Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nők akik fognak illetve már...

Nők akik fognak illetve már szültek, hogy éllték/fogják átélni a fájdalmas részt a legvégén? Féltek/Félnek tőle?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj? Én félek baromira, a fájdalom szó hallatán szinte kétségbe vagyok esve.

2013. okt. 16. 15:47
1 2
 11/16 gabszem ***** válasza:
a legvége már egyáltalán nem fáj. A fájások azok dúrvák, én szétszorítottam párom kezét, de szerencsére csak kb. fél percig tartanak, és közte van pár perced hogy pihenj. Tényleg nagyon fáj, de ki lehet bírni fájdalomcsillapító nélkül is. Én is nagyon féltem, főleg mikor oda jutottunk hogy jön ki a baba, akkor teljesen bepánikoltam hogy hogy a fenébe fog kiférni. Hát kifért pedig több mint 4 kg volt.
2013. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem a legvége fáj a legjobban, a vajjúdás ami fáj a tolófájás már nem fáj legalábbis nekem :) van egy 2 éves lányom akivel 29 órát vajjúdtam szakadtam repedtem de csak mert a nyakán volt a zsinór, amikor meglett mondtam a férjemnek hogy készüljön mert amint lehet jön a kistesó :) most a csajszim 28 hónapos és én 31 hetes kismama vagyok alig várom a szülést
2013. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én abszolút megértelek. Én egy gyerekkori sürgősségi nőgyógyászati rekonstruáló műtét miatt rettegtem a szüléstől, bár én minden nőgyógyászati vizsgálattól is. Egész terhességem alatt rémálmaim voltak, az orvosnál állandóan magas volt a vérnyomásom. Az utolsó hetekben már 2-3 naponta jártam be vérnyomást méretni, vizeletet nézetni, nst-re, mert nem akarták elhinni, hogy itthon alacsony a vérnyomásom, csak akkor magas, ha nőgyógyászt látok. Szerencsére az orvosom megértő volt, és nem fektetett be, mert tudta, hogy azzal csak rontana a helyzeten, bár azt javasolta a szülésznőmmel együtt, hogy keressek fel egy pszichológust. Én a gátmetszéstől és a varrástól féltem a legjobban, mert gyerekként a hüvelyemet, végbelemet plasztikázták egy baleset után, így tudtam, hogy mire számíthatok. Ehhez képest szinte semmit nem is éreztem ezekből. A vajúdásom gyors volt, végig talpon voltam, és azt mondogattam magamnak, hogy meg tudom csinálni, erős vagyok, nem adom fel, kb. 3 óra alatt négy ujjnyira ki is tágultam (egyedül, mert a férjemet hazaküldték, mivel akkor még nem volt fájásom, csak a magzatvíz folyt el, és azt mondták, hogy szóljak, ha már érzem, hogy igazi fájásaim vannak, csak én nem jöttem rá, hogy azok a fájások igazi fájások, így a szülésznőnek sem szóltam, hogy vajúdok). Ha ő nem jön be rám nézni, és nem lát fájás közben, és mondja azt, hogy ez már igazi fájás, akkor lehet, hogy megszültem volna a kórteremben egyedül. Nekem viszont a kitolás rosszabb volt. Nem is nagyon tudtam nyomni, mert nem voltak szünetek a tolófájások között, így szinte megállás nélkül ingert éreztem a nyomásra, de attól meg hamar kifáradtam emellett végig az járt a fejemben, hogy úgy érzem széjjel szakadok, és nem haladunk, és a baba biztos szenved, és rettegtem, hogy baja lesz miattam. Én hálás voltam az orvosomnak, hogy felismerte, hogy mennyire pánikolok, és nem igazán megy a kitolás, így segített "hasbakönyökléssel", ami nekem egyáltalán nem fájt, inkább megkönnyebbülés volt, mert sokkal jobban tudtam úgy nyomni, hogy "megtámasztott", és hamar meg is lett a baba. Mondjuk szerintem nálam pszichés alapon fájt jobban a kitolás, mert végig rettegtem, hogy a gyerekkori sérülésem miatt nagyon repedni fogok, ami végülis nem történt meg, hála a szülésznőnek, orvosnak és a gátmetszésnek.

Miután megvolt a varrás is, én is azt mondtam, hogy jöhet a következő baba. Bennem az tartotta a lelket végig, hogy tudtam egyszer vége lesz ennek az egésznek, és jó kezekben vagyok. Ha újra kezdhetném nem rettegnék a 9 hónap alatt. Rengeteg rémtörténetet hallottam, és ahhoz képest tényleg nem éreztem semmit sem a gátmetszésből, gátvarrásból, varratszedésből, sem a hasbakönyöklésből, de ez biztos, hogy orvosfüggő, hogy hogyan csinálják. Én azt tanácsolom, hogy mindenképp keress olyan orvost, szülésznőt, akiben megbízol, akivel előre át tudod beszélni a félelmeidet. Én például külön szóltam az orvosomnak, hogy nyugodtan vágjon, nehogy repedjek, a gátvarrásnál pedig ne sajnálja az érzéstelenítőt, ha kell, én veszek is a kórháznak, ezen ne múljon.

2013. okt. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azt kell tudatosítani magadban, hogy igen is fáj, persze hogy fog fájni... de elmúlik, s lesz egy kisbabád.

Én erre gondoltam, na meg arra, hogy anyukám mindig azt mondta hogy azért ha lehet ne visitsak torkom szakadtából mert azt nem szeretik, s majd a végén majd meg szégyelném :D Ha persze nem azt mondom hogy ki se nyisd a szád, hanem ne legyél hisztis

S bejött :D

Rohadtul fájt, de nem volt egy hangom sem, s igy iszonyat kedvesek voltak velem :D

2013. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap volt egy hónapos a babám! :) Viszont már a szülés napján délutàn ( reggel 7:30-kor szültem) nem emlékeztem a fájdalomra.

Mikor bementünk a kórházba 5 perces fájásokkal, és közölték, hogy öltözzek át hálóingbe...na akkor megrémültem :D

Egyébként én arra gondoltam, h na csak a következő fájást éljem túl! Kértem Edát, de azt mondták, hogy egy óra múlva meglesz a babám...és úgy is lett!

Nekem a varrás ezerszer jobban fájt. ( Kicsit szétrepedtem, meg volt gátmetszès is- így másfél óráig varrtak)!

De minden fájdalmat megér!!!! ;)

2013. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Sokat segít ha van melletted valaki! Párom nélkül nem tudom mi lett volna velem!!! :)

2013. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!