Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamák véleménye,...

Olyan kismamák véleménye, tapasztalata érdekelne akik beadatták a H1N1 elleni védőoltást?! Én ma megyek beadatni!

Figyelt kérdés

31 hetes kismama vagyok, a magánorvosom akiben maximálisan megbízom azt javasolta hogy mínél előbb adassam be az oltást. A babának nem lehet baja tőle, és ez nem élő vírus, sokkal kevésbé agresszív mint a szezonális influenza elleni oltás, és ez nem betegít meg!

Olyanok Tapasztalata értedekel akik már beadatták az oltást!!!


2009. nov. 11. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ugyan még nem adattam be az oltást,de holnapra van időpontom. Találtam valamit,ami talán megnyugtat téged is!!!

Érdemes elolvasni:

[link]

2009. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én mindkettőt beadattam,a simát és a h1n1-et is.2 hete kaptam meg,jól vagyok és megnyugodtam.Nekem a nőgyógyászom és a körzeti orvosom is javasolta de mondjuk én nem is voltam ellene.Ez látszik a pontjaimon:-).Nem volt tőle-tőlük sem bőrpír sem hőemelkedés.23 hetes vagyok.
2009. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tegnap adták be kis hőemelkedés és zsibbadt a karom ma már semmi baj, mozog a pici ezerrel. Bankba rúgta szét a hólyagom ;)
2009. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia!

Én múlt héten pénteken kaptam meg az oltást, mind a H1N1, mind a szezonális influenza ellen. Nem lett semmi tünetem tőle, pedig nagyon féltem. A háziorvosom és a nőgyógyászom is javasolta, szerintük teljesen veszélytelen, míg a 40-41 fokos láz, amivel a H1N1-es influenza jár, végzetes lehet a baba számára. Hetekig rágódtam rajta, most egy kicsit megkönnyebbültem.

17 hetes kismama

2009. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja 24 hetes vagyok
2009. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok.én múlt héten adattam be és azóta beteg vagyok.az orvos azt mondta h lehet h csak mellékhatás.39 fokos lázam volt de a lázhúzó meg hideg ülőfürdő elmulasztotta.most már csak fáj a torkom,köhögök meg gyengének érzem magam.a babámnak nem lett baja de azért lelkiismeret furdalásom van egy kicsit.....
2009. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyszerre kettőt kaptál? Szerintem azért vagy beteg. Nekem nem adták be mert nagyon gyengíti az immunrendszert a kettő együtt meg kiüthet! Veled ez történt? 2 hét múlva kapom az influenza ellenit most csak a h1n1- re kaptam meg!

2009. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A 4. válaszadó vagyok. Ahogy írtam, egyszerre kaptam meg mindkét védőoltást. A háziorvosom és a nőgyógyászom szerint is egyszerre beadható mindkettő,nem terheli meg jobban a szervezetet, mint egy... A környezetemben mindenki egyszerre kapta meg, és senkinek nem volt semmi baja.

Arra kell nagyon figyelni, hogyha bármit érzel a beoltás előtt pl. torokfájás, hőemelkedés, rossz közérzet stb., akkor feltétlenül jelezni kell, mert akkor nem oltanak be.

2009. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat ! Szerintem ezek után kevésbé fogok izzadni mikor beadják az oltást :)
2009. nov. 11. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!