Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít magas vérnyomásnak...

Mi számít magas vérnyomásnak terhesség alatt? Nekem ma 157/75-öt mért a dokim.31 hetes vagyok

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:

140/90 felett már magas. Ha ehhez még fehérjevizelés és vizenyő is társul, az már elég nagy gond.

Hacsak a vérnyomás magas, arra adnak vérnyomáscsökkentőt amit terhesek is szedhetnek. De persze ezt nem egy mérés alapján fogják eldönteni, hanem egy 24 órás vérnyomás méréssel.

2013. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
TErhesség esetén 130/80 a határ. Nekem is magas volt a vérnyomásom, de Dopegittel kikezelték. (24 órás vérnyomásmérő volt rajtam)
2013. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A dokim nem mondott semmit, de nekem furi. 32. terhességem. Elsőnél a szülés elött is 125/70-et mértek, 2-nál "már" 135/75, így most ez megijeszt. Pontosabban van egy-két dolog még mellette; sokszor nehezen kapok levegőt,háton már 3 párnával se jó feküdni, eddig 17 kilót híztam, úgy hogy ugye van már 2 örökmozgóm, és puhul a méhnyak-erre a doki pihenést írt elő. Mondjuk mérés elött 10-15 perccel vittem fel a babakocsit megpakolva (gyerkőc, pel.táska, kabát...)egy emeletet lépcsőn, de már nem bírtam máshogy, csak meg-megállva, pedig nem vagyok eltunyulva... Ez meg tudja ennyire zavarni a vérnyomásom?
2013. okt. 22. 22:12
 4/9 A kérdező kommentje:
32.-jav:3. :D
2013. okt. 22. 22:13
 5/9 anonim ***** válasza:
135-s szisztolés értékre már 2x0,5 dopegyt-et kaptam 34. héten.
2013. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek nőgyógyász v. háziorvos? Vagy védőnő? Kihez menjek?
2013. okt. 22. 22:48
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem a nőgyógyász kezelte ki, de nem minden nőgyógyász ért ehhez a területhez (is)
2013. okt. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a haziorvos azzal kezdi minden 2. Heten a talalkozast, hogy vernyomas, megnezi a labamat es megmeri a vercukromat. Az elso terhessegem alatt nekem is 140-" felett mert a 30. Heten es azonnal felirta a dopegytet + atkuldott a vedonohoz, hogy nezzek meg a vizeletet, nincs-e benne feherje. A toxemia nagyon komoly es kello odafigyelessel megelozheto! Most a 3. Terhessegemnel is ugyanolyan komolyan veszi, mint az elozo kettonel. Ha a haziorvos nem irja frl, akkor kerd a nogyogyasztol!
2013. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, holnap nekiindulok...
2013. okt. 23. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!