Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jelenik meg terhesség...

Mikor jelenik meg terhesség alatt magas vérnyomás esetén a vizeletben a fehérje?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 22:28
1 2
 1/11 Kerria ***** válasza:

A magas vérnyomás és a fehérje nem feltétlen jár együtt...


Terhességi toxémia esetén lesznek ezek az elsődleges tünetek:

-magas vérnyomás

-vizesedés

-fehérje a vizeletben


Az első terhességemnél csak hébe-hóba volt fehérje, nem vizesedtem, viszont állandósult a magas vérnyomásom, amit gyógyszerrel próbáltak beállítani.

2013. júl. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem terhességeim alatt magas vérnyomással kezeltek,végig kordában volt tartva gyógyszerrel,a legmagasabb érték 140/90 volt ,soha nem volt a vizeletemben fehérje.(és szerencsére más sem)
2013. júl. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem ez a második baba és magas lett a vérnyomásom a 23 héttől. Most 35 hetes vagyok gyógyszerrel 120 körül mozog, nincs a vizeletemben nekem sem fehérje, azt mondta a védőnő hogy ha így marad nem lesz gond vele.Azt hittem hogy minden esetben van fehérje.
2013. júl. 11. 07:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem van. Hogy 130-ra felkúszik mostanában.

Sőt, volt 135 is. De általánosságban 120- és 127 között mozog.

A dokinál is mindig annyi, egyedül a védőnő mér keveset...110-115

Ez most normális lányok?

28+6hkm

2013. júl. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem normális a 135 nem magas. Nekem is itthon 120 és 130 között van, a védőnő meg folyamatosan 100 és 115 között mér. Lehet hogy azért mert akkor hat a legjobban a gyógyszer mikor oda érünk a védőnőhöz.
2013. júl. 11. 11:27
 6/11 Kerria ***** válasza:

140/90-100 ez volt az első terhességem alatt mondva, hogy amíg e fölé nem megy, addig nincs gond. Sajnos 160/100 lett az utolsó héten, így akkor be is fektettek.


Most elejétől kezdve szedem a vérnyomáscsökkentőt, így most még normális, remélem ennél a várandósságnál nem lesz ilyen, de sose tudni :)


Jó egészséget mindannyiunknak!

2013. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok...

Ma sajna be kellett hogy menjek a kórházba...

159/90-nél megijedtem.

A kórházban 162/nem tudom mennyit mértek.

Nincs terhességi mérgezésem, labort, vízeletet csináltak!!!

Csak annyit mondtak: ne idegeskedjek...remélem valóban így van.

2013. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
sajnálom utolsó. Remélem jobban vagy. Lehet hogy a front miatt.
2013. júl. 12. 07:47
 9/11 Kerria ***** válasza:

Jobbulást!


Van fogadott dokid? Mindenképp keresd fel!

Ha nincs, menj el a körzetihez.

Furcsálom, hogy nem kaptál rá gyógyszert!


Pihenj sokat!

2013. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Megnéztem a vérnyomásmérő memóriába, hogy mennyi volt a per.

151/97

A 162 amit a dokik mértek ott sajnos a pert nem tudom:(

Még ma sem érzem magam valami jól, tegnap óta fáj a fejem. Gondolom az idegeskedéstől.

Van fogadott orvosom megpróbálom felhívni.


Egyébként nagyon rossz "élmémnyel" távoztam a kórházból.

A sűrgősségin nagyon rendesek és precízek voltak.

Na de amikor a nògyógyászati osztályra felkerültem...

Ott egy nővérke csak gúnyosan az áltata mért vérnyomást megmutatta az orvosnak:ez csak 140. Igen addigra le is ment, de előtte 20 perccel rengeteget mértek.


Remélem nem lesz semmi komoly baj, most a vérnyomásom ellenőrizni fogom folyamatosan. Egy vérnyomáscsökkentőt sem kaptam, semmit... Szédültem stb. Vérképet csináltak, és vizeletet...de könyörgöm...ez most jött ki!!!! Terhességem alatt is maximum 120-125 volt, de ez séta után...

Napról-napra magassabb a vérnyomásom, és senkit sem érdekel.

Remélem a magán orvos ad rá választ, mert ameddig nem tudom mitől van ez, addig fogok járni, és nem érdekel ha hülyének néznek:(!!


Köszönöm lányok!!

2013. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!