Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetesen milyen vizsgálatoko...

16 hetesen milyen vizsgálatokon kell már túl lennem?

Figyelt kérdés
Voltam 8hetesen sztk-s nődokinál, 9hetesen a kórházban uh-n, aztán 12hetesen magándokinál uh-n, és most pénteken megyek afp-re. Más vizsgálatom nem volt. Olvastam olyat, hogy valaki már a 12.hét előtt volt vérvételen, meg volt kombinált teszten stb. Nekem csak ilyen vizsgálataim voltak. Ez baj?
2011. aug. 3. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Laborban vér- és vizeletvizsgálaton még nem is jártál? Háááát, kicsit fura, hogy nem adtak beutalót. eddigre 1x legalább már kellett volna menni
2011. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen! Nekem volt kombinált tesztem. Bár én nem sztk-san csináltattam, ezért azt sem tudnám megmondani,hogy kötelező-e. Az uh, az tudom,hogy az, a vérvételt nem tudom.

Ja, és nekem a 16. héten nem csak AFP-hez vettek vért, hanem ellenanyaghoz is, meg általános vérképhez is!

2011. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kombinált teszt nem kötelező és bizony a legtöbb helyen még fizetős. Ezért sokszor fel sem ajánlják.
2011. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát már kellett volna lennie egy átfogó vérvételnek és 12 hetesen lett volna a genetikai uh, nem tudom, hogy ezt a magándokinál csináltattad e, de nálunk kötelezően a kórházban csinálják.

Védőnőnél nem jártál véletlenül? Ő mindent elmondana neked, hogy mikor milyen vizsgálat van. Figyelj oda, mert azt hiszem 4 orvosi pecsétnek kell lenni a kiskönyvedben, különben nem kapsz tgyást, anyaságit pl.

2011. aug. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem se volt a 12hetes elött vérvétel, az első az afp volt a 16.-dik héten. A 12 hetes genetikai eredménnyel kellett mennem előszőr a terhesdiagnosztikába a védőnőkhoz és ott adják csak a beutalókat a vérvételre.
2011. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is a 12.hét előtt voltam laborban vérvételen, akkor vették le a vért a vércsoportvizsgálathoz, ellenanyaghoz, és a hepatitishez is.

Most vagyok a 12.hétben, és tegnap voltam a 12 hetes ultrahangon, és ott a doki levette a down-szűréshez a vért is.Legközelebb a 16.héten kell mennem Afp-re.

Neked kimaradt egy labor, ami mindenkinek van kórháztól, dokiktól függetlenül, ezt mindenképp jelezd.

2011. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt még vérvételem, 14. hétben járok.

Nekem lombik babám van előtte egy csomó vizsgálaton részt vettem.

Mondjuk én is furcsállottam,hogy nem kellett még vérvizsgálatra mennem.

12 hetes genetikai uh -m megvan, de a kombinált teszt az nem kötelező, azt csak ajánlani szokták és fizetős.

2011. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!