Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamák! Akik...

Túlsúlyos kismamák! Akik ugyanúgy ettek, mint terhesség előtt, mennyit híztatok? Diéta nélkül, rendes étkezés érdekel.

Figyelt kérdés

Én 178/105 kilóval kezdtem a 2.terhességet,és a 12.hétig fogytam 3kilót,azóta nem mértek,de viszont rendesen eszem,semmi diéta (pedig mondták,csak nem áll rá a testem...).

Mostanában úgy érzem magam,mint aki 200 kiló,alig bírok menni,fárasztó,feszül a hasam,nehéznek érzem magam... Pedig csak 20 hetes vagyok.... És sokat sportoltam régen,de a fiammal szoptatás alatt keményen meghíztam... :(

Köszi minden választ.


2010. okt. 30. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia

első terhesség alatt 8 kg hiztam, a 14 héttől kezdve, mert addig lement 6 kg

aztán a másfél éves szoptatás alatt feljött 10 kg :-((

amint elválasztottam a fiam,(egy hó alatt minden segítség nélkül lefogytam 6 kg) 2 szabályos ciklus után teherbe is estem,

első 3 hó fogytam 4 kg, 38 hétig híztam 8 kg. Szüléssel lement 12.

- A második terhességet én nagyon rosszul viseltem, sokat hánytam, aztán jött a parlagfű, mire ez elmúlt a vérnyomásom megemelkedett. Gyógyszerrel beállították, végre jobb lett volna de a 32 héten kinyilt a méhszáj.

Nem fektettek be kórházba, de heti 2 szer mentem CTG-re, 1 UH, 1 labor+vizelet.

Ahogy a baba elérte a 3 kg-t a szülést be is indították, a 38 hét 2 napján. Igaz az utolsó 3 napban a vérnyomásom 150/90 re emelkedett és a lábam 2 szeresére dagadt be.


Neked könnyű baba várást! Mikorra vagy kiirva?

2010. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ.Március 17-re vagyunk kiírva.

Az a baj,h nem is eszem sokat,naponta háromszor (néha becsúszik,h többet eszem,de nagyon-nagyon ritka),mégis olyan "nagynak"érzem magam. Hasam már most akkora,mint a fiammal volt 7 hónaposan.... És kemény is,szóval nem zsír (persze ekkora súly mellett van rajta az is,de elenyésző).

Édességet ritkán eszek,néha befigyel egy kocka csoki,vagy egy túró rudi.Általában vizet iszom,vagy teát.

Így nem értem miért van ilyen érzésem.De ha 5percet állok egy helyben,akkor kényszert érzek,h leüljek,vagy összerogyok... :( Nálad is ilyen érzés volt?

Fiammal 93-mal kezdtem a terhességet (ez a "versenysúlyom" volt anno),és semmi gondom nem volt a terhesség alatt..

2010. okt. 30. 14:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én most vagyok 33hetes, eddig 5kilót híztam. Rengeteg a magzatvízem, és bokaödémám is van. Nem sokat híztam, a védőnő szerint olyan 2-2,5kg-t. A 171cm-hez, kezdtem 122kilóval a terhességet. Nekem megváltozott az étvágyam, alig bírok enni, és annyira fent van a pocim, hogy a gyomromba nem fér el kaja. Az előző terhességemnél nem volt iylen, hogy alig bírtam enni, de vele is csak 2kilót híztam, 119kilóval mentem szülni.
2010. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia!156cm vagyok és 82 kilóval estem teherbe!107 voltam a szülőszobán!Toxémia(tokától bokáig víz)!4 hónapos a lányom és 76 kiló vagyok
2010. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En is 20 hetes vagyok, de sajnos a kilok csak ugy jonnek fel. :( Eddig +6kg. 101kg-val kezdtem. Ikreket varok. Nem merek belegondolni mi lesz a vegere.
2010. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, nekem is ugyanez van, 5-10 perc allas, vagy seta utan ossze tudnek esni, pedig mielott teherbeestem sportoltam.
2010. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dittte ***** válasza:

Hali!

Én is túlsúlyos kismamák közé tartozok. Nagyon sokat eszek, előtte is így volt, nem tagadom...a súlyfeleslegem ez miatt volt/van, remélem lenni nem lesz :)

Döbbentem tapasztaltam hogy a 14.hétre 2 kg fogytam. Állítólag sok vizet tartok vissza..nos..az egyhelyben állás ugyanígy van ahogy leírtad, mellé fáradékonyság is társul, meg nehéz légzés...Szóval minden ami "jó"! :)


Neked jó babavárást! :)A súlyok miatt meg majd aggódj szülés után, a napi betartott zigorú három étkezésről nekem nincsenek jó véleményeim..na de mindenki maga dönti el :)

2010. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok :)


+.05 kiloval mentem szulni :)

20. heten -10 kilonal jartam.Nem fogyoztam ettem amit kivantam amikor kivantam.Sokat setaltam es dolgoztam a 30. hetig fizikai munkat is.Viszont szules utan 15 kilot meg jott fel, mert mindig kimerult voltam/vagyok es ugy erezte a szervezetem, hogy a plussz kaloria bevitel segithet...persze nem igy volt :S

Most azt kene leadni ami nem megy eddig :(

2010. okt. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Az első babát 74 kilóval kezdtem (162cm), és a 20. hétig 4 kiló jött fel.Majd onnantól kezdve heti 1 kiló... (lehet számolni :), szerencsére a 38. született. :) )

Csinálhattam bármit, nem ettem csokit, se kenyeret, akkor feljött az az egy kiló... Vizes is voltam, de szülés után, mikor kiment a víz, akkor is maradt rajtam még 10 kiló.

Most ugyanez a helyzet, 75el kezdem, pedig úgy terveztem, a másodiknál karcsú kismama leszek :), de nem jött be. Még az elején vagyok, de már most rettegek, hogy megint bálna leszek... És nem csak a kinézet miatt, de a 4.en lakunk... 90-100 kilóval feljönni... Kikészültek a térdeim.

2010. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
170 cm-hez 82 kg-al kezdtem. Most a 37.héten +9kg-nál járok.
2010. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!