Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogyan mondjam el 3...

Mikor és hogyan mondjam el 3 évesemnek a kistesót? Normálisak az érzéseim?

Figyelt kérdés
Pozitívat teszteltem, dokihoz most készülök menni. Van már egy 3 éves kisfiam aki nagyon érzékeny és ragaszkodó tipus. Más gyerekekre irigy, értem ez alatt azt, ha jön hozzánk valaki és játszom vele is, vagy felveszem akkor nagyon féltékeny. Biztosan kinövi illetve változik, de szeretném neki a legjobbakat. Viszont bennem nagyon sok a kétely. Rájöttem, hogy lehet hogy nem is foglalkoztam vele eddig annyit, mint kellett volna, illetve hogy fogom ugyanúgy szeretni mindkettejüket? Hogy fogja viselni, hogy nem csak ő van? Hogy fogok majd nem tenni különbséget közöttük? Furcsán hangzik, de valahol bűntudatom van, hogy mostantól már nem csak az ő anyukája leszek. Ezek normális érzések?
2013. okt. 24. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz könnyű, nálunk 2 év 3 hónap van köztük és végig tudta, hogy szeretnénk kistesót és várta is nagyon, de az elején nehezen viselte, hogy anya nem megy vele játszani, mert szoptat, nem tudja őt felvenni, mert a kicsi van a karjában stb.

Azt mondtuk, eggyel több valaki lesz itt, aki őt nagyon fogja szeretni. Köldökön keresztül telefonált a babának és mindig megdicsértem, mennyire örül neki a kisöcsi, mit üzen neki éppen... Amikor megszületett a kistesó, bizony hozott egy kedves ajándékot a bátyjának, amit már régóta szeretett volna. Ez is jó volt.

Aztán bevontam: segíts nekem pelust választani, szerinted melyik bodyt vegye ma fel stb. A kicsi elmúlt két éves és nagyon jó tesókák.

Nem lesz könnyű, főleg az első év, legalábbis nekem nem volt az.

2013. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi akkor mondtuk el a 3.5 eves lanyunknak, mikor azt hiszem a

15. Hetet mar betoltottem.

Olvasok most ket, nagyon jo konyvet, szerintem ez is segitene neked, erdemes lenne belenezned!


[link]


[link]

2013. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

12. hetet betöltve

előtte fölösleges borzolni a kis agyát, mert mi van történik valami.

utána meg szépen venni kell mesekönyvet ahol a kistesó érkezik...stb utána meg uyis rzi mikor mozog a pocakban.

2013. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a 12. hét után tervezem elmondani a lányoknak. Amikor a 2. született a nagy 3 volt, neki szintén ekkor mondtuk el. Én is nagyon aggódtam, hogy hogy fogja fogadni a nagy a kicsit, de iszonyat szerencsém volt vele. Kiderült, hogy nagyon simulékony. Most megint aggódok, mert a kicsi egy vásott ördög és nagyon féltékeny, nem tudom hogyan fogja kezelni, hogy nem ő a legkisebb...de hátha megint pozitívan csalódok :)
2013. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!