Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan hüvelykapszula...

Utrogestan hüvelykapszula miatt barna folyás?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok. 2hete használom az utrot, 3×1et, de csak elővigyâzatossàgbòl. 3 napja napi 1*2* jön egy pici barna, de mindig a kapszula utàn. Múlt hét elején egyszer volt ilyen. Utána uh-on mindent rendben találtak. Mi lehet ez? Még annyi, h ha menstruálmék 2-3 múlva kezdődne a ciklusom.
2013. okt. 20. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi lombikosok vagyunk. Napi 8 utrogestant használtam és nekem is volt barnázásom tőle. Valószínű hogy felsérted a hüvelyt. A barnázás előtt nem fáj mikor felteszed? Mert én mikor fektettem volt olyan hogy fájt és rá fél napra volt egy pici barna.
2013. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Az orvos írta föl ezt a mennyiséget? Utro okozhat áttöréses vérzést, de akkor azért mert túl sok a progeszteron. Szerintem ezt feltétlenül és haladéktalanul beszéld meg az orvosoddal!!!
2013. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is használtam az utro-t, de szerintem nem attol barnázol. Én is barnáztam a 12. hétig utro melett, de mindig csak akkor, mikor eredetileg a menzeszem lett volna. Ahogy betöltöttem a 12 hetet, és ugye ezután már az utro-t sem használtam, nem volt semmi barnázás. Szerintem ne idegeskedj, ha az uh-on is minden oké volt. Egyszerűen csak a szervezeted emlékezik rá, hogy mikor kéne megjönni.

Nyugodt, boldog babavárást kívánok.

37+2hkm

2013. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvassátok már el a mellékhatásokat, feketén-fehéren szerepel benne, hogy vérzést okozhat!
2013. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nekem a dokim mondta hogy biztos hogy az utro-tól volt a barnázás. Több mint 90 napig kellett használnom. Amint abbahagytam azóta nem volt ilyen. Amúgy én az utro tájékoztatójában nem találtam hogy okozhat-e vérzést.

19+3 hkm

2013. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is barnáztam a 2x1 utro mellet, érdekes nekem emelnem kellett 3x1-re, pár nap emelt adag és pihenés után teljesen elmúlt. Egyébként aztán a hüvelyi helyett át kellett térnem a szájon át szedhetőre. Nagyon megijedtem, de szerencsére nem történt baj, ez 8 hetesen volt nekem is, most a 23. hétben vagyok.
2013. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Miért kellett átváltani szájon át szedhetőre?
2013. okt. 24. 10:03
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, azért kellett, mert lett egy kisebb méhszájsebem utro mellett (ami nem biztos hogy csak annak, hanem a gyakori hüvelyi uh-knak köszönhetően is lett, mert stimulált ciklusban uh követés, tüszőrepesztést követően sikerült a baba) és nem lehetett kizárni, hogy az utro sértett fel... ezért javasolta a dokim, hogy maradjon az utro, de ne a hüvelygolyó. De egyébként mire váltottam, addigra teljesen elmúlt a barnázás, így nem vagyok abban biztos, hogy az utro volt a hibás.
2013. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!