Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nők akik fognak illetve már...

Nők akik fognak illetve már szültek, hogy éllték/fogják átélni a fájdalmas részt a legvégén? Féltek/Félnek tőle?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj? Én félek baromira, a fájdalom szó hallatán szinte kétségbe vagyok esve.

2013. okt. 16. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 2-3 héten belül fogok szülni, de nem félek. Csak az a gondolat van a fejemben, hogy néhány óra fájdalom fel sem ér az élménnyel, hogy életem végéig lesz egy gyermekem, anya leszek. Nem tud olyan lenni az a néhány óra, hogy ne bírjam ki! :) Lazán, megadóan állok hozzá, a fájások hatására lesz kisbabám, jöhet bármilyen, nem érdekel! :)
2013. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem féltem tőle, jobb is volt így, úgysem tudtam volna arra készülni, ami várt rám. És fájt, de a babáért bevállalnám még sokszor.
2013. okt. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én nem féltem tőle, egyszerűen úgy voltam vele, hogy úgyis meg kell ezt a gyereket szülni, attól jobb nem lesz, ha rettegek. Viszont én mindenben ilyen vagyok, amin nem tudok változtatni, azon nem pörgetem magam.

Igen, nagyon fáj, ezen nincs mit szépíteni. Ha nem bírod, kérhetsz fájdalomcsillapítást. Nyugi, menni fog.

2013. okt. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én operáción estem át mikor gyermek voltam, nagyon megmaradtak bennem az emlékek igaz 10 éve volt. De azok a fájdalmas pillanatok órákon át amíg ( kb 10 órán át a hasamban) még úgy nem döntöttek inkább felnyitnak és megnézik mi a baj. Ezért félek, hogy mégegyszer ugyanezt fogom átéllni.
2013. okt. 16. 15:54
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha már egyszer ott van akkor kötelezően helyt kell állni, nem lehet már visszalépni.
2013. okt. 16. 15:55
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez egész más, mint egy átlag műtéti helyzet, vagy betegség. Más a lelki állapot, más a várakozás, más az eredmény! Nem hasonlítható össze korábbi negatív tapasztalatokkal, hasfájással, fogfájással, stb., mert azok "értelmetlen" fájdalmak voltak. Itt ember születik, ott és akkor, család születik édesanya születik. Lelkileg ez olyan erő, ami segít, és átértékeled általa a fájdalmat is.
2013. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egészen más egy műtétes fájdalom mint a szülés!! Itt nem a fájdalomtól szabadulás köt majd le, hanem hogy születik a babád.

"Tudom" hogy fájt, de nem emlékszem a fájdalomra...csak a pillanatra amikor rátették a mellemre:) ne félj előre, mert attól csak rosszabb lesz...

2013. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én sem féltem. Tudtam, hogy fájdalmas lesz. Fájt. 12 óra vajúdás után a "legvége" tulajdonképpen megváltás volt. De már a szülőágyon mondtam, hogy lesz kistesó. :-)

Két évre rá a második szülésnél azért egy egészséges izgalom volt bennem, de félelemnek nem hívnám. Az is fájt, de hál' Istennek fele annyi idő alatt megszületett a kisebbik gyermekem is.

2013. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5 lányom van...és mindegyik szülés után a megváltást éreztem, hogy végre kint van, és nem sokára a kezemben lesz...maga volt a csoda amikor végre meg születtek!!! Szavakkal nem lehet leírni...de én nem fájdalomként éltem meg egyiket sem...
2013. okt. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát én csak annyit szólnék hozzá, hogy nem a legvége a legfájdalmasabb...A toló fájás nekem konkrétan megváltás volt.A sok órán át tartó vajúdás az durva.Ha ennyire félsz kérj fájdalomcsillapítást.Már a 21. században élünk..senki nem néz le ha mondjuk EDA-val szülsz.
2013. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!