Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S. Friss terhesen...

S. O. S. Friss terhesen elmennél-e ilyenkor betegállományba?

Figyelt kérdés

... a főnököd egy klasszikus szemétláda, egésznap élvezettel csesztet,gyomorideggel megyek dolgozni,olyan ideges vagyok mindennap, hogy este otthon is alig birok megnyugodni.

.... illetve ügyfelezek, általában részeg, koszos, és büdös emberek, meg betegek lehelgetnek rám.


Mit mondjak a páromnak? Az orvosnak? Ma is bőgve jöttem haza, mit csináljak?


2010. nov. 11. 19:40
 1/10 anonim válasza:
...én már rég felmondtam volna és kerestem volna másik munkahelyet...
2010. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam is ez volt. Engem a Férjem nem engedett dolgozni ahogy kiderült, hogy terhes vagyok.

Ha megtehetitek maradj otthon.

Az orvosnak őszintén elmondtam, és írt egy papírt, hogy táppénz javasolt. Azt elvittem a körzetimhez és kiírt.

2010. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hasonló volt a helyzet, hülye főnök, beteg emberek, többek közt hajléktalanok, hepatitises és hadd ne soroljam! Ahogy megtudtam, hogy babát várok szóltam a legközvetlenebb kollégámnak, onnatól kezdve ő foglakozott a gyanús külsejű emberekkel, én meg 10 hetesen betegállományba vonultam!
2010. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj az orvosoddal, mert a stresszen kívül ezek a beteg, koszos emberek is nagyon veszélyesek. Javasolni fogja a betegállományt, ne halogasd! Azt sem tudom, hogy ha a babád már nagyobb és vissza kell menned dolgozni jó ötlet e oda...
2010. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha megtehetném én elmennék táppénzre. a stressz nem tesz jót a babának.
2010. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz,de gondolom,hogy ezt már rég megtetted volna,ha tehetnéd,de sajnos nem olyan egyszerű mostanában munkahelyet találni!

De viszont te és a babád érdekében minél hamarabb menj el táppénzre,azzal hogy a munkahelyen stresszelsz,azzal nem teszel jót egyikötöknek sem.

Én amikor megtudtam,hogy terhes vagyok,még 3 hétig dolgoztam,de az is kinszenvedés volt,8hetes terhesen meg már kiirattam magam.Nekem se voltak túl jók a munkahelyi körülmények(gyár,12 órás műszak,futkosás,idegeskedés stb...)

Az orvosnak meg meg kell mondani,hogy mi a helyzet,biztos ki fog irni betegállományba.

Tőlem megkérdezte kerek perec,mikortól irjon ki,meddig akarok még dolgozni.

Minden jót nektek!

egy 28 hetes kismama

2010. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A főnököm egy barom volt, én is eljöttem ahogy rendbe tettem az irataimat. Egyből 110/70 lett a vérnyomásom, előtte szinte mindig 140/100 körüli volt. Nagyon jó döntés volt, ajánlom neked is. Semmit nem veszítesz, ha nem dolgozol a szülésig.
2010. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak közepesen volt szemét a főnököm, de napi 9 órát gép előtt ülni, 100 km-t vezetni nagyon nehéz volt. Elvárták az ingyen túlórát is. A 11. héttől itthon maradtam. Egyetlen munkakör, munkahely sem éri meg hogy kockáztasd a kisbabád vagy a te egészségedet.

Elmondod a nődokidnak mi a helyzet, ad egy igazolást, azzal elballagsz a körzetihez és szépen kiír.

Onnantól pedig szép és nyugodt babavárást! :)

2010. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a 8. héttől táppénzen vagyok. Ügyintézőként és gyökér főnökökkel körülvéve én is sokat voltam idegbajos. Orvosom javasolta a táppénzt, miután elmondtam neki mindezt.
2010. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ezt neked kell érezni. az orvos minden további nélkül kiír, emiatt ne aggódj.


már én is nehezen bírom a munkahelyemen, igaz, más okok miatt, de én úgy döntöttem a 30. hétig kibírom valahogy, mert anyagilag így mégis jobb.

de ezt még egyszer mondom, neked kell mérlegelned, hogy most mi a fontos, illetve, hogy el tudsz-e vonatkoztatni az ilyen kellemetlen helyzetekben. próbálj meg úgy hozzáállni, hogy tojsz a főnök fejére, hiszen úgyis hamarosan kisbabád lesz és nem látod többé egy jó ideig. persze tudom, ez nem olyan egyszerű

2010. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!