Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség egy párkapcsolatra...

A terhesség egy párkapcsolatra milyen hatással van? Például a férfi nem kerül kicsit háttérbe?

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
nem törvényszerű, persze ez mindenképpen egy nagy változás, de egy nagy kaland. az tény, hogx széthulló kapcsolatot össze nem tart, de egy jó kapcsolatot nagyon megszínesít. figyelj oda, hogy mind a várandósság, mind a szülés után maradj nőies, nem azt mondom, hogy ne legyen rajtad egy plusz kiló és minden nap magassarkúban topogj otthon, de legyél igényes és ne csak mackóban lásson a párod. az is fontos, hogyha közeledik, még ha nem is kívánod annyira, mint korábban, ha orvosilag nem indokolt ne utasítsd el, és figyelj rá, próbáld bevonni a párod a babvárásba, de ha ez sok neki ne erőltesd, lehet jó apa, ha a várandósság alatt nem olyan tyütyörgő apuka. annyit vegyen részt amennyi neki jó, hiába van szükség támogatásra nem szabad erőltetni őket, mert amit nem szívesen csinál az nem jó hosszútávon, ezek szoktak a leggyakoribb buktatók lenni. ja, és igaz, hogy a babavárás a világ legszebb dolga, de sajnos a környezetet ez nem köti le annyira, mint az édesanyát, aki a babát várja, így ne sértődj meg, próbálj meg sokat, de ne csak befelé figyelni.
2010. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez több mindentől függ. Ha mind a ketten szerették volna a babát, akkor közösen örülnek neki. A legtöbb esetben ilyenkor a férfi is megértőbb mivel a nő nem kis hormonális változásokon megy keresztül. Viszont vannak olyanok is, akik szétmennek. Az viszont, hogy ez mennyire a terhességnek köszönhető, már egy kicsit elgondolkodtató. Sok férfi érezheti ilyenkor magát háttérben, de ez idővel általában változik.
2010. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy csomó ilyen kérdés volt amiben a válaszok nagy része az volt hogy rosszabb lett... Nem túl bíztató. És szerintem elég sokszor az a hiba hogy a férfit (esetleg a munkáját is, mert hát mi az az egész napos gyerekfelügyelethez képest?) nem becsülik meg. És a mai nők ezt természetesnek tartják. Gyerek + anya meg az apa. Szerintem az a természetes, hogy anya+ apa meg a gyerekek. Csak ezt ma már nem akarják elfogadni mert az a divat hogy állandóan a gyerekkel kell lenni. A másik nagy hiba amit a nők elkövetnek ha mániákusan akarnak gyereket és esetleg a férj nem annyira vagy, már az agyára ment, vagy nem tudnak belenyugodni hogy 4 gyerek helyett csak 3-at szülhettek és micsoda tragédia, esetleg egyáltalán nem akar még de a nő ugye "véletlenül"... És aztán jön az ügyeskedés, hogy majd az uh-n megszereti, majd amikor megmozdul, majd amikor eőször meglátja, majd amikor már lehet vele jezdeni valamit. Szerintem a nők ilyenkor elég kicsit veszik figyelembe a férfiakat, sokkal többet engednek meg maguknak stb... Na persze nem mindenhol így van.
2010. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha az a kérdés, hogy maga a terhesség milyen hatással van egy párkapcsolatra akkor a válaszom semmilyen. normál esetben egy nő nem lesz idegbeteg azért, mert gyereket vár és normál esetben a férfi élvezettel gyönyörködik a párja növekvő pocakjában.

ha a kérdés arra irányult ami a terhesség után van, na az már más kérdés. van ahol megerősíti a kapcsolatot a gyerek és van, ahol nem... saját példánkból kiindulva nálunk nem szorult háttérbe a párom, leszámítva kb 2 hetet, de azt hiszem ennyi megengedett. :) imádom a kisfiam és nyilván vele töltöm az egész napomat, de ha a párom végez a munkával ugyanúgy törődöm vele, mint azelőtt, nem foglalkozom vele kevesebbet.

2010. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia. én is csak a terhességről tudok nyilatkozni, ez lesz az első babánk. Nos leszámítva a kezdeti heteket amikor kicsit dilid voltam, de a párom meg megértő, nos leszámítva azt a pár hetet, sokkal bensőségesebb lett a kapcsolatunk. különös szintre emelkedtünk, cinkosan összemosolygunk, a párom beszél a gyermekének, odahajol a pocakomhoz, puszilgatja no és mindig elmondja én vagyok a legyzsebb kismama(persze hogy neki igen). Néha mondom is ne legyen ilyen kedves mert akkor még tucat gyereket fogok szülni neki :-) tény hogy ő sokkal hamarabb szeretett volna babát, én voltam az aki később értem be. Így hihető hogy a 30 évek közepén mindkettőnket földöntúli boldogság jár át. Nekünk megszilárdította a kapcsolatunkat, bensőségessé tette.

Persze szükséges hogy figyelek én is a férjemre, ha úgy van ugynaúgy cisnálok neki reggelit, megveszem a kedvenc sütijét, vagy valami apróságot veszek neki, mint a terhesség előtt. ugyanúgy cirógatom őt és ha látom hogy fáradt és elterül este az ágyban, akkor hiába érzem magam én is fáradtnak, kimegyek neki egy kis sütiért ha megkívánja. szóval nekünk jobb lett a kapcsolatunk, remélem ez egy szinten meg is marad a zsülés után is.


20 hetes km

2010. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt nem volt semmi ok arra, hogy apa a háttérbe szoruljon, rengeteg időnk volt egymásra. Amikor megszületett a kisfiunk, akkor néhány hétre mindketten háttérbe szorultunk, zombik voltunk, fáradtak, ingerültek, nem volt időnk sem egymásra, sem magunkra.

Mostanra (10 hónapos) visszatért minden a régi kerékvágásba, már nem a babánk körül forog a világ.

2010. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!