Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez az étkezés és mozgás jó...

Ez az étkezés és mozgás jó terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sokáig küzdöttem súlyproblémákkal, végül 2 év alatt leadtam a 30 kg súlyfeleslegem tornával és diétával. Most elkezdtünk próbálkozni a babával, de félek, hogy a terhesség alatt újra elhízok, s előjönnek a korábbi, túlsúly miatti problémáim.

Arra gondoltam, hogy a Lifetilt étrendjét követem, csak kicsit többet eszek belőle, ha éhes vagyok.

Emellett néztem Péntek Enikő kismama tornáját: [link] Ezt hány hetes terhességtől kell elkezdenem, meddig maradjak az eddigi tornámnál?


Ezeket enném:

Reggeli

1. szendvics teljes kiőrlésű kenyérből (barna, rozs, tönköly…)

csirke- vagy pulykasonkával, sovány sajttal, főtt tojással

idényzöldségekkel (paprika, paradicsom, retek, hagyma…)

2. omlett simán vagy hagymával, sonkával, zöldségekkel olaj nélkül 2 egész tojás többi fehérje

3. lágy vagy kemény tojás

4. (cukormentes) müzli sovány tejjel, joghurttal

5. zabpehely sovány tejjel, joghurttal vagy fehérje shake-kel



Tízórai


1. csirke-, pulykasonka puffasztott rizzsel, búzával, idényzöldséggel

2. fél zacskó rizs bármivel ízesítve (zöldség, gyümölcs, fűszer, joghurt, túró…)

3. gyümölcs (óvatosan a magas fruktóz tartalmúakkal: banán, szőlő, mandarin, sárga- és görögdinnye)

4. fehérje turmix banánnal


Ebéd


Leves: erő-, tyúkhús-, borsó-, tojás-, zöldségleves

Hús: csirke, pulyka, sovány marha, tengeri halak, tengeri gyümölcsi párolva, főzve, grillezve (olaj nélkül sütve, serpenyőben, jénaiban, alufóliában)

Köret:

idényzöldségből magában vagy fokhagymás, kefires öntettel

(barna) rizs (zöldséggel)párolt zöldségek (brokkoli, karfiol, zöldbab, sárgarépa, kelbimbó, tök, padlizsán, saláta…)

burgonya: főzve vagy ugyanúgy elkészítve, mint a húsok

főzelék


Uzsonna


1. csirke-, pulykasonka puffasztott rizzsel, búzával, idény zöldséggel

2. sovány hús salátaágyon (idényzöldség) natúr vagy kefires, joghurtos öntet, olívaolajjal


Vacsora


1. 0%-os joghurt puffasztott rizzsel, búzával

2. lassú felszívódású fehérje turmix (akár lefekvés előtt is lehet)

3. sovány túró


Ez így jó lenne?


2013. okt. 24. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezzel az a gond, hogy ez egy diétás-fogyókúrás étrend. Nem hinném, hogy terhesen ennyire szigorú szabályok szerint kellene étkezned. Ilyenkor az ember kívánós, aminek oka is van, mert a szervezetednek és a babának rendszerint arra van szüksége, amit megkívánsz. Semmiképp sem szabad ezeket a dolgokat megvonni magadtól! Persze egészséges határokon belül, de rendesen kell enni, nem ilyen sovány, meg zsírszegény, meg light dolgokat. Mivel a 30 kilót hosszú idő alatt adtad le, valószínűleg tartós az eredmény. Terhesen biztos fel fogsz szedni pár kilót, de utána szépen le fogod tudni adni, viszont terhesen ne fogyókúrázz!
2013. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így ne igaz, első. Se a babának, se a mamának nincs szüksége arra, amit anyuci megkíván és összeeszik, ha az két-háromszoros mennyiségű kaja (akkor se, ha az hús) vagy sütike, csokika. Az első két trimeszterben semmivel nincs szükség több kalóriára, mint egyébként, és a harmadikban is mindössze + 200 kalória szükséges, ami egy pohár tejnek vagy egy felvágottas zsemlének felel meg.


Kérdező, maga az étrend nem rossz, kivéve hogy semmilyen körülmények között nem lehet ilyen mennyiségben fehérjeturmixot enni-inni. Felejtsd el! Gondolom, a saját és a baba egészsége az elsődleges szempont. Én a sovány tejtermékeket is normálisra cserélném, egyrészt mert szükség van a zsírokra (a zsírban oldódó vitaminok miatt), másrészt mert a "light" termékekben a zsírt különféle állományjavítókkal és térfogatnövelőkkel helyettesítik. (Ez leginkább a zsírszegény sajton látod. A normális sajtban csak tej, só és kultúra van, a light sajtban meg 3 sornyi összetevő, amiről senki nem tudja, micsoda.)


Ami neked nagy bukta lehet ezzel az étrenddel az az, hogy ha nem eszel eleget, éhezni fog a szervezeted. Ha eleget eszel, akkor oké. Ha bizonytalan vagy, kérd dietetikus tanácsát.

TErhesség alatt egyébként nem hízik irreálisan az, aki ugyanúgy és ugyanannyit kajál, mint előtte. CSak nem lehet kettő helyett enni. Kb. 12 kilót kell hízni.

Másik nagy bukta lehet viszont nálad az, hogy ha szoptatni akarsz, ahhoz muszáj szénhidrátot enned, és ha most megvonod, akkor meg szénhidrátdúsan táplálkozol, hipp-hopp meg lehet hízni, szoptatás ide vagy oda. (És szoptatás alatt a zöldségek nagy része nem fogyasztható, mert hasfájást okoz a gyereknek.)

2013. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és kérlek, felejtsd már el azt a hülyeséget, hogy a tojásnak kidobálod a sárgáját!!!! A sárgája arányaiban több fehérjét tartalmaz, mint a fehérje, és rengeteg fontos tápanyagot is tartalmaz, illetve "jó" zsírokat. Nem a tojástól fogsz elhízni, ez csak egy divatbaromság.
2013. okt. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tornát kihagytam, az első 12 hétben a vetélés kockázata miatt nem igazán ajánlott. Főleg futni (rázkódás) és emelgetni nem (pl. súlyzó), és hasizom sem.
2013. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerem a tilt-et, en is sokat tanulmanyoztam az elveit, alkalmaztam es sokat fogytam is. Atfogo eletmodvaltasnak is szantam. Jo, ha megtartod az 5 etkezest, ha folyadeknak csak vizet iszol, ha az etkezesed elsosorban zoldsegen-sovanyhuson alapszik, tovabba reggelire a zab illetve tk kenyer jelenik meg mint gabona. Kismama nem ehet lagy tojast! (Es nyers hust sem!) De a sargajat most tenyleg ne dobd el, fontos vitaminok vannak benne! A gyumiket kicsit most jobban engedd vissza az etrendedbe, rendkivul fontos vitaminokat tartalmaznak! Ugyanigy egyel idonkent huvelyeseket, es heti 1-1x rizst es krumplit is! Mar ha Te is ugy gondolod, h nem akarsz mesterseges vitamint szedni (en igy gondoltam, csak folsavat szedtem, bar vsz az sem kellett volna). Idonkent a sovanyabb voroshusokat is egyed, a vas miatt! Tejtermekek kozul igazan a sajt es a turo ami hasznos, a tobbi nem igazan kell (joghurt, tej) bar en a tejet kegyetlenul kivantam az utolso trimeszterben (pedig evek ota nem ittam mar), meg is ittam. Feherje turmix nem kene. Mesterseges adalekanyagok vannak benne, nem egeszseges. Igaz az, h amit kivansz, azt edd meg. Ez alatt nem a csokitortat ertem, de ha a banant vagy a kukoricat kivanod, akkor kell valami vitamin, ami abban van. A mennyiseg a fontos meg! Edd meg a mereteidnek es fizikai tevekenysegednek megfeleloen kalkulalt kaloriat, ne kevesebbet de tobbet sem. Tobbletkaloriaigeny bizony csak az utolso trimeszterben van, 2-300kcal. Es figyelj oda, h bevidd a megfelelo mennyisegu hasznos olajat, a zsirban oldodo vitaminok miatt! Hus keszulhet szolomag-olajon, salatara isteni a tokmagolaj (jobban jarsz mint a joghurtos ontettel!). Es az olajosmagvak onmagukban is kivalo csemegek! En pl uzsonnara egy kis marek diot/mandulat/mogyorot szoktam enni + egy gyumit (alma/korte), vacsira pedig ujra zoldseg + hus, vagy turo, sajt. En uzsira, vacsira rizst, buzat mar nem (rizst ebedhez koretnek heti 1x, max 2x; gabonat csak reggelire) ennek, de kinek mi valik be. En alapvetoen ezen elvek menten, 80-90%- os betartassal, 12 kg-ot hiztam, amivel elegedett vagyok, mert ebbol kb 6 megy le majd a szulessel (2-3 napom van hatra), a maradek kell a szoptatas beinditasahoz. A szoptatas majd leszedi rolam a maradekot, illetve a mozgas, amit 6 het utan tervezek elkezdeni. En sajnos csak a masodik trimeszterben mozoghattam, az elso es az utolso trimeszterben az orvosom tiltotta, mert veszelyeztetett voltam. Ugyanigy, a terveidet is keresztul huzhatja par dolog, legy rugalmas! Pl lehet, h veszes hanyos leszel az elejen es csak a ropi marad meg benned. Vagy megkivansz valamilyen gyumolcsot, vagy elelmiszert, amit amugy kerulnel, hat edd meg (nem a kolat es a gumicukrot, de hidd el, a gyumolcs most nem akkora ellenseg)! Es lehet, h nem annyit tudsz sportolni, ezt majd a doki megmondja. Pl en az elejen 8 heten at (5-13. hetig) az agybol nem kelhettem fel. De ezeken ne borulj ki. Nem fogsz elhizni, ha alapvetoen egeszsegesen taplalkozol, hidd el! Egy egeszseges gyarapodasra viszont szuksegetek lesz. Bnom nem taplalkozott rendesen, csak 7kg-ot hizott (ugy, hogy etedetileg is vekony volt, az megint mas, ha valaki tulsullyal kezd) es 40. hetre 2000g-os gyermeket szult. Ez senkinek se jo, foleg nem a gyereknek. Kutatasok bizonyitottak, h a magzati alultaplaltsag felnottkori elhizashoz es cukorbetegseghez vezet, mert mar magzati korban rosszul alakultak ki a hormon-mukodesei...
2013. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A második leírta a lényeget, valóban így van - ezeket a szabályokat követve a 26. hétig 3,5 kilót híztam. Teljesen olyan az alkatom, mint régen, csak van hasam:) Annak ellenére nem híztam, hogy a terhességem előtt heti 25-30 km-eket futottam, amivel teljesen leálltam.

Négy dolgot javasolnék:

- Teljesen elhagynám a feldogozott élelmiszereket, ezekben a fene tudja, hogy mi van: fehérjeturmixot, a sonkákat, shake-eket.

- Színesíteni kell az étrendet, mert szerintem így nagyon egyhangú - én a harmadik héten falnak mennék tőle. Ennék pl. egy héten egyszer spenótot tükörtojással, székelykáposztát, reggelire zabkását gyümölcsökkel - ezekben sok a tápanyag, de kevés a felesleges kalória,

- vigyázz az adagokkal, nem derül ki, hogy pontosan mennyi kalória is van egyben,

- levesek: én nem vagyok nagy híve, kivéve a tartalmas leveseket. Nagyon sok levesnek nagy a térfogata és kevés a tápanyag benne, csak feleslegesen feszíti az ember gyomrát.

+1: a 0%-os tejtermékeket el kell felejteni, ahogy előttem is írták, a annyi adalék van ezekben, hogy többet ártanak, mint használnak.

2013. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, megfogadom a tanácsaitokat!


2 hét múlva megyek ingyenes dietetikai tanácsadásra (most éppen szabin van a dietetikus), de addig is tudom, honnan induljak el.

Köszönöm még egyszer!

2013. okt. 25. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!