Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11. hétben (betöltött) normáli...

11. hétben (betöltött) normális érzés ez?

Figyelt kérdés

Menstruáció alatt se éreztem soha semmit, ha ultrahangon nem mutatják, azt se tudom, hogy van-e méhem.


Most kezdek valamit érezni, nem fájdalom, inkább kellemetlen feszítés. Érzem, hogy "ott" a méhem. Mintha egy nagyon-nagyon enyhe görcs lenne (bár a görcs szó fájdalmat feltételez). Izomláz jellegű érzés, csak a méhemben. Sajog talán a jó szó.


Normális, esetleg a növekedése miatt van és más is érzett ilyet, vagy valami problémára utalna és hívjam fel az orvosom?


Vérzés, egyéb tünet nincs. A sajgás is egyértelműen a méhemre korlátozódik, más szervet, testtájat nem érint.


2013. okt. 25. 06:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi, akkor normális, hát valamikor el kell kezdeni növekedni :)
2013. okt. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt hittem, hogy ez a masszívabb növekedés a második trimeszterben várható majd, amikor már a méh is kiemelkedik a kismedencéből.


A hasfalam is furcsán kijjebb jött, ami szerintem még szintén korai - esetleg a megnőtt méh felfelé tolná a belső szerveimet és azok nyomják ki a hasfalat...? (nem hízás, maga a hasfal jött kijjebb, a zsírréteg pedig nem több fél centinél)

2013. okt. 25. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:
telejsen normális, nő a méhed, nagy változások mennek végbe odabent. 11 hetesen mát teljesen normális ha látsz változásta apocidon. Sokaknak már elöbb is van, ez hajlam kérdése. Egyik barátnömnek már 9 hetesen simán látszodott hogy babás, aztán 2 hónapig semmit nem nött a hasa. A második gyereknél meg a 20. hétig semmi nem látszodott. mindkét terhességét normál testsúllyal kezdte.
2013. okt. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia én a 11-12. hétig végig görcsölgettem most már nagyon sokat enyhült napi szinten 1*2* van de nagyon minimális. a 11. héten volt olyan hogy 3-4 napig folyamatosan görcsöltem azért ez már meg ijesztett be mentem az orvosomhoz de szerencsére minden rendben volt. nő a méh kinek mikor kezd el érződni a kis menzesz szerű görcs. ahhoz hasonlítható meg olyan mint mikor meg akar jönni. Ez természetes ne aggódj :) 14+5htk :)
2013. okt. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!