Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy sok férfi...

Miért van az, hogy sok férfi nem akar szexelni a terhesség alatt? Még csak 18 hetes vagyok, de nálunk közölte hogy majd ha megszületik a baba.

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Mert sokszor kissé "tudatlanok", és azt hiszik, hogy a szex árthat a babának. Vagy másik lehetőség, hogy zavarónak tartják, hogy ott van a gyerekük is, ha érted, hogy gondolom. Szerintem ebből ne csinálj nagy problémát, de azért mondd el neki, hogy a babának nem lehet baja ettől.
2009. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Így van, vagy féltik a babát, vagy csak zavarja őket a tudat, hogy van...

Beszéjetek sokat róla, próbálhattok szexuálpszichológust is, de ha nagyon nem megy, el kell fogadnod, hogy ő így áll hozzá

2009. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem eleinte attól félt, hogy elveszítjük, aztán attól, hogy a gyerek "meglátja őt úgy", az utolsó időben pedig még kiegészítette azzal, hogy a gyerek hülye lesz, mert szeretkezés közben löködi a fejét :=). Azért, az utolsó két hetet leszámítva végig szeretkeztünk, de ezeknek az aggodalmainak mindig hangot adott, én pedig mindig jót derültem.

A férfiak nem igazán tájékozottak, tele vannak bizonytalansággal. Ezt kellene rendbe tenned, megnyugtatni a párodat, pl. nézegessetek "csak úgy" képeket a fejlődő magzatról, véletlenül jegyezd meg, milyen csodás a természet, hogy ennyire jól védi a babát az anyaméhben, stb. A neten rengeteg ilyet találsz. Meglátod, meg fog nyugodni.

2009. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is azt mondta, hogy ha már nagyobb lesz a pocakom akkor nem fogunk szexelni, mert őt zavarja, hogy ott a baba, tudja, hogy semmi baja nem lehet, de ez ilyen pszichés dolog. És már az elején kijelentette ezt. Most egyébként sincs szex 1 hete, mert volt egy kis vérzésem és eltiltott az orvos, de remélem azért nem a végéig, mert még csak 17 hetes vagyok, bár a babáért is nagyon aggódom! Érte kibírom. :)
2009. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Hát.. én is meg tudom számolni egy kezemen, hogy a 7 hónap alatt hányszor voltunk együtt... (az első kettőben még talán többször, de utána...)

Szerintem ez nem tudatlanság kérdése, hanem pont, hogy tudatalatti, pszichés. Az én párom is elég intelligens ahhoz, hogy megértse, hogy nem lesz semmi baja a babának, de ha tudatalatt mégis zavarja, hogy hárman vagyunk, csinálhatok én bármit vele...

Eleinte még zavart, és szomorú is voltam miatta (nem magam miatt, mert én sem kívántam annyira, inkább miatta) de mostmár belenyugodtam. Már "csak" két hónapot kell kihúznunk (a szülés utáni hat héttel együtt :o))

2009. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
:-)mi ahogy peteérésem volt nem is voltunk együtt, aztán kiderült, hogy terhes vagyok és totál bepánikolt. Nagyon félti a babát és a gondolattól is rosszul van, hogy így sexeljünk. Ők másképpen fogják fel, nem tudnak megfeledkezni a babáról a pociban... én valahol megértem. Bár nagyon nehéz mert rettenetesen kívántam a sexet, de 2 hét és szülök, aztán 6 hét gyerekágy és utána mondtam neki, hogy nincs mellébeszélés, SEX LESZ :-)ÚJRA
2009. nov. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Csak nekem van más férjem?


Mi az 5-16. hétig el voltunk tiltva a szextől, vérezgetés miatt. Hát hadd ne mondjam, milyen kiéhezetten esett nekem, amikor végre zöld jelzést kaptunk a dokitól. :-)) Hihetetlenül kíván, a pocimmal együtt.

2009. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Vagy félti vagy zavarja hogy ott van. Ez nem sértő, csak kb olyan mint ha ti szexelnétek és egy harmadik személy meg nézne titeket. Én sem nagyon kívánnám a szexet ilyen tudattal. Hogy a gyerekem "szeme láttára" szexeljek. Ráadásul nem csak a "szeme láttára" hanem még egyenesen nagyon testközelből. Ez kb olyan érzés mintha szexuálisan viszonyulnék a gyerekhez, ami meg ugye áhh... Lehet furcsa, de így érzem. Bár majd meglátjuk.
2009. nov. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy megszokjuk a havi 1 szexet vagy még az annyit se és úgy maradunk... Elhidegülünk...
2009. nov. 12. 09:14
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Szeritnem attól ne félj, hogy elhidegültök, ha szeretitek egymást, akkor ezt is meg lehet oldani.

Én már most azon gondolkodom, hogy ha meglesz a babó, hogy fogok tudni figyelni a páromra is, úgy mint férfi, mint a féjem, és hogy mi mindent lehet tudatosan megtenni azért, hogy ő sem az "anyus"-t lássa bennem, a gyermeke anyját, hanem mint nőt és a feleségét.

Nekünk a hálóban van a babaágy, ráadásul a babus pont ránklát az ágyból (ha ellátna odáig az elején :o)), úgyhogy lehet, hogy még ez is probléma lesz, dehát van másik szoba, konyha, fürdő..... :o))


Úgyhogy aggódni ne aggódj emiatt, ha zavar, néha említsd meg a párodnak, de ne szemrehányóan. És tudatosan készülj rá, hogy a babó megszületése után a nap 24 órájában akaratlanul is csak vele foglalkozol, ezért próbálj a pároddal is úgy törődni, mint régen.


Még én sem tudom milyen lesz a kapcsolatunk, de mindenre fel kell készülni :o)

2009. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!