Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestant kell szednem, de...

Utrogestant kell szednem, de nagyon szédülök, álmos vagyok tőle. Van helyette valami más?

Figyelt kérdés

Esetleg a hüvelyen át alkalmazható változata másképp hat, nem ennyire kellemetlen a mellékhatás?

Hétfőre van időpontom, akkor tudnék mást felíratni helyette.

Van két kicsi gyermekem, egyedül vagyok velük, ha nincsenek oviban, sőt kocsit is kell vezetnem, ezért olyan nehéz.


2013. okt. 12. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztosan ez okozza? Beszélj a dokiddal több megoldás is van. Vagy be szünetit az egészet, mert nincs rá szükséged, vagy ír hüvely kúpot, vagy Duphastront, vagy csökkenti az adagodat, vagy azt mondja, hogy akkor csak esténként szedjed . Biztosan találtok majd megoldást ne aggódj.
2013. okt. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos az utro-tól van. Én is szedtem szájon át. Így sajnos ez a mellékhatása. A hüvelykapszulának ilyen mellékhatásai nincsenek. Napi 8 bogyót használtam hüvelyen keresztül.
2013. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szájon át szedhető, valóban ezt okozza. Én több mint két hónapja szedem, megszokni nem lehet, tehát a mellékhatás mindig jelentkezik. Szédülés (de az a durva, részeg fajta szédülés), iszonyat álmosság, mint aki napok óta nem aludt...és olyan részeg érzet, koncentrálni is nehéz.

Ez egy nagyon gyakori mellékhatása. A hüvelykapszulának nem. Én mind a kettőt használom, de most már csak 1-2 hétig remélhetőleg.

Autóvezetés előtt nem szoktam szigorúan bevenni, mert olyan, mintha részegen ülnék a volán mögött. Szerencsére nekem nem mindennapos az autóvezetés.

Beszélj az orvosoddal, hogy tudod-e helyettesíteni a hüvelykapszulával.

2013. okt. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Én duphastront szedtem és nekem nem volt semmi mellékhatás. Ezt csak tapasztalatként mondom, de talán a legjobb ha hüvely kúpot kérnél mert az szerintem biztos nem okoz mellékhatást.
2013. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtatok!

Holnap akkor megbeszélem az orvossal, hogy nem-e lehetne elhagyni, vagy mindenképp átíratom hüvelykapszulára. Ezt már felíráskor kérdezte, hogy melyiket kérem, én mondtam, hogy szájon át szedhetőt. Nem tudtam, hogy ilyen.

2013. okt. 13. 18:16
 6/9 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál és kértem a hüvelykapszulát, mondtam, hogy borzasztó rosszul vagyok. Azt mondta ez ilyen, ki kell bírni, ez a biztos, a hüvelykapszula felszívódása bizonytalan. Amikor mondtam, hogy én akkor is szeretném, nagyon nem értett egyet velem és kb. el is könyvelte, hogy ebből vetélés lesz.

Én innentől kezdve már nem is magyarázkodtam. Amúgy csak egy pici barnás pecsételés miatt kaptam, ami talán a beágyazódás lehetett. Nem volt megelőzően vetélésem. Kérdezték melyiket kérem, simán mondhattam volna hogy a hüvelykapszulát. Most meg másik orvos rendelt, aki nagyon nem bízik a gyógyszer ezen formájában.

2013. okt. 15. 11:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok! Nekem a Kaáliban pont az ellenkezőjét mondták hogy a hüvelykapszulának jobb a felszívódása és előbb fel is szívódik.

Hány hetes vagy Kedves Kérdező?

2013. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől fogsz elvetélni ha elvetélsz! Ha egy baba nem akar maradni akkor ettől sem fog maradni. A picike barnázás simán bele fér egy normális egészséges terhességebe. Ha eddigi 2 terhességednél nem volt sárgatest hiányod szerintem most sem ettől barnáztál.
2013. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Harmadik terhesség, mind első próbálkozásra sikerült. Előzményben vetélés nem volt.

5 hetesen volt a pici barnázás, nagyon kevés és csak pár napig. Friss vér sosem volt. Ultrahangon sem látszott vérzésre, vérömlenyre utaló jel.

Most 7 hetes vagyok. Alapból rosszul érzem magam, hányingerem van, alig tudok enni. A gyógyszertől pedig már tényleg borzalmas volt a helyzet.

Használom most már a hüvelykapszulát, tényleg nincs ilyen mellékhatása.

Köszönöm, hogy ajánlottátok!

2013. okt. 16. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!