Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetettek köldökzsinórból vért...

Vetettek köldökzsinórból vért a babátok születésekor, hogy tárolják az őssejtet?

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 14:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A szülőknek, nagyszülőknek SEM jó, mivel a genetikailag öröklődő betegségek esetén családon belül nincs erre mód, nem segítség, ha az is rossz sejt. Ez a probléma ezzel. Lehet, hogy egyezik X százalékban, ez igaz, de ez a probléma fő oka is. Nagyon sokat hallani arról, hogy őssejtet használnak fel, hatvanakárhány esetben Mo-on is, igen, csak a mondat vége marad le: nem saját őssejtet! Csak extrém ritka esetben használható saját őssejt, vagy családon belüli.


"Ja orvos nem ajánlja mert pluszmunka neki és semmi plusz pénzt nem kap érte."


A mi orvosunk magánorvos, magánkórház, hidd el, kap annyi plusz pénzt, hogy nem ezen a két mozdulaton akadt volna fent. Nem pénzkérdés, ha egyszer teljesen használhatatlan. Ha pedig baj van és őssejt kell, akkor ez az összeg pontosan arra lenne jó, hogy külföldről hozassunk olyat, amit használni is lehet. Nem véletlenül vannak más országokban _közösségi_ bankok és nem privát bankok. Mert tudják, hogy ha kell, a sajáttal sokra nem mész, másé kell.

2013. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mi igen, vert es szovetet is mindket gyereknel, Sejtbanknal. Megoszlanak a szakvelemenyek, mi jobbnak lattuk. Inkabb legyen folosleges. Mindketszer magankorhazban szultem, de nem eroltettek ram, en jattam utana kulon.
2013. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Igen. Vért és szövetet is mindkettőnél. Krio-val van szerződésünk. Szeretném remélni, hogy kidobott pénz lesz és sose lesz rá szükségünk.

(Azért nem két mozdulat a levétele, a kicsi születése után volt szerencsém végignézni, ahogy az orvos meg a szülésznő intézték a dolgokat.)

2013. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem - az egyik amerikai vezető egyetemen kutató onkológus orvos rokonunk beszélt le róla. Egyrészt szerinte nem erre halad a tudomány és a kutatások iránya. Másrészt nagyon nagy gond van a tárolás minőségével. Elvileg mínusz 80 fokon kellene a mintákat tárolni, ami még neves kutatólaboratóriumokban sem megoldott, többszörös backup ellenére is előfordul, hogy elkezdenek kiolvadni a minták.
2013. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A Cord Blood Centernél semmiképpen ne vetess! Bár sok értelme máshol sincsen :( fejlődik a tudomány, már belőled is tudnak őssejteket venni :) !!!
2013. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!! egyébként mennyibe kerül??
2013. okt. 22. 14:35
 17/20 anonim ***** válasza:
Cég és igényfüggő, annak ellenére, hogy nem tetettük el, meghallgattam 2-3 céget is, mit mondanak,mivel érvelnek, mi mennyibe kerül, stb. 300-500 000.- közötti összeg, attól függően, hogy vért vagy szövetet is el akarsz-e tetetni és hogy milyen hosszú időre, milyen fagyasztási módot választasz (azért azon elgondolkodtam, hogy ha "prémium" fagyasztás, akkor mélyebbre teszik a hűtőben?...nem tudom).
2013. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
én az egyiknél a "prémium" nevű csomagot kértem, de tudtommal nem a fagyasztásban más, hanem hogy mennyi cuccot tesznek el:) nem csak vért, hanem méhlepényt is
2013. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A premium szolgaltatas nem fagyasztasban mas, ekkora butasagot:) Nem tudom, ki el beszeltel, de csak par klikk es a weboldalon rajta van, hogy mit jelent a premium, ahogy elottem is irtak, mennyisegben ter el.
2013. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem
2013. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!