Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha van fogadott orvosom egy...

Ha van fogadott orvosom egy kórházban (nem magánrendelés) , akkor illik a vizsgálatokon borítékot adni? Ha igen mennyit? És a szüléskor mennyit szoktak adni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit gondoljak,

nagyon ellentmondásosan gondolkodok ezzel kapcsolatban...


2008. júl. 6. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, pénzt csak magánrendelésen kell adni, ott mondja is a doki, hogy mennyit. Szerintem akármennyire is fogadott az orvos, ha nem a magánrendelésére mész, akkor nem várhatja el, hogy fizess.

A szülés más kérdés, én magándokihoz járok, azt hallottam, hogy a szülés kb 10-szerese a vizsgálati díjnak, így én szerintem 80ezret fogok fizetni. :S

Sajna azt nem tudom, hogy ebben az esetben mennyi lesz Neked, de úgy hallottam ha valakinek nincs fogadott dokija sem, akkor 30-40-et szoktak adni...na, sztem nálad a kettő között..

Remélem azért segítettem valamennyire..

2008. júl. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Nagyon nehéz és olyan kínos ez...

Nem szeretném túlzásba vinni, (minden fillér számít most nekünk)

Viszont annyira rendes a Doki, hogy mindenképp szeretném "meghálálni".

2008. júl. 6. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.Ha az sztk-ba jársz hozzá, akkor szerintem nem, de amikor megfogadtad erről nem volt szó? Ha csak a szülés után szeretnél adni valamit, akkor esetleg vehetnél neki egy üveg márkás italt, vagy ajándékkosarat, vagy ha dohányzik egy doboz finom szivart. Nem csak pénzzel lehet kifejezni a hálánkat. És jól mondtad, hogy most minden pénz számít.

Üdv, 39 hetes kismama

2008. júl. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem magánrendelés és felfogadtad az a szülésre vonatkozik inkább. Tehát nem kell fizetned csak a szülésnél majd. Szerintem mivel nem magánrendelésre jársz igy illik többet adnod szüléskor mint 30-40 ezer. De mindenkinek saját szive joga, ha nincs előre megbeszélve. Attól is függ sokminden hogy szabadnapján megy e be a doki vagy épp munkaidőben lesz e. Ha gonsdolod adj neki 30-40 ezret és ha minden rendben lesz utána akkor még a 6 hetes kontrollon szoktak még vagy csomagot adni vagy pénzt.
2008. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez nagy dilemma!

Én is így vagyok magándoki és kórházi rendelés..nem engedte, hogy a maszekra menjek, de úgy gondolom, ha bejön a szülésre, mert ha lejár egy 24 órás ügyelet akkor nem vállalhatnak túlórát miattam sem-akkor 50-et kap , ha pedig nem akkor aki bejön az kap 30-at és a dokinak viszek a tanácsadásért valamit.

de még változhat a teóóriám egyenlőre ezt találtam ki.

Minden fillér számít így igaz-van mire költeni-ezen is fog mulni a hálás boríték!

2008. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!