Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Foghúzás 12 hetes kismamaként!...

Foghúzás 12 hetes kismamaként! Véleményetekre vagyok kíváncsi! Járt-e már így valaki?

Figyelt kérdés
Huzatot kaptam, hiába figyeltem annyira, s minden házi praktikát bevettem (sós kamillás öblögetés, orvosi zsálya stb), nem használt semmi. Felhívtam a védőnőt, aki javasolta, hogy fogorvos azonnal. Elmentem ahhoz a fogorvoshoz, akihez kamaszkorom óta járok (SZTK) Azzal kezdődött, hogy mondtam, hogy kismama vagyok, plusz ugye magas a vérnyomásom (évek óta), s nem szeretnék lidokain injekciót. Hát szépen letorlokoltak, hogy ha nem tetszik, akkor el lehet menni, meg ilyenek. Beültem a fogorvosi székbe, mondom melyik fogam fáj, nézi, ki kell húzni, majd mondja a mellette lévő is rossz. Kaptam valami normál inkelciót, s mikor visszaültem, a mellette lévő fogamat fúrta ki és tett bele próbatömést. Ja a fájós fogamat évekkel ezelőtt gyökérkezelte, s amikor kérdeztem miért így cisnálta, annyit mondott, hogyha mégis a gyökérkezelt fáj, jöjjek vissza 24-én, mert ugye okt 23-án nem rendel.Szinte haza sem értem, ugyanúgy fájt a gyökérkezelt fogam, s nem bírtam tovább, elmentem a tesóm magánfogorvosához, aki azonnal fogadott, mivel kismama vagyok. Nagyon normális és kedves volt, elmondtam hogy jártam, s ő csak nézett. Megkocogtatta a fájós fogamat, s annyit mondott szinte azonnal, hogy foggyökércsúcs gyulladás, ezt ki kell húzni. Csak annyira volt begyulladva, hogy 3X kellett beadni inkejciót hogy ki tudja húzni. Azóta csak sajog. Most azon aggódom, hogy annyi fájdalomcsillapító nem ártott-e a babának?
2013. okt. 22. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:

"annyi fájdalomcsillapító nem ártott-e a babának?"

Nem


"Járt-e már így valaki?"

Sajnos igen, kihúzta a majdhogynem épp fogamat, nem is mentem vissza hozzá

2013. okt. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem árt, mert az injekció csak helyileg hat. Nekem sajnos műteni kellett a fogamat terhesen, bíztam a fogdokimban, de azért megkérdeztem elotte a nogyogyaszomat is. Nem volt gond.
2013. okt. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan az erzestelenito csak helyileg hat nem szivodik be a magzathoz. Szoval emiatt kat aggodni. En nekem kb 30 hetesen tomtek ujra a fogamat erzestelenitessel. Teljesen egeszseges a gyekem lassan 9 honapos mar :-)
2013. okt. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én holnap megyek szájsebészetre, mert daraboka tört a fogam és csak ott szedik ki. Nekem is azt mondták, hogy a babónak nem árt az érzéstelenítő. Ellenben egy gyulladt fog annál inkább. Szóval én próbálok nem parázni, pedig nekem lehet, hogy varrnak is utána :-) Jobbulást neked is. 24 hkm
2013. okt. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 25 hetesen húzták ki a fogamat. Semmi bajunk nem volt, bár én kicsit megszenvedtem, mert elsőre nem hatott teljesen az injekció, másodikat meg már nem mert adni, így kaptam az inyembe is közvetlenül egy kis lidokaint, de fájt eléggé.Elég rossz élmény, pedig már lassan hat éve....
2013. okt. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16 hetesen tömték a fogam, 35 hetesen kihúzták egy fogam, még varrták is mert az ínyem beszakadt és az állkapcsomból is letört valami kis darab. (Rosszul hangzik, de abszolút túléltem.)(SZTK-ban) Igaz még nincs kint a baba,de az uh-kon minden rendben azóta is, több helyen is rákérdeztem, semmi gondot nem okoz a fogászati kezelés. Jelezni kell, hogy babát vársz (egy idő után látszik is :D). 37hkm.
2013. okt. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: még annyi, hogy egy nagyon jó doki az Istenhegyi Géndiagnosztikából mondta, hogy akár fogászati röntgent is lehetne csinálni ha nagyon muszáj lenne mert nem árt a babának. (persze védő mellény stb.) Sógornőm a combcsontját törte el a terhessége 12. hetében, kapott fájdalom csillapítót nem használt, próbálták valami elektromos árammal az idegeket lebénítani, ez sem használt, végül altatták. Azóta 2 éves a kislánya semmi baja. Hidd el sokkal többet kibírnak ezek a babaócák mint gondolnánk.
2013. okt. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, nagyon jól estek a válaszok, hogy így ismeretlenül is segítettetek nekünk! :-)
2013. okt. 23. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:

38. hétben vagyok, 2 bölcsesség fogamat is húzták ez idő alatt, az első nagyon durván sült el. Beletörts operálni kellett, hogy a maradékot kiszedjék. 2 nap alatt 4 injekciót kaptam. Ez mind az 5. hónapban történt. Nem kivánom senkinek amit átéltem. Enni és inni sem tudtam 2 hétig normálisan. A 8. hónapban a másodikat is ki kellett húzni,mert iszonyatosan fájt,már a fülemre is ráment. Szerencsére azt egy másik doki húzta és nem volt semmi probléma.

A ginekológusom szerint minden rendben van a babával.

37+4hkm

2013. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!