Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes UH-on álagosnál...

36 hetes UH-on álagosnál lényegesen több magzatvizet állapítottak meg, illetve már a 28 hetes UH óta mondják, hogy nagyobb a baba. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
A cukorterhelésem tökéletes volt 25 hetesen, mikor csinálták. A mostani vizsgálaton próbálták megnézni a gyomrát, eleinte nem sikerült, mert folyton takarta a gerince, de visszahívtak negyed órával később, ekkor már megtalálták, és ráírták a leletre, hogy a gyomorban folyadék van. Én úgy gondolom, ennek elvileg normálisnak kell lennie. De ezt így miért írták le? Köze lehet a sok vízhez? És mitől lett hirtelen ennyivel több a víz, mikor eddig mindig átlagos volt, még 4 hete is?

2013. okt. 22. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a 27hettol több a magzatviz és nagyobb a baba. Cukrom stb... minden rendben. Most fogok szülni. Remélem rendben is lesz. Nyugalom! Bizz az orvosodban !!!:-)
2013. okt. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 2,5 hónapja szültem. Nekem is a 32.heti uh-n már sok volt a magzatvíz, nagyon sok, előző leleteim, terheléses cukor minden oké volt. Na innentől kezdve 2 hetente uh-ztak, és mindig alaposan átnézték a babát. A sok víz utalhat pár dologra, pl nyelőcső elzáródás, ezért nézik hogy van-e folyadék a gyomorban. Mert ha van, akkor a nyelőcső elzáródás kilőve. Aztán nézik hogy nincs-e nyúlszája a kicsinek, vagy farkastorok. Még van pár dolog amire utalhat, ennek utánaolvashatsz a neten. De az esetek felében nincs semmi baja sem a babának, sem a mamának, és ilyenkor soha nem derül ki hogy mitől lett sok a magzatvíz. Nálam is ez volt, nem derült ki mi okozta. Szerencsére nincs semmi gond a babával, remélem ez így is marad. Mikor kiderült a 32.héten, én is totál be voltam tojva, féltem hogy nehogy baja legyen a picimnek, így megértem ha aggódsz. De bízz benne hogy minden rendben lesz. Ha nem találnak semmit az uh-n, az jó jel. Ilyen későn, 36 hetesen már észrevennék uh-n, ha valami gond lenne, túl nagy problémát már nem fognak ilyenkor találni, ez nyugtasson. Kitartást neked, és kívánom a legjobbakat.
2013. okt. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 19. heti uh-n is azt mondták, hogy telt a gyomra. Megkérdeztem, hogy az baj-e, de azt mondta a doki, hogy semmi baj nincsen, nyelt egyet a magzatvízből és majd pisil hamarosan :-) a magzatvízhez nem tudok hozzászólni.
2013. okt. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Azt én is tudom, hogy normális, hogy telt a pocakja, csak furcsa volt számomra, hogy ezt így külön ráírták a leletemre. Míg pl olyan alapdolgokat meg nem, amik szülés előtt fontosak és a nagylányomnál is felírták, hogy fejvégű fekvésben van, illetve a súlybecslés. Ugyan a fejvégű fekvést tudom, mivel a buksiját lent méregette, ráadásul azt az orvos is bármikor kitapintja, de a súlya szerintem nagyon nem mindegy, mivel sokkal nagyobbak a méretei... :S Persze tudom, hogy ez nem nagyon megbízható, csak fura, mert ilyenkor szoktak csinálni becslést.

De a lényeg, hogy a gyomrát már értem, miért írták rá külön. :) Reméljük, minden rendben lesz, és nem lesz probléma a szülésnél sem a sok víz és megszülethet ő is természetesen, mint a nagylányom. :)

2013. okt. 22. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!