Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhes nőknek nem ingyenes...

A terhes nőknek nem ingyenes a H1N1 elleni oltás? Vagy csak a beadás?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam dokinál, aki felírta receptre az oltóanyagot, ki kell váltanom a gyógyszertárba, visszamenni a dokihoz, és beadja.A páromnak még nincs a kártyája átkérve az új orvosunkhoz, ezért az övét is az én nevemre írta, így mind a kettőnk receptjén az én nevem szerepel, szóval mind a kettőnkét én váltom ki.A gyógyszertárba nem tudják, hogy terhes vagyok, ott biztos fizetni kell érte.Akkor ezek szerint csak a beadásért nem kell?Aki már beadatta, vagy van róla infója, az kérem segítsen!
2009. nov. 13. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A háziorvosodnál is kell lennie oltóanyagnag, és hivatalosan a kismamáknak és az apukáknak ingyenes az egész. Én csak szülés után adatom be (napok kérdése), de tegnap azt mondta az orvos, hogy akkor is ingyenes. Kérdezz rá inkább az orvosodnál, vagy a patikusnál mielőtt kiváltanád.
2009. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 34 hetes vagyok, a héten adattam be.Az orvosnál volt az oltóanyag, beadta és az oltásért sem kellett fizetni.

A férjemnek felírta receptre, kiváltotta 1930Ft-ért a patikában, aztán a doki neki is beadta ingyen.

Sztem te még fiatal kismami lehetsz, ha nem tévedek, és amikor felmérték, hogy mennyi ingyenes oltóanyag kell egy háziorvos körzetébe terhesek részére, te még egyszerűen nem szerepeltél a listán,így nem kapott a doki számodra ingyenes oltóanyagot.Ez csak egy tipp, nem vagyok benne biztos...Azért hívd fel és kérdezz rá még egyszer...

2009. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérdezz rá, nehogy fizess érte, mert kismamáknak ingyenes. A családtagokat nem tudom.
2009. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
23 hetes vagyok.Arra tudok tippelni, hogy nincs a dokinál oltóanyag.Különben nem írta volna fel receptre....De akkor miért nem mondja, hogy várni kell rá, vagy valami?Brrr...Ez hihetelen:S
2009. nov. 13. 11:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Kényelmesebb a dokinak, ha Te megveszed, mint hogy ő vesződjön vele.

Én a TP-s papírommal jártam majdnem pórul, mert lusta volt kitölteni nekem egy nyomtatványt.

2009. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ma voltam beadatni a H1N1 ellenit...ingyenes az oltóanyag is,és a beadás is!KELL hogy legyen a háziorvosodnál vakcina!!Ha nincs,mondania kellett volna,hogy mikor lesz!

A férjem is ingyen kapta meg mindkettő inluenza ellenit,mert a dokinő cuki volt!Azt írta be valahova,hogy egészségügyben dolgozik!

2009. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én ma kaptam meg mindkét oltást a h1n1 és a sima influenza ellenit. Ingyenes volt a vakcina és a beadás is. Sőt mondta a dokim, hogy a velem egy háztartásban élőnek is beadja ingyen, mivel én bizonyítottan egy éven belül szülök! Hát 19 hetes kismama vagyok, úgyhogy tuti!!:))De a férjem a munkahelyén is megkapta ingyen, rendőr! Egyébként nekem mondta az orvosom, hogy jó hogy szóltam neki előző nap, hogy mennék, mert elfogyott az oltóanyag és az ÁNTSZ-nél sincs, csak jövő hétre ígértek! Lehet, nem akarta, hogy várj! De azért szólhatott volna!!
2009. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!