Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliai anyucik segítsége,...

Angliai anyucik segítsége, tapasztalata érdekelne.!?! =)

Figyelt kérdés

7hetes terhes vagyok, ilyenkor még itt nem foglalkoznak velem, ugye? Csak 12.héttől?!

És milyen vizsgálatokra kell mennem?

Köszönöm :)


2011. okt. 11. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Eloszor is gratulalok a babhoz.

Masodszor, igen, sajnos nem nagyon fognak foglalkozni veled. Kb. 10 hetes kor korul kapsz majd egy idopontot a vedonohoz, aki majd kiallitja a kiskonyvedet (teljes kortortenet, csaladrol betegsegekrol stb...),vert fog venni, megmeri a sulyodat, magassagodat, es a vernyomasodat amit majd az elso uh utan kapsz meg.

En 15+5 hetes kismama vagyok, es az elso ultrahangom betoltott 16 heten lesz. Elobb nem nagyon szoktak csinalni. En azert kiharcoltam, 9 hetes kor korul, es 14 hetes kor korul ultrahangot, mert problemam volt. De szerintem vedono es korhaz fuggo.

2011. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.En is gratulalok.Eloszor is menj el a GP-dhez.O kitolti a kello papirokat es elkuld a korhazba a midwifehoz aki felveszi a kortorteneted(ahogy az elozo valaszolo is irta).Mar a gpd is fog tudni neked varhato szulesi idopontot mondani de az igazi az majd csak az elso uh utan jon.Ha jol emlekszem nekem a 10.betoltott heten volt az elso uh-om.Itt a terhesseg 40hete alatt csak 3szor van uh(kiveve ha van valami "baj"pl.magas vernyomas,cukorbetegseg,stb),nekem cukorbetegseg es sok magzatviz miatt minden honapba volt uh 1szer vagy 2szer.Boldog babavarast.
2011. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gratulációt :)

Akkor majd fogom a párom és 1-2 heten belül elmegyünk . ( csak mert 1 fokkal jobb az angolna, úgyhogy ő tuti mindent megért :)

A szülés milyen volt? Ágyon? Vízben ? Es a szoptatás ? Mikor lehet először mellre tenni? Segítenek ?


Remelem tudtok segíteni :) első baba :)

2011. okt. 11. 13:29
 4/8 A kérdező kommentje:
Em angolna hanem angolja :D
2011. okt. 11. 13:32
 5/8 Anna 27 ***** válasza:

Szia.En most vagyok 8-9 hetes,7 hetesen voltam Gp-nel,es most,22-en megyek korhazba a vizsgalatokra.Ugy szamolom kb 10-11 hetes leszek es majd akkor mondjak meg az elso idopontot az uh-ra.

Boldog babavarast :)

2011. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia.Csaszarral szultem mert rengeteg volt a magzatvizem,inditott szules volt a 38.heten.Meg voltam elegedve a terhesgondozassal es mindennel.Azonnal szoptathattam mikor felebredtem az altatas utan.2 nap utan hazaengedtek minket.Barmi kerdesed van irj.masodik voltam.
2011. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulalok a terhesseghez. En az elso babamat surgossegi csaszarral szultem magas vernyomas, tulhordas es barna magzatviz miatt,pedig vizben szulest terveztem szulo otthonban es nem korhazban. Amugy a korhazi ellatassal nagyon meg voltam elegedve, csaszar utan 2 oraval mar mellre tehettem a picit, es vegig velem volt es szules utan masfel nappal hazamehettunk.

Aztan volt ket korai vetelesem (8 es 10 hetesen) es az igaz, hogy a kutya sem foglalkozott velem, 1 UH-t csinaltak a masodiknal, az elsonel az sem volt. Itt igazabol csak betoltott 12-dik het utan foglalkoznak a terhesekkel. Most megint babat varok, mar 20 hetes vagyok, volt mar i UH-m 12 hetesen, most lesz a kovetkezo, a mi korzetunkben csak 2 UH van egesz terhesseg alatt, csak akkor van tobb, ha komplikacio van. Amugy privat UH-t barhol tudsz csinalni, ahol van ilyen szolgaltatas (altalaban nem korhaz, hanem teljesen magan rendelo). Sok sikert a terhesseghez es kerdezz meg nyugodtan, ha valami erdekel.

2011. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsanett 24 ***** válasza:

Szia!

Én is Angliában élek,én Tegnap voltam regisztrálni a GP-nél mára pedig kaptam időpontot.

Ha minden igaz én 6 hetes terhes vagyok,én sem tudom hogy hogy működnek itt a dolgok kicsit idegen nekem.

Nekem azt mondta a doktornő hogy csak a 12. héten lesz az első vizsgálat.:( Amúgy merrefelé laksz Angliába?

2011. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!