Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit "kell" látnia legközelebb...

Mit "kell" látnia legközelebb az orvosnak?

Figyelt kérdés

Szeptember 17-én jött meg utoljára.

Peteérésem később volt,mint középidő,éreztem is és ebben a hónapban mindösszesen 2-szer voltunk együtt a párommal.

Mivel már volt egy vetélésem, tegnap elmentem az orvosomhoz,hogy írjon nekem Utrogestant,de azt mondta előbb igazolni kell a terhességet,így elküldött hasi ultrahangra,ahol ahogy számítottam még csak a megnagyobodott méhet illetve a megvastagodott méhnyálkahártyát látták.

1 hét múlva kell visszamennem,mi az amit látni fog/kell az orvos ultrahangon?


2013. okt. 25. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem május 1-jén jött meg utoljára, és június 3.-án a doki hüvelyi ultrahanggal egy 6 mm petezsákot látott. Nekem is volt előtte két hónappal vetélésem. Én semmilyen magzatmegtartót nem szedtem.

25hkm

2013. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Terhességi kalkulátor szerint, ha normál 28 naposak ciklusaid, akkor jelenleg 5+3 napos vagy, tehát egy hét múlva már petezsákot látnia kell, elvileg 6+3 naposan már szívhang is van. De ez csak akkor van így, ha pont a félidőben volt a peteérésed, ha előtte vagy később, akkor ez változhat.
2013. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Hát igen pont ez az,hogy nem félidőben volt peteérésem,a nemvárt napján még csont negatív volt a teszt is,majd 2 nap múlva lett nagyon halvány,tegnapra már jó erős,ezért nem tudom,hogy akkor most mire számítsak... :)

Egyébként 29 naposak a ciklusaim...

2013. okt. 25. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy csodálkozom, hogy nem hüvelyi ultrahanggal nézték meg, mert az korai terhességnél még sokkal pontosabb. Viszont, ha pozitív a terhességi teszted, akkor tuti terhes vagy. :) Sajnos az elején még nagyon lassan megy az idő. Emlékszem majd meg bolondultam, amikor 6+3 naposan volt már szívhang, és mondta a doki, hogy akkor 4 hét múlva menjek legközelebb. Az a négy hét maga volt pokol, hogy biztosan minden rendben van-e :)
2013. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na igen,elég sokat vártam az orvosomra,mert műtőben volt,mire odaért,hogy tudott velem is foglalkozni,addigra az ultrahang már letudta a rendelési idejét,így sietve néztek még meg engem...

Remélem most szerencsésen alakul minden,megértem,hogy Te is mit éreztél! De a lényeg,hogy minden rendben,szeretnék már ott tartani ahol Te! :)

2013. okt. 25. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 38 nappal az utolsó menzeszem után mentem uh-ra, (nekem is később volt ovum) és nem volt semmi, még petezsák sem.

Rá 1 hétre volt egy üres petezsák, majd arra egy hétre szikhólyag, újabb egy héttel később már volt szívhang.


Ne aggódj, ha még nem látott semmit, pláne, ha neked is később volt ovud. Ráadásul a hasi uh nem olyan pontos, mint a hüvelyi uh. Az első trimeszterben jobb a hüvelyi.

2013. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!