Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ilyen feltételek...

Szerintetek ilyen feltételek mellett lehet gyereket vállalni? Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

18 évesen mentem férjhez, most 19 éves vagyok. A férjem 25. Jelenleg abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy úgy tűnik, minden feltétel adott:

- a férjemnek van egy biztos, jól fizető munkája, egyetemi végzettsége.

- én távmunkát végzek, nem kell feladnom a terhesség végéig, utána hamar visszamehetek

- van saját háromszobás lakásunk

- mindketten szeretnénk babát

- mindketten érettnek is gondoljuk magunkat a feladathoz


Tudom, hogy a gyerekvállalás nagy felelősség, mivel volt már tapasztalatom kisgyerekekkel. Ennek ellenére már nagyon szeretném. Én se így terveztem, de annyira összejött minden, hogy úgy érzem, itt nincs mire várni. Nem azt kérem, hogy döntsétek el helyettem, vagy hogy megerősítsetek, csak hogy ti hogyan döntenétek ilyen helyzetben?



2013. okt. 15. 17:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én még várnék. Élnék kettesben a férjemmel, kiélvezve ennek minden előnyét. Eljárnánk szórakozni (nem discóba seggrészegre inni magunkat), kirándulni, esetleg utaznánk.


Aztán 2-3 év múlva belevágnánk.

2013. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nos én várnék még úgy 1-2 évet a terhességgel és szórakoznék, a párommal lennék kettesben.
2013. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Persze, ez is bennem van, de már együtt vagyunk három éve, ezalatt rengeteg közös élményt szereztünk. Persze nem diszkókban :) És mostanra, nem azt mondom, hogy elég volt, de már nem igényeljük annyira a pörgést. És szülés után sem áll meg az élet, persze pár évig nyugi van, de utána már a gyerekekkel is el lehet menni ide-oda. A szüleink is aranyosak minkét oldalról, néha elvállalnák a kicsit (persze nem sóznánk rájuk!). A férjemmel is beszéltem már erről, és ő is nagyon szeretné. Pillanatnyilag ott tartunk, hogy a 20. születésnapom után vágunk bele...
2013. okt. 15. 17:50
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját helyzetemben még tuti várnék pár évet, de ha nektek már ez a vágyatok, akkor hajrá! :)
2013. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
2-3 évet várnék, utána vágnék bele. Akkor is nagyon fiatalok lesztek, viszont tudtok még felhőtlenül jönni-menni, élni
2013. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondja :D Hangsúlyozom, tényleg így lenne ésszerű, de mikor már minden este az van, hogy másról se tudunk beszélni... Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. okt. 15. 18:29
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyetekben belevágnék. Mint írtad, már 3 éve együtt vagytok. Ez alatt valóban sok közös élményt szerezhettetek. Ha úgy érzitek mind a ketten, hogy kész vagytok az új életre, akkor nincs mire várni. A hátteretek adott, jó munkahely, saját lakás, és persze, hogy mindketten szeretnétek. Akkor mire vártok? (:

Nekünk nem volt meg az első évfordulónk, amikor kiderült, hogy babát várok. Tervezett baba volt. És mindketten a fellegekben vagyunk. Nem sajnáljuk a közös élmények elmaradását, hiszen kapunk egy annál sokkal sokkal nagyobb élményt. Én csak biztatni tudlak. :)

2013. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha tényleg van elég pénzetek (havi 400-500 alsó hangon) én nem várnék.
2013. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Mi a fenének kéne 400-500 ezer forint egy gyerek miatt havonta? Sokkal kevesebb pénzből is nevelnek gyereket úgy, hogy nem szenved hiányt semmiben, legfeljebb nem mindenből a legdrágábbat kapja...
2013. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem panaszkodhatok... :) Persze nem vagyunk milliomosok, de szerintem tisztességesen fel tudnánk nevelni, és alapból nem vennék neki méregdrága dolgokat, nevelési szempontból nem tartom helyesnek.

Mindent összevetve szerintem marad az a terv, hogy a szülinapom után kezdünk próbálkozni. Remélem összejön, mert eddig minden olyan jól alakult az életemben, nehogy pont ez ne sikerüljön... Nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)

2013. okt. 15. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!