Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Hajszálégnekállító" tanácsok...

"Hajszálégnekállító" tanácsok anyóstól es apóstól?

Figyelt kérdés

En irtam ki ezt a kerdest, latom nem vagyok egyedul a problemaval. :|

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Nektek milyen okossagokat mondanak, mivel zaklatnak, miben okoskodnak, ami nektek mar nem tolerálható?

Megfogadjatok vagy ugy tesztek 'mintha'...? Egyutt eltek veluk vagy kulon? Segitenek? Ha igen szivesen segitenek?

Hogyan reagaltok a beleszolasokra vagy a (túlzott) segiteni akarasra?


2013. okt. 20. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nemsokara szuletik elso gyermekunk. Apos, javaslatot tett a nevre, legyen a fiunk, Gabor, mert az apja (parom) is az, es meg dicserte is kozben magat, h annak idejen milyen szep nevet valasztottak. Igen am, de a vezeteknev: Szabo! Alig birtam visszatartani, h ennel fantaziatlanabb kombinaciot el sem lehetne kepzelni... :-) De letojtuk...

Anyosom meg most azzal faraszt, h be akar jonni o is a korhazba, amikor indulunk szoljunk. Minek? Nem hianyzik nekem o oda, csak a paromra lesz szuksegem. De elobb hivnam be a sajat anyamat vagy valamelyik baratnomet is. A szuloszobara tuti nem engedem be. Akkor minek akar ott alldigalni a folyoson egyedul?! Azzal nincs bajom, ha azonnal bejon a korhazba, amikor megszultem, h lassa a bebit, de nekem elotte nem hianyzik. Meg nem mondtam neki semmit, de megprobalom tisztazni vele.

Anyu meg azzal zsibbaszt, h itatni kell majd a picit a szopatas mellett. Hat eszem agaban sincs. Ha nyar lenne, akkor oke, de most fogok szulni!

2013. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy offolok, de elsőtől kérdezném, hogy mért nem kérdezi meg az anyóst, hogy mért szeretne bejönni a kórházba? Én sem szerettem volna, ha anyukám ott tobzódik kint mert nem láttam értelmét, de tudtam, hogy mért szeretne ott lenni (tesóm meghalt szülés közbe) így nem is volt kérdés, hogy azonnal szóltam nekik mikor beindult a szülés. Nem biztos, hogy mindig rossz szándék van a mögött amit épp csinálnak.

Nekem anyukám adta a hasznos tanácsokat volt köztük jó is meg olyan is amivel nem tudtam mit kezdeni, csak idegesítettem rajta magam. Egyik gyerekem sem volt jó alvó de mindig meghallgattam anyukámtól, hogy én milyen jó alvó voltam. Hát ezzel nem voltam kisegítve. De szerencsére ha problémám volt akkor is hívhattam anyukámat akár még éjjel is. Próbáld meg kiszűrni, hogy melyik lehet hasznos a számodra és melyik nem. De ne akard kizárni a gyerek életéből, csak azért mert neked nem tetszik.

Anyósomról nem tudok nyilatkozni, mert mikor terhes lettem több ok miatt megszakadt a kapcsolat és párom nem szerette volna ha részesei lesznek az életünknek. Persze annyira nem is erőltették a dolgokat.

Sok sikert és kitartást. Hidd el néha jól jön a segítség.

2013. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyűjtöttem egy kis csokrot a rokonságtól, okosságok és figyelmeztetések. :D

1. "Ha sok a savad, nagy haja lesz a babának."

2. "Majd akkor bújik ki, ma megérett a körme."

3. "Megfázik az a gyerek!" - 2 cm-es sávban kilátszott a hasam a póló alól a fűtött lakásban.

4. "Nem szabad gombát enned, mert méreg van benne."

5. "Ne éheztesd azt a gyereket!" - Ebédidő volt, de akadt még egy kis tennivalóm előtte.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd írok még.

2013. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdekes amiket írtok. Amikor az elsőt vártam, én is mondtam anyunak, hogy 6 hónapig kizárólagos anyatejes táplálást megpróbáljuk, nem teáztatok, stbstb. Láttam rajta, hogy neki ez fura, de nem beszélt ellene, sőt később mesélte, hogy védőnő kolléganőjével beszélgetett erről, utánaolvasott, őt érdekelték az újabb dolgok. Persze volt, amit ajánlgatott, de nem sértődött meg, hogy nem emeltünk be több dolgot. Anyósom meg pláne nem beszélt bele, ő csak örült az egyszem unokájának. Néha próbálkozott, leszereltem és kész.

A családban nagy-nagynénik voltak, akik ötleteltek, milyen a hasam alakja fiú vagy lány lesz, hosszú lesz -e a gyerek haja, csak mosolyogtunk rajta.

(A köröm hossza viszont szerintem nem butaság, mindkét gyereket túlhordtam iszonyat hosszú körömmel születtek.)

2013. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a legdurvabb beszólás aposomtol volt miszerint elég nekünk a két gyerek. még csak az elsőt várjuk hármat tervezünk. de majd meglátjuk. de már most mondogatja hogy elég lesz oda 2 is meg ha ezzel a tapasztalattal indultak volna neki akkor csak 1et vállalt volna. meg h mi is jol gondoljuk meg hogy a 2 nem e sok... kiakaszt. muntha nem tudnank felnevelnu. jo nem azt mondom hogy mindharomnak lakást vennék de szerintem fel tudnank öket tisztességben becsületbennevelni. nem élnénk luxusban de megvolnank. eccerüen kiborit föleg most.

18+5hkm

2013. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem aposom bugja a fejem.Reméli fiú lesz hogy tovább vigye a vezeték nevét.Nem is tudja mi lesz ha lány lesz.Még csak 14hetes vagyok de ezt mondogatja szinte naponta.
2013. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem ha beleszólnak az én dolgomba...persze tanácsként van amit elfogadok, de ha azt már rámerőltetik, nem tudom elviselni!
2013. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!