Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt magas kockázat...

Kombinált teszt magas kockázatot mutatott.1:110 hez. Volt már valaki ilyen helyzetben? Milyen vizsgálatot javasoltak? Egészséges babát szült?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki, hogy ha a kombinált eredménye nem lesz jó, akkor van a hasbaszúrós magzatvízvizsgálat, aminek hamar van eredménye, és eléggé pontos. Viszont 1-2% esély van a vetélésre.

Van egy még pontosabb, ami vérvétellel történik, kockázatmentes, de bazi drága, hátránya, hogy hetekig tart az eredményt megkapni, és akkor már nem lehet "simán" elvetetni, ha baj van, hanem meg kell szülni.

2013. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1:170-hez lett az eredmény.

Elmentünk az Istenhegyi Géndiagnosztikába egy genetikai ultrahangra, ahol nagyon alaposan és nagyon sokáig nézték a babát, és uh alapján mindent rendben láttak. A teszt miatt javasolták a magzatvíz vételt, de azt mondták, beszéljük meg, megértik, ha nem megyünk el. Átbeszéltük, és nem mentünk el végül.

Most vagyok 21 hetes és 5 napos.

2013. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért nem mentetek el, mert volt orrcsont, ujjak stb? Előtte magasabb volt a nyakiredő vastagsága?
2013. okt. 27. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Azert nem mentunk el, mert az orszag egyik legjobb genetikusa uh-n ugy latta, rendben van a baba. Persze, nezte a Down-markereket, amiket irsz: orrcsont, ujjperc, 3 er a koldokzsiborban, sziv, nyaki redo

A nyaki redo es az orrcsont mar a 12.heti uh- n is latszott es a merete is rendben volt, hala Istennek.

Ez a ti dontesetek, azt gondoljatok vegig, hogy a vizsgalat alapjan, ha ez vagy az lesz az eredmeny, mit tennetek.

2013. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát igen. Sokat mérlegeltünk viszonylag kevés segítséggel... Amit tudunk az az, hogy szeretnénk egészséges babát. Ma még megyek a szaktanácsadásra és remélem a kezelő orvosom is fogadni tud. Na meg abban bízom, h most nem néznek át rajtam...

Köszönöm a segítséget:-)

2013. okt. 28. 07:11
 6/7 bimbi01 válasza:
Szia en penteken kaptam meg azeredmenyt, mehlepeny vetelen voltam.Negativ lett! 1:131 eredmeny edwardsra.Baromi nehez dontes volt, Down kor szerintem valamennyire latszilk az uh-n, az enyem nem! A vizusgalat nem faj, 2 perc de a lenyeg. Hogy Fekudtem 1 hetig, tegnapig. Azert jobb a mehlepeny mint megtudtam, mert a masik eredmenyere mar nagy a baba.
2013. okt. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igenm sajnos, még 8 hét míg nálunk is lesz eredmény. Végül nem a méhlepénx biopszia mellett döntöttünk, mivel kértem egy újabb genetikai uh-t és ott minden rednebn volt. Ahogy a nagy könyvben megírták. Ha nem 11,5 hetesen megyek az elsőre, hanem mint most 13 hetesen, akkor el sem küldenek további vizsgálatokra. Mi most megnyugodtunk, mert van orrcsont, ujjak, stb. A vizsgálatot megcsináljuk ( a magzatvíz mintát ), hogy tényleg megnyugodhassunk. De én is a biopszia mellett döntöttem volna, ha a mostani uh sem mutatott volna ilyen jó eredményeket. Most már tényleg szeretnék boldog és kiegyensúlyozott kismama lenni... Eddig nem tudtam ... De muszáj a babám és a saját érdekemben is:-)
2013. okt. 30. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!