Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetettek köldökzsinórból vért...

Vetettek köldökzsinórból vért a babátok születésekor, hogy tárolják az őssejtet?

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 14:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen, a Krio Intézetnél tároltatunk köldökzsinór vért és szövetet is.
2013. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igen, Cord Blood Centernél.
2013. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Határozottan nem, és nem a pénz miatt. 2 orvost kérdeztem, akiknek adok a véleményére, és akik a saját gyereküknek sem vetették le, mert amit gyógyítani lehet vele az nagyrészt olyan betegség, ami sajáttal nem gyógyítható, mert hordozók ezek a sejtek is. Többek között ő is így gondolja (és félelmetes, mert nem egy laikusról beszélünk, hanem egy olyan orvosról, aki használja az őssejteket, gyerekeket gyógyít, gyerekek halálát nézi végig, és a sajátjainak sem veteti le, vajon miért is nem? Mert üzlet?):


http://www.youtube.com/watch?v=WtKD6HNhCj4

2013. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Mi sem vetetünk le, szintén cikkek és orvosi vélemények alapján, ha fölösleges pénzünk lenne rá, akkor azért levetetnénk, de ennyi pénzért ilyen vélemények mellett inkább kihagyjuk most.
2013. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Mi nem vetettünk, mert az első gyerkőcnél épp nem álltunk úgy anyagilag, hogy be tudjuk vállalni, a másodiknál meg olyan sok ellentmondás merült fel, hogy úgy éreztem semmi értelme. Az egyik cég azt mondta, hogy testvérek fel tudják használni egymás őssejtjét, a másik azt, hogy mindenkinek csak a sajátja jó, miközben állítólag (cikkek szerint)külföldön olyan bankok is vannak, ahova csak szimplán beadod a sajátodat, és ha szükséged lesz rá, akkor kaphatsz, de nem a sajátodból, hanem valakitől, akié éppen megfelel, ugyanakkor a tiédet meg más használja majd fel, akinek megfelel. Ezek mellett az egyik helyen azt mondták, hogy mindent gyógyítani lehet vele, még cukorbetegséget is, míg máshol azt, hogy csak halálos betegségeknél használják fel a legvégső esetben. Plusz személy szerint ismerek olyat, aki kutatóállomáson dolgozik, és tudván tudja, hogy mielőtt alkalmaznák pl egy leukémiánál, azelőtt minden más gyógymódot végigpróbálnak, tehát ugyanúgy átesik a gyerek a kemoterápia és a sugárkezelés hónapokon át tartó kínjain, és ha már az sem segít, akkor veszik elő az őssejtet.


Nem tudom, hogy mi az igazság, de ha ennyire sok az ellentmondás, akkor ki tudja lesz-e belőle valami, amikor tényleg kéne... Szóval ezért nem.

2013. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Levetetek vért és szovetet is....inkább derüljön ki, hogy hasztalan volt mint ne legyen ha tényleg működik...
2013. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én bizonytalan vagyok. Sok rosszat hallottam, olvastam róla és hihetetlenül drága. Bár ha csak pénzről lenne szó, összeszednénk.
2013. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Ja orvos nem ajánlja mert pluszmunka neki és semmi plusz pénzt nem kap érte. Persze ha kapná máris ajánlaná.Az meg,hogy a gyerekének levetette vagy sem azt meg ki tudja,mondhat akármit.

Másrészt meg ha nem őt gyógyítja hanem a testvérét, nagynénjét bárkit a családban már megérte.

2013. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
NEM.Utána kérdeztem én is,genetikai betegségnél nem használható a saját,3 gyerekem van ,mind a 3-nak más a vércsoportja akkor kinek lenne jő?
2013. okt. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Orvostudomány olyan gyorsan fejlődik, hogy ami ma nem lehet 2-3 év múlva lehet, hogy lehet. Ha csak 10 évre megyünk vissza mennyit fejlődőt a világ azóta, nem hogy 18 év alatt.

Akkor a szülőknek, nagyszülőknek is jó lehet. Azért valakivel csak egyezik a vércsoport.

2013. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!