Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség a PCO és a...

Mi a különbség a PCO és a PCOS között? A kettő más egy kicsit nem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az S betű a szindróma
2009. nov. 11. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia!


ugyanaz.

A PCO a jelenség rövídítése (Policisztás ovárium) , a PCO meg a szindróma maga (S=Sindrome)

2009. nov. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ez mit jelent amúgy? Annyit olvasom itt is, de nem tudom mi ez?
2009. nov. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a petefészekben sok kis ciszta van. A ciszta úgy alakul ki, hogy a tüsző ugyan megérik, de valamiért nem lökődik ki a petesejt, és ez egy idő után cisztává fejlődik. Csak az a baj, hogy általában egyre több tüsző érik meg így , nem lökődik ki a petesejt és egyre több ciszta lesz. Mivel nincs petesejt kilökődés, mensi sincs , vagy kihagyásokkal. ez a legjellemzőbb tünete.
2009. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

sziasztok, most olvastam ,hogy nem ugyanaz. A pco:policisztás ováriumkép, tehát sok apró tüsző a petefészekben(sok esetben található különféle betegségekben)

pcos: maga a betegség.

2009. nov. 11. 09:20
 5/12 anonim ***** válasza:
na jó, ha elvi kérdést akarsz belőle csinálni, tényleg nem ugyanaz, mert a pcos végén ott az "s". De mint írtam, ugyanaz. A pco maga a jelenség, a pcos meg a tünetegyüttes. De ennek az alapja a pco.
2009. nov. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igen, de akinek sok apró tüszője van még nem biztos, hogy pcos

Pl a pcos-ra jellemző tünetek nekem nincsenek, és volt egy terhességem is(sajnos missed ab lett a vége), a lényeg, hogy clostyval sikerült elsőre.

2009. nov. 11. 09:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Elhízást is okozhat és szőrösödést is és meddőséget a feniek mellett, de kezelhető betegség.
2009. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
köszi az infót!
2009. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyan az ahogy leírták.

Nekem 1 éve diagnosztizálták nálam a PCOS-t, de csak uh-n látszódtak a kis ciszták, a hormonjaim rendben, a rendszertelen menzin kívül semmilyen tünetem nem volt. Ma már egy gyönyörű, 6 hetes kislány boldog anyukája vagyok. (clostit szedtem).

Minden jót Nektek!

2009. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
és mi az a missed ab?:) Ha már ilyen segítőkészek vagytok, kihasználom:)))
2009. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!