Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úton a kistesó, emelhetem...

Úton a kistesó, emelhetem továbbra is az egy éves 8 és fél kilós babámat?

Figyelt kérdés
Ma teszteltem pozitívat!:) És rögtön erre gondoltam,hogy csinálhatok-e mindent ugyanúgy,mint eddig? Persze gondolom azért óvatosabban. Nem lesz gond ha továbbra is emelgetem a kislányomat? Nem érzem nehéznek és igyekszem nem hátból emelni,de még kel párszor éjszaka és ki kell vennem a kiságyból.
2013. okt. 16. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
muszáj lesz, mivel még kicsi. Nyugi minden kis korkülönbséges anyuka emelgeti az első gyerket a aterhesség alatt is. hacsak nem leszel valami miatt veszélyeztetett és nem tiltanak el töle akkor nem lesz semmi baja a picinek nyugi.
2013. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen. Czeizel mondta az egyik műsorában, hogy az emelésről bebizonyosodott, hogy nem veszélyes, másfajta izmokat használunk hozzá, mint amiből a méh van. Gondolom itt nem 50kg-s súlyokra gondolt, hanem szatyorra, kistesóra. Ne kapkodva vedd fel, hanem szépen lassan, de szerintem simán megteheted. :) Gratulálok a kistesóhoz!! :)) Remélem, nekünk is összejön majd hamar! :)
2013. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő a 2. terhesség elején, hogy amihez hozzá vagyok szokva az nem árthat. Persze, ha nincs komplikáció, nincs vérzés, vagy egyéb probléma.

Szóval mivel az ő emelgetése nem szokatlan a szervezeted számára, nem lesz gond. Az emelgetés arra vonatkozik, hogy nem most akarj egyedül nagytakarítani: ágyat, szekrényt a helyéről egyedül kihúzni stb.

2013. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megnyugodtam. Nagyon boldog vagyok,bár szerintem még fel sem fogtam igazán. :-D Már próbálkoztunk pár hónapja,végre összejött. :)
2013. okt. 16. 13:45
 5/12 A kérdező kommentje:

Második válaszóló,kívánom,hogy nektek is hamar jöjjön össze

! :)

2013. okt. 16. 13:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem lehetne, akkor mindenki egyke lenne:) Vagy legalábbis nem lenne kis korküli:)

Ésszel óvatosan lehet:) Az én lányom nettó 14 kg volt amikor pocakos voltam a kistesóval, aztán a kicsi időre, 4 kg-al született:)persze a nagyot a földön pelusoztam, a kiságyból kivettük a rácsát, így ő maga mászott ki- be stb.

2013. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen. Egyrész muszáj, másrészt ennyitől nem vetélsz el.

A lányom 2 éves, 13kg, én meg 26 hetes terhes. Nem lett semmi bajunk, pedig még őt is sokat kell vinni.

2013. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 kg, 15 hónapos, én pedig 10 hetes terhes. Egy ekkora gyereknél nem megoldható hogy ne emelgesd (akár babakocsistul), de ennyitől nem lesz semmi bajod.
2013. okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha emiatt valami gond lenne, akkor amúgy is lett volna valami probléma. egészséges terhességnél nem árthatnak a mindennapos tevékenységek. én semmin nem változtattam, ugyanúgy emelgetem és járunk olyan tornára, ahol dobálni-lobálni-futkozni kell vele és semmi gond.
2013. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mikor kiderült, hogy terhes vagyok a második babámmal, akkor pont olyan nagyon beteg volt az 5 éves fiam, hogy a karjaimban lógott, kórházban cipeltem a karomban és utána még sokáig cipelnem kellett, annyira legyengült.


és nem ártott, semmi baj nem lett a pocakomban lévő babával.

2013. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!