Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hülyeség 13 hetesen elmenni...

Hülyeség 13 hetesen elmenni betegállományba anélkül, hogy különösebb okom lenne rá?

Figyelt kérdés
Vidékről járok be dolgozni, a munkahelyemen alig van munkánk.Fölöslegesnek érzem, hogy bent üljek amikor otthon is lehetnék.Így csak fáradt vagyok a korán keléstől, de nem csinálok semmit.Ha otthon maradnék tudnék takarítani, meg főzőcskézni.A munkahelyem nem stresszes és veszélyeztett terhes sem vagyok.
2007. okt. 3. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Már megbocsáss, de a kérdésed feltevése és a hozzáállásod hülyeség.Az orvos dönti el, hogy veszélyeztetett terhes vagy-e és emiatt betegállománybe vesz, vagy egészségesen, boldogan várod a babád születését miközben bejársz a munkahelyedre.
2007. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia szintén 13 hetes kismama vagyok és én is ezen gondolkodom, szerintem ezt te dontod el,ha ugy erzed hogy otthon jobb lenne neked és a pénzszuke sem szorít akkor miért is ne,az otthon tevékenykedo kismama is lehet boldog es egeszseges nem?! Valakinek pszihikailag is jot tesz ha otthon tud maradni és pihenni, szoval en nem látok benne semmi rosszat!!!
2007. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
perszehogy pénzt e fogsz kapni ez alatt az ido alatt azt nemtudom, de szerintem az orvosoddal egykis ´plusszert´mindent ellehet intézni ...
2007. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Kedves első válaszóló!Attól, hogy valaki nem veszélyeztett terhes még kérheti, hogy vegyék betegállományba.Erre lehet pédául ok a bejárás is vidékről.Nagyon sok vidéki vasutállomáson nincs állomás épület viszont akár hatvan percet is késik a vonat, ha leesik a hó.Ez nem biztos, hogy jó a kismamának és akkor a fűtetlen vonatokról még nem is beszéltünk.Gondolkodj mielött valakit lehordasz!Egy másik vidéki kismama
2007. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megtudod oldani, akkor menj betegállományba. Felesleges ingázni összevissza. Jön a tél és akkor még rosszabb lesz. Ha megtudod oldani akkor inkább maradj otthon, és nyugotdtan várhatod a baba érkezését. Csak arra vigyázz, hogy ne kényelmesedj el, mozdulj ki otthonról, ne zárkozz be, menj emeberek közé.
2007. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem is nagyon szemet szurt az elso válaszolo.valoszinu neki megadatottak,olyan lehetosegek,hogy kényelmesen,kocsival járjon dolgozni amikor terhes volt,vagy pedig még nem volt terhes soha.na mindegy.

a lényeg,hogy szerintem is nyugodtan maradj otthon.ahogy irtad,hát tényleg elég felesleges volna bejárnod dolgozni és biztosan el lehet intézni a dokival.szebb is lesz letolteni a terhességedet,ugy hogy meleg vacsival várod a férjedet haza,és át tudod élni ennek minden percét.és nem a munkahelyeden kell várnod teljes unalomban,hogy ennek a napnak is vége legyen már.

gratula a picihez!!!

2007. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok híve az "otthon ülésnek", én si úgy gondolom, hogy ha anyagilag megteheted, akkor maradj otthon. Én most 16. hetes vagyok, eleinte azt gondoltam, hogy végig dolgozni szeretnék, mert nem akarok otthon unatkozni, de most már az a véleményem hogy télen már nem biztos, hogy be akarok járni. Bár a munkám elég változatos és nagyon szeretem, de napi 3 órát utazom, vonttal, majd busszal.

Ha tényleg unatkozol a munkahelyeden, és akkor maradj otthon, tervezd meg a babaszobát, vásárolj ruhákat, menj nyelvtanfolyamra stb. Lényeg, hogy hazsnosan töltsd az időt!

Ja az orvos ki fo írni, ha kéred! Ezen ne aggódj!

2007. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 16 hetes terhesen mentem el betegállományba annak idején, pedig semmi bajom nem volt. Én azt mondom neked, hogy menj el ha teheted. Egy idő után már fáradékony leszel - nekem ez a 5. hónapban történt - és jobb ha ilyenkor otthon vagy. Én teljes fizetést kaptam, ezért megtehettem, hogy elmegyek betegállományba. Ha nem kapsz teljes fizetést táppénz alatt és meg tudod oldani így is, akkor hajrá. Ne várj egy percet sem. Senki nem fogja megköszönni neked, hogy gürcölsz terhesen is. Rám csak egyre több teher hárult, ezért több okom is volt, hogy ezt kértem a szülészemtől.

2007. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Egyátalán hanyadik héttől lehet betegállományba mennia kismamának?

Én óvónéni vagyok és elég sok fertőzést elkaphatok, nem is beszélve ha véletlen megrúgnak...

2007. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!