Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy tegnap délelőtt gyökérkezelték a fogamat, de az ínyem mellette még most is nagyon fáj?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok. Nem fájt a fogam, csak a kötelező fogászati szűrésen mondta a doki, hogy ki kell húzni az egyik fogam, de beutal szájsebészetre, mert ehhez speciális kezelés kell. A szajsebészeten három orvos megnézett mire eldöntötték, hogy röntgen nélkül nem húzzák ki, de azr ugye most nem csinálnak. Végül arra jutották, hogy megnyitják, vagyis teljesen kiidegelik és terhesség után majd kihúzzák. Ez tegnap délelőtt volt. Amint elmúlt az érzéstelenítő, iszonyatos fájdalom tört rám. Még ma este is folyik a könnyem, annyira fáj, de nem a fogam, hanem az ínyen körülötte, sőt az egész álkapoccsontom is felül. :-( Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Mikor fog enyhülni? Normális ez? Egyáltalán vehetek be valami fájdalomcsillapìtót? A szajsebészeten a művelet után kaptam egy szurit, mert a doki azt mondta, ez segít abban, hogy ne fájjon semmim az érzéstelenítő után. Hát nem jött be...:-(
2013. okt. 25. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Hú, én együtt érzek veled. Én 35 hetes vagyok, 2 hete járok szinte minden nap a fogorvoshoz. Nekem volt egy lyukas fogam, amivel nem foglalkoztam, és hát persze, hogy beleállt a fájdalom, bár először azt se tudtam biztosan, hogy az fáj. Végül 2 nap után végre kiidegelték, utána nap már végre nem fájt annyira, végre enni is tudtam normálisan. Én két érzéstelenítő szurit is kaptam, 4 órán keresztül el volt zsibbadva a fél fejem szó szerint. Utána persze nekem is fájt, főleg az állkapcsom. Ami nekem segített, az a hideg borogatás. Van ilyen zselés párnám, ami hűthető. Az jó volt rá. A doki szerint meg a szülésznőm szerint is Algoflexet lehet rá bevenni. 1-2-t én is bevettem azért az első pár napban. Másnap mondjuk még a számat is alig tudtam kinyitni, gondolom a megerőltetéstől, ami érte. Rákövetkező nap már minden oké volt. Utána 2 naponta jártam, mindig csak gyógytömést tett bele. Viszont az ínyem 2 nap múlva nekem is annyira fájt, hogy nem is tudtam ott megmosni normálisan a fogam. Szerencsére az gyorsan elmúlt, meg azért az már nem volt olyan rossz, mint mikor a fogam fájt. Most ott tartok, hogy ma voltam kilencedjére, és még mindig csak a gyökere van betömve. Talán kedden végzünk már. Nem sieti el a doki, mondjuk rokonom, főorvos, nagyon alapos, de kicsit nehezen bírom már ezt az állandó utazgatást hozzá (20km). Kitartást kívánok neked, holnapra biztos jobb lesz. Nem kell visszamenned további kezelésekre? Nem is értem, miért nem húzták ki most, ha egyszer úgyis ki kell majd.
2013. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást. Hát azt mondták, hogy ez a hetes rágó fogam, ezért félő,hogy annyira vérezne, hogy varrni kellene, szóval előtte röntgen kellene az állapotfelmérés miatt. Valami hasonlót magyaráztak...Pedi mennyivel egyszerűbb lett volna, ha kihúzzák. Csak azért vagyok mérges, mert nem is fájt, nem volt gyuadt. Remélem igazad lesz és holnap már kevésbé fog fájni. :-) Neked is minden jót kívánok! Kitartást még a kezeléshez, aztán könnyű szülést, mert már látom, a vége felé jársz :-)
2013. okt. 25. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!