Ezért jó, hogy a terhes már régebben (terhessége előtt) elkapta. Mert akkor többet nem fogja, és így nem árthat a babának.
2007. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplazmozist macskáktól lehet kapni és a terhesség első harmadában jelent veszélyt. A negativ eredmény azt jelenti hogyn nincs és nem volt ilyen fertőzés a szervezetben korábban sem. Azért negativ. Orvosi leletekben a negativ valaminek a hiánya.
2007. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
elottem valo hozzászolás az IGAZ!!! az elobbiek csak találgatások rákérdeztem a dokimnál!
2007. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnak készülök. Az előző válaszokból a 4. , a 6. , és a 7. ugyanazt tartalmazza, csak más megfogalmazással. Tehát mind a 3 igaz. Nem értem, min megy a vita.
2007. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Szia! 14 hetes kismama vagyok és most jött meg a toxoplazma eredményem. Az első tényező pozitív, ami azt jelenti, hogy átestem már a fertőzésen, tehát nem kell tartanom újabb fertőzéstől, a másik 2 tényező negatív, ami úgy gondolom, arra utal, hogy nem friss fertőzésről van szó. Ha mindened negatív, akkor még nem volt korábban ilyen fertőzésed, ezért kicsit jobban kell vigyáznod (állatok simogatása után alapos kézmosás, +a nyers hússal is vigyázni kell), valamint javasolják a terhesség végéig 2 havonta megismételni az erre vonatkozó elemzést. Első 3 hónap a legveszélyesebb a fertőzés szempontjából, de később ha mégis elkapnád és időben észreveszik, gyógyszerrel lehet kezelni. Mindenképpen ragaszkodj ahhoz, hogy 2 havonta megismételjék a vérvételt. Remélem, segítettem és gratu a babához.
2007. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!